Białoruś

Synonimy:
bialoruś, białorusia
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Białoruś (2616)

Filmy - Białoruś (7)

 • Zakaz sprzedaży jajek. Dostaniesz je... w aptece

  To prawo jest co najmniej przerażające i to nie są jaja! U nas co prawda nie należą do najtańszych, ale kupicie je w każdym sklepie spożywczym… Czy wiecie, że w Lelczycach na Białorusi nie dostaniecie w sklepie kilku jajek? Dziwne, prawda? W takim razie, gdzie je zdobyć? I tutaj uwaga! Dostępne są… jedynie w aptece i co najciekawsze – na receptę. Całe zamieszanie związane jest z niewystarczającą ilością kur znoszących jaja. W kolejce do zakupu uprzywilejowane są rodziny z dziećmi. Receptę na zakup jajek może wypisać wyłącznie lekarz.
 • Rozpędzane siłą demonstracje, masowe zatrzymania. Tak wyglądał Dzień Wolności na Białorusi

  Rozpędzane siłą demonstracje, masowe zatrzymania - tak wyglądał dzień wolności na Białorusi. Na to co wydarzyło się w Mińsku i innych białoruskich miastach zareagowało m.in. polskie ministerstwo spraw zagranicznych. W komunikacie apeluje do tamtejszych władz o zaprzestanie stosowania przemocy przez służby porządkowe i natychmiastowe uwolnienie zatrzymanych. Podczas Dnia Wolności protestowali oni przeciwko podatkowi nakładanemu na bezrobotnych.
 • Białoruś: Fala protestów przeciw tzw. dekretowi o pasożytnictwie

  Nasi sąsiedzi wyszli na ulice, protestują przeciw dekretowi, według którego każda osoba w wieku produkcyjnym, która pozostanie bezrobotna ponad pół roku, będzie zmuszona zapłacić karę.
 • Mińsk: Łukaszenka oddaje głos w wyborach parlamentarnych

  Alaksanrd Łukaszenka oddaje swój głos w wyborach parlamentarnych na Białorusi.