Białoruś

Synonimy:
bialoruś, białorusia
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Białoruś (2612)

 • Litwa balonem podgląda sąsiada

  Litwa balonem podgląda sąsiada

  Wiceminister energetyki Białorusi Michaił Michadziuk przy okazji wizyty zagranicznych dyplomatów w miejscu budowy siłowni jądrowej pod Ostrowcem zapewnił w piątek, że Mińsk jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące jego programu atomowego.
 • Białoruś w trudnej sytuacji gospodarczej

  Białoruś w trudnej sytuacji gospodarczej

  Prezydent Białorusi w dorocznym orędziu do narodu przyznał, że kraj znajduje się w trudnej sytuacji gospodarczej. Aleksander Łukaszenka powiedział, że w ubiegłym roku "o kilka procent" spadł Produkt Krajowy Brutto, zmniejszyły się inwestycje zagraniczne i nie udało się utrzymać na wcześniejszym poziomie dochodów ludności.
 • Energetyka - załadunek Ostrowca

  Energetyka - załadunek Ostrowca

  Jak poinformowały białoruskie media, pierwszy załadunek paliwa do jednego z dwóch bloków energetycznych elektrowni atomowej pod Ostrowcem zaplanowano na pierwszy kwartał 2019 r. - poinformował główny inżynier elektrowni Anatol Bondar.
 • Rosja pożyczy Białorusi miliard dolarów

  Rosja pożyczy Białorusi miliard dolarów

  Białoruś otrzyma od Rosji dodatkowy miliard dolarów kredytu - poinformował w niedzielę wieczorem na antenie białoruskiej telewizji państwowej wicepremier Uładzimir Siamaszka.
 • Polskie MSZ "zaniepokojone" wydarzeniami na Białorusi

  Polskie MSZ "zaniepokojone" wydarzeniami na Białorusi

  MSZ z niepokojem odnotowało sposób, w jaki władze Białorusi utrudniały przeprowadzenie pokojowego protestu w Mińsku 25 marca 2017 r. - napisał resort w komunikacie. MSZ apeluje o zaprzestanie stosowania przemocy przez służby porządkowe i natychmiastowe zwolnienie zatrzymanych z aresztów.
 • Na Białorusi już pozyskują sok brzozowy

  Na Białorusi już pozyskują sok brzozowy

  Na Białorusi rozpoczął się zbiór soku brzozowego. W tym roku pozyskiwanie tego cennego napoju rozpoczęło się wcześniej niż zazwyczaj z powodu szybkiego nadejścia wiosny.
 • Pobór podatku od pasożytnictwa ruszy za rok - Łukaszenka

  Pobór podatku od pasożytnictwa ruszy za rok - Łukaszenka

  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył w czwartek, że dekret w sprawie podatku od pasożytnictwa wymaga poprawek, więc pobór nowej daniny rozpocznie się o rok później. Kontrowersyjny podatek wywołał w kraju masowe protesty w ostatnich tygodniach.
 • Alachnowicz: Białoruś zawsze spłaca swoje długi

  Alachnowicz: Białoruś zawsze spłaca swoje długi

  - Białorusini znają trzy stopnie biedy. Pierwszy, gdy nie ma pieniędzy. Drugi, gdy naprawdę nie ma pieniędzy. I trzeci, gdy tak bardzo ich brakuje, że trzeba sprzedawać dolary. Mińsk osiągnął trzeci poziom - uważa Aleś Alachnowicz, białoruski ekonomista, analityk w zespole analiz ekonomicznych EY.
 • Białoruś: W Mińsku protest przeciwko "podatkowi od bezrobocia"

  Białoruś: W Mińsku protest przeciwko "podatkowi od bezrobocia"

  Anulowania "podatku od bezrobocia" i przystąpienia do równoprawnych rozmów z przedstawicielami opozycji żądali od białoruskich władz uczestnicy piątkowego Marszu Oburzonych w Miśku. Jego inicjatorem był były kandydat na prezydenta Mykoła Statkiewicz.atku
 • Białoruś: Rosyjscy nacjonaliści dali o sobie znać

  Białoruś: Rosyjscy nacjonaliści dali o sobie znać

  Jako "prowokację" mającą na celu zerwanie procesu pokojowego w Donbasie oceniło białoruskie MSZ środową akcję rosyjskich nacjonalistów, którzy próbowali przerwać konferencję prasową przedstawiciela trójstronnej grupy kontaktowej Martina Sajdika.

Filmy - Białoruś (8)