borys

Artykuły - Borys (395)

 • Stan Borys kontra Peja

  Stan Borys kontra Peja

  "Ciemno już, zgasły wszystkie światła. Ciemno już, noc nadchodzi głucha" - rozbrzmiewało w czwartek (19 maja) w warszawskim sądzie. Fragment pochodzący z piosenki Stana Borysa, pojawił się 10 lat temu w wersji zsamplowanej w utworze Pei, i o to procesują się muzycy.
 • Borys Szyc reżyserem?

  Borys Szyc reżyserem?

  Borys Szyc otrzymał Feliksa Warszawskiego - prestiżową nagrodę warszawskiego świata teatralnego, za rolę Płatonowa w "Sztuce bez tytułu" Antoniego Czechowa w reżyserii Agnieszki Glińskiej w Teatrze Współczesnym w Warszawie.
 • Szyc wbrew oczekiwaniom widzów

  Szyc wbrew oczekiwaniom widzów

  Już w piątek, 8 października, do kin wejdzie najnowszy film Filipa Bajona "Śluby panieńskie" na podstawie dzieła Aleksandra Fredry o tym samym tytule. W rolę romantycznego i zakochanego Albina, wbrew oczekiwaniom widzów, wcielił się Borys Szyc.
 • Feliksy Warszawskie: Najlepsi w teatrze

  Feliksy Warszawskie: Najlepsi w teatrze

  Ogłoszono nominacje do 12. edycji konkursu Feliksy Warszawskie. Spośród 66 spektakli z 22 warszawskich teatrów przyznane zostaną nagrody w sześciu kategoriach. Na nagrody szanse mają m.in. Karolina Gruszka i Borys Szyc.
 • "Śluby panieńskie": Fredro i komórki

  Filmowa adaptacja "Ślubów panieńskich" w realizacji Filipa Bajona trafi w piątek do kin. W obsadzie m.in. Marta Żmuda Trzebiatowska i Borys Szyc. Do komedii Aleksandra Fredry, z akcją w pierwszej połowie XIX wieku, reżyser wprowadził elementy współczesne.

Filmy - Borys (4)

 • Borys Szyc czyta Gajcego

  Najnowsze wydawnictwo Muzeum Powstania Warszawskiego to kolejna odsłona projektu GAJCY. Premiera płyty odbędzie się 13 marca. Ale już teraz możecie posłuchać wierszy Tadeusza Gajcego w wykonaniu Borysa Szyca, z muzycznym kontrapunktem saksofonisty jazzowego, Adama Pierończyka.
 • Borys Szyc bezkonkurencyjny

  Podczas 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii męskiej bez konkurencji okazał się Borys Szyc ("Wojna polsko-ruska"). Nagrodę wręczyło mu aktorskie trio z "Ziemi obiecanej": Andrzej Seweryn, Wojciech Pszoniak i Daniel Olbrychski.
 • Borys Szyc - "rockowiec" w różowych gaciach

  "Jestem tym, kim jestem naprawdę w środku - jestem rockowcem" - mówił Borys Szyc przed wieczornym koncetem.
 • Bo... bo... bo... Borys

  W kolejnym Kąciku Dziwnego Słowa prof. dr (re)hab. Diarmund Brawura rozkłada na części słowo "Borys".