bezpieczeństwo

Synonimy:
bezpieczenstwo,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bezpieczeństwo (1679)

Filmy - Bezpieczeństwo (49)

 • O tym trzeba pamiętać, wybierając się pod żagle

  Żeglarstwo to jedna z ulubionych wakacyjnych form rekreacji. Należy jednak pamiętać, że ze względu na uzależnienie od sił przyrody, jest to sport niosący za sobą pewne ryzyko. Aby je zminimalizować i móc w pełni cieszyć się wypoczynkiem, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery. (Agencja TVN/x-news)
 • Każdego dnia ktoś się topi. WOPR radzi: Jak wypoczywać nad wodą?

  Każdego roku w okresie wakacyjnym do miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Lato to dla nich czas odpoczynku i dobrej zabawy, kiedy mogą poświęcić czas rodzinie i bliskim. Dla ratowników to jednak okres najbardziej wytężonej pracy – setek interwencji i akcji ratunkowych. Wielu tego typu sytuacji można byłoby uniknąć, uruchamiając wyobraźnię i zdrowy rozsądek. – Przy wyborze kąpieliska należy zwracać uwagę na to, gdzie jest plaża strzeżona i ratownicy. To jest najważniejsze. Musimy bowiem pamiętać, że nie każdy pływak będzie nas w stanie uratować. Pamiętajmy o tym, że jeśli ratownik nas upomina to robi to dla naszego bezpieczeństwa. Ratownicy zwracają także uwagę na prewencję i profilaktykę. Jeśli widzą zagrożenie to na bieżąco o tym informują – mówi Arkadiusz Galiński, Instruktor Ratownictwa Wodnego MSWiA.
 • Bezpieczne wakacje nad morzem. O tym musicie pamiętać!

  Wybieracie się nad wodę? Pamiętajcie zatem, by zawsze wybierać kąpieliska, na których są ratownicy. Pomoc udzielana na plaży strzeżonej przybywa błyskawicznie, bo nawet w 30 sekund! Najczęściej popełniane błędy nad wodą to m.in. spożywanie dużej ilości alkoholu. Ratownicy apelują: PIŁEŚ, NIE PŁYWAJ! Ratownicy przestrzegają także rodziców, pamiętajcie, by nie spuszczać pociech z oczu. Ratownicy najczęściej interweniują w sprawie zaginięć, to prawdziwa plaga. W weekendy bywa na plaży nawet kilkadziesiąt tysięcy osób! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.
 • Płacisz kartą zbliżeniową? A czy jest ona odpowiednio zabezpieczona?

  W Polsce jest używanych ok. 30 mln kart zbliżeniowych. Stanowią one ponad 75% wszystkich kart w naszym kraju. Płacenie zbliżeniowe jest szybkie i wygodne, dlatego cieszy się wśród nas tak dużą popularnością. Czy jest jednak bezpieczne? Niestety, złodzieje mają swoje sposoby, aby korzystać ze środków znajdujących się na naszych kartach. Warto więc dobrze je zabezpieczyć. Aby dokonać transakcji czyjąś kartą zbliżeniową, przestępca nie musi uciekać się do jej fizycznej kradzieży. Do zeskanowania karty ofiary wystarczy mu terminal płatniczy, a nawet jedynie odpowiednio zaprogramowany smartfon z funkcją NFC. Oczywiście karty zbliżeniowe mają zabezpieczenia. Nie są one jednak wystarczające. Dlatego dobrze pomyśleć o ochronie dodatkowej. Najpopularniejszą metodą zabezpieczenia kart zbliżeniowych jest trzymanie ich w specjalnym etui lub portfelu obłożonym folią aluminiową. Utrudnia to odczytywanie danych. Inny sposób to używanie karty z wbudowanym zasilaniem bateryjnym, która emituje sekwencję zakłócającą komunikację. Wadą tego rozwiązania jest to, że w momencie wyczerpania baterii pozostajemy bez ochrony.