Berlin

Artykuły - Berlin (818)

 • Ostatni lot Air Berlin. Linie przestają istnieć

  Ostatni lot Air Berlin. Linie przestają istnieć

  Drugi, co do wielkości przewoźnik niemiecki po 40 latach obecności na lotniczym rynku, definitywne przestaje istnieć. Jak poinformowało biuro prasowe Air Berlin, dziś późnym wieczorem na lotnisku Tegel w Berlinie ląduje ostatni samolot za znakiem tej linii.
 • Eksperyment w Berlinie: Kamera identyfikuje podejrzanych

  Eksperyment w Berlinie: Kamera identyfikuje podejrzanych

  Na dworcu kolejowym Suedkreuz w Berlinie we wtorek rozpoczął pracę system kamer pozwalający na automatyczną identyfikację osób, co zdaniem władz zwiększy bezpieczeństwo. Przeciwnicy tego rozwiązania uważają, że jest to niedopuszczalna ingerencja w prywatność.
 • Akcja przeciwko islamistom i dilerom w Berlinie

  Akcja przeciwko islamistom i dilerom w Berlinie

  Policja w Berlinie zatrzymała w środę dziewięciu członków gangu handlarzy narkotyków. Czterech z nich uznano za islamistów zagrażających bezpieczeństwu publicznemu. Zatrzymani pochodzą z Iraku i Syrii - podała agencja dpa.
 • Spór o krzyż na zamku w Berlinie

  Spór o krzyż na zamku w Berlinie

  Dwa lata przed planowanym zakończeniem odbudowy w Berlinie zamku, dawnej siedziby pruskich władców, w stolicy rozgorzał spór o krzyż na zamkowej kopule. Lewica i Zieloni uważają, że chrześcijański symbol jest sprzeczny z misją obiektu - dialogiem kultur.
 • Niemcy: Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia Polaka

  Niemcy: Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia Polaka

  Siedmiu młodych imigrantów z Syrii i Libii oskarżonych o próbę podpalenia bezdomnego Polaka stanęło przed sądem w Berlinie. Za usiłowanie morderstwa odpowiada sześciu z nich, jeden ma postawione zarzuty nieudzielenia pomocy.
 • Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Z berlińskiego Muzeum Bodego zginęła złota moneta o nominale miliona dolarów. Policja szuka sprawców.
 • Kontrowersyjne targi prokreacyjne w Berlinie

  Kontrowersyjne targi prokreacyjne w Berlinie

  Dziecko jest pragnieniem wielu par, również homoseksualnych. Czy zapowiadane na luty w Berlinie targi to źródło informacji czy promocja nielegalnych w Niemczech metod prokreacji?
 • Berlin: Zatrzymano trzech domniemanych terrorystów

  Berlin: Zatrzymano trzech domniemanych terrorystów

  W Berlinie doszło we wtorek do zatrzymania trzech domniemanych terrorystów podejrzanych o kontakty z Państwem Islamskim - podał wieczorem dziennik "Bild" na swojej stronie internetowej. Podejrzani byli częstymi gośćmi w meczecie Fussilet w dzielnicy Moabit.
 • Zamach w Berlinie. Poszukiwania wciąż trwają

  Zamach w Berlinie. Poszukiwania wciąż trwają

  Niemiecka policja wciąż szuka osób, które przed zamachem w Berlinie były w kontakcie ze sprawcą masakry, Anisem Amrim. W ataku na jarmarku bożonarodzeniowym zginęło 12 osób, w tym polski kierowca ciężarówki, a przeszło 40 zostało rannych.
 • Termin otwarcia lotniska w Berlinie wciąż niepewny

  Termin otwarcia lotniska w Berlinie wciąż niepewny

  Berliński port lotniczy im. Willy'ego Brandta zostanie najprawdopodobniej otwarty dopiero w 2018 roku, a nie w 2017 roku, jak dotąd planowano - pisze w środę agencja dpa, powołując się na źródło zaznajomione z tą sprawą.

Filmy - Berlin (22)

 • Arabski pałac i kupcy. Plac zabaw inspirowany islamem powstaje w Berlinie

  Plac zabaw inspirowany kulturą arabską powstaje na jednym z osiedli w Berlinie. Już niedługo dzieci będą mogły bawić się w arabskim pałacu i kupować od tamtejszych kupców. Pomysł budzi mieszane odczucia wśród berlińczyków. - Myślę, że to dobry pomysł. Mieszka tu wielu muzułmanów, którzy mają dzieci, więc czemu nie. Może dzięki temu poczują się lepiej zintegrowani ze społeczeństwem i nie będą czuć się wyobcowani – powiedział Carlos. Inny z mieszkańców również cieszy się, że miasto inwestuje w cele socjalne, ale zwraca uwagę, że nie powinno być to łączone z religią. - Myślę, że nie powinno się w to mieszać religii – nieważne, czy to chrześcijańskiej, muzułmańskiej czy judaistycznej. Ta sfera życia powinna pozostać prywatna i nie powinna być finansowana z pieniędzy podatników – ocenił Corrado Merlino.
 • Niebezpieczne raki w Berlinie. To już prawdziwa plaga

  W centrum Berlina pojawiły się raki luizjańskie. To już prawdziwa plaga. Raki pochodzą z Ameryki Północnej oraz Meksyku. Do Niemiec trafiły zapewne dzięki prywatnym hodowcom, którzy znudzeni opieką nad kłopotliwym zwierzęciem, wypuszczają je do parkowych stawów i zbiorników wodnych. Tymczasem raki niszczą roślinność, mogą być także niebezpieczne dla ludzi.
 • Przeszła centrum Berlina… bez spodni

  Berlin, Niemcy. Naga od pasa w dół dziewczyna "ubrana" jedynie w malunek, który do złudzenia przypomina jeansy, przeszła przez centrum Berlina. Czy przechodnie zorientowali się, że obok nich stoi praktycznie naga kobieta? Wcześniej modelka zdecydowała się przejść ulicami Hong Kongu. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Sukces Polek w Berlinie. "Laboratorium Przyszłości"

  Polki po raz kolejny zostały zaproszone do udziału w Forecast Forum, nowatorskiego przedsięwzięcia odkrywającego talenty z dziedziny sztuki współczesnej.