Berlin

Artykuły - Berlin (816)

 • Akcja przeciwko islamistom i dilerom w Berlinie

  Akcja przeciwko islamistom i dilerom w Berlinie

  Policja w Berlinie zatrzymała w środę dziewięciu członków gangu handlarzy narkotyków. Czterech z nich uznano za islamistów zagrażających bezpieczeństwu publicznemu. Zatrzymani pochodzą z Iraku i Syrii - podała agencja dpa.
 • Spór o krzyż na zamku w Berlinie

  Spór o krzyż na zamku w Berlinie

  Dwa lata przed planowanym zakończeniem odbudowy w Berlinie zamku, dawnej siedziby pruskich władców, w stolicy rozgorzał spór o krzyż na zamkowej kopule. Lewica i Zieloni uważają, że chrześcijański symbol jest sprzeczny z misją obiektu - dialogiem kultur.
 • Niemcy: Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia Polaka

  Niemcy: Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia Polaka

  Siedmiu młodych imigrantów z Syrii i Libii oskarżonych o próbę podpalenia bezdomnego Polaka stanęło przed sądem w Berlinie. Za usiłowanie morderstwa odpowiada sześciu z nich, jeden ma postawione zarzuty nieudzielenia pomocy.
 • Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Z berlińskiego Muzeum Bodego zginęła złota moneta o nominale miliona dolarów. Policja szuka sprawców.
 • Kontrowersyjne targi prokreacyjne w Berlinie

  Kontrowersyjne targi prokreacyjne w Berlinie

  Dziecko jest pragnieniem wielu par, również homoseksualnych. Czy zapowiadane na luty w Berlinie targi to źródło informacji czy promocja nielegalnych w Niemczech metod prokreacji?
 • Berlin: Zatrzymano trzech domniemanych terrorystów

  Berlin: Zatrzymano trzech domniemanych terrorystów

  W Berlinie doszło we wtorek do zatrzymania trzech domniemanych terrorystów podejrzanych o kontakty z Państwem Islamskim - podał wieczorem dziennik "Bild" na swojej stronie internetowej. Podejrzani byli częstymi gośćmi w meczecie Fussilet w dzielnicy Moabit.
 • Zamach w Berlinie. Poszukiwania wciąż trwają

  Zamach w Berlinie. Poszukiwania wciąż trwają

  Niemiecka policja wciąż szuka osób, które przed zamachem w Berlinie były w kontakcie ze sprawcą masakry, Anisem Amrim. W ataku na jarmarku bożonarodzeniowym zginęło 12 osób, w tym polski kierowca ciężarówki, a przeszło 40 zostało rannych.
 • Termin otwarcia lotniska w Berlinie wciąż niepewny

  Termin otwarcia lotniska w Berlinie wciąż niepewny

  Berliński port lotniczy im. Willy'ego Brandta zostanie najprawdopodobniej otwarty dopiero w 2018 roku, a nie w 2017 roku, jak dotąd planowano - pisze w środę agencja dpa, powołując się na źródło zaznajomione z tą sprawą.
 • Berlin: 100 tys. euro za pomoc w ujęciu poszukiwanego Anisa Amriego

  Berlin: 100 tys. euro za pomoc w ujęciu poszukiwanego Anisa Amriego

  Za pomoc w ujęciu urodzonego w Tunezji 24-letniego Anisa Amriego niemiecka federalna prokuratura generalna oferuje nagrodę do 100 tysięcy euro.
 • Państwo Islamskie przyznało się do poniedziałkowego zamachu w Berlinie

  Państwo Islamskie przyznało się do poniedziałkowego zamachu w Berlinie

  Związana z dżihadystami agencja Amak poinformowała, że Państwo Islamskie (IS) przyznało się do poniedziałkowego zamachu w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wciąż nie ujęto sprawcy.

Filmy - Berlin (21)

 • Przeszła centrum Berlina… bez spodni

  Berlin, Niemcy. Naga od pasa w dół dziewczyna "ubrana" jedynie w malunek, który do złudzenia przypomina jeansy, przeszła przez centrum Berlina. Czy przechodnie zorientowali się, że obok nich stoi praktycznie naga kobieta? Wcześniej modelka zdecydowała się przejść ulicami Hong Kongu. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Projekt 831 - Berlin Techno 122BPM - 2017

  Berlin Techno 122BPM
 • Sukces Polek w Berlinie. "Laboratorium Przyszłości"

  Polki po raz kolejny zostały zaproszone do udziału w Forecast Forum, nowatorskiego przedsięwzięcia odkrywającego talenty z dziedziny sztuki współczesnej.
 • Tunezyjski terrorysta zatrzymany w Niemczech. Miał brać udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie

  Niemiecka policja zatrzymała we Frankfurcie 36-letniego Tunezyjczyka podejrzanego o terroryzm. Jak poinformowały niemieckie media, zatrzymany prawdopodobnie brał udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. W ataku z marca 2015 roku zginęły 23 osoby, w tym trzech obywateli Polski. Tunezyjczyk został ujęty w zakrojonej na szeroką skalę operacji policji w Hesji. Wzięło w niej udział ponad 1,1 tys. funkcjonariuszy, którzy przeszukali 54 budynki, w tym meczety. Szef MSW w Hesji Peter Beuth powiedział, że Tunezyjczyk przebywał w zeszłym roku w areszcie deportacyjnym, jednak został zwolniony, ponieważ władze tunezyjskie nie dostarczyły na czas wymaganych dokumentów. Islamista wyszedł na wolność 4 listopada 2016 roku, ale był przez cały czas obserwowany przez policję. Tunezyjczyk miał przyjechać do Niemiec w sierpniu 2015 roku i poprosić o azyl. W marcu 2016 roku miał uczestniczyć w ataku na tunezyjską miejscowość Ben Gardane. 36-letni Tunezyjczyk jest także podejrzany o werbowanie bojowników na rzecz tzw. Państwa Islamskiego na terenie Niemiec od sierpnia 2015 roku. Mężczyzna zbudował także siatkę dżihadystów, żeby przeprowadzać ataki terrorystyczne w Niemczech.