Berlin

Artykuły - Berlin (816)

 • Akcja przeciwko islamistom i dilerom w Berlinie

  Akcja przeciwko islamistom i dilerom w Berlinie

  Policja w Berlinie zatrzymała w środę dziewięciu członków gangu handlarzy narkotyków. Czterech z nich uznano za islamistów zagrażających bezpieczeństwu publicznemu. Zatrzymani pochodzą z Iraku i Syrii - podała agencja dpa.
 • Spór o krzyż na zamku w Berlinie

  Spór o krzyż na zamku w Berlinie

  Dwa lata przed planowanym zakończeniem odbudowy w Berlinie zamku, dawnej siedziby pruskich władców, w stolicy rozgorzał spór o krzyż na zamkowej kopule. Lewica i Zieloni uważają, że chrześcijański symbol jest sprzeczny z misją obiektu - dialogiem kultur.
 • Niemcy: Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia Polaka

  Niemcy: Rozpoczął się proces w sprawie podpalenia Polaka

  Siedmiu młodych imigrantów z Syrii i Libii oskarżonych o próbę podpalenia bezdomnego Polaka stanęło przed sądem w Berlinie. Za usiłowanie morderstwa odpowiada sześciu z nich, jeden ma postawione zarzuty nieudzielenia pomocy.
 • Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Z berlińskiego Muzeum Bodego zginęła złota moneta o nominale miliona dolarów. Policja szuka sprawców.
 • Kontrowersyjne targi prokreacyjne w Berlinie

  Kontrowersyjne targi prokreacyjne w Berlinie

  Dziecko jest pragnieniem wielu par, również homoseksualnych. Czy zapowiadane na luty w Berlinie targi to źródło informacji czy promocja nielegalnych w Niemczech metod prokreacji?
 • Berlin: Zatrzymano trzech domniemanych terrorystów

  Berlin: Zatrzymano trzech domniemanych terrorystów

  W Berlinie doszło we wtorek do zatrzymania trzech domniemanych terrorystów podejrzanych o kontakty z Państwem Islamskim - podał wieczorem dziennik "Bild" na swojej stronie internetowej. Podejrzani byli częstymi gośćmi w meczecie Fussilet w dzielnicy Moabit.
 • Zamach w Berlinie. Poszukiwania wciąż trwają

  Zamach w Berlinie. Poszukiwania wciąż trwają

  Niemiecka policja wciąż szuka osób, które przed zamachem w Berlinie były w kontakcie ze sprawcą masakry, Anisem Amrim. W ataku na jarmarku bożonarodzeniowym zginęło 12 osób, w tym polski kierowca ciężarówki, a przeszło 40 zostało rannych.
 • Termin otwarcia lotniska w Berlinie wciąż niepewny

  Termin otwarcia lotniska w Berlinie wciąż niepewny

  Berliński port lotniczy im. Willy'ego Brandta zostanie najprawdopodobniej otwarty dopiero w 2018 roku, a nie w 2017 roku, jak dotąd planowano - pisze w środę agencja dpa, powołując się na źródło zaznajomione z tą sprawą.
 • Berlin: 100 tys. euro za pomoc w ujęciu poszukiwanego Anisa Amriego

  Berlin: 100 tys. euro za pomoc w ujęciu poszukiwanego Anisa Amriego

  Za pomoc w ujęciu urodzonego w Tunezji 24-letniego Anisa Amriego niemiecka federalna prokuratura generalna oferuje nagrodę do 100 tysięcy euro.
 • Państwo Islamskie przyznało się do poniedziałkowego zamachu w Berlinie

  Państwo Islamskie przyznało się do poniedziałkowego zamachu w Berlinie

  Związana z dżihadystami agencja Amak poinformowała, że Państwo Islamskie (IS) przyznało się do poniedziałkowego zamachu w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Wciąż nie ujęto sprawcy.

Filmy - Berlin (20)

 • Projekt 831 - Berlin Techno 122BPM - 2017

  Berlin Techno 122BPM
 • Sukces Polek w Berlinie. "Laboratorium Przyszłości"

  Polki po raz kolejny zostały zaproszone do udziału w Forecast Forum, nowatorskiego przedsięwzięcia odkrywającego talenty z dziedziny sztuki współczesnej.
 • Tunezyjski terrorysta zatrzymany w Niemczech. Miał brać udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie

  Niemiecka policja zatrzymała we Frankfurcie 36-letniego Tunezyjczyka podejrzanego o terroryzm. Jak poinformowały niemieckie media, zatrzymany prawdopodobnie brał udział w zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie. W ataku z marca 2015 roku zginęły 23 osoby, w tym trzech obywateli Polski. Tunezyjczyk został ujęty w zakrojonej na szeroką skalę operacji policji w Hesji. Wzięło w niej udział ponad 1,1 tys. funkcjonariuszy, którzy przeszukali 54 budynki, w tym meczety. Szef MSW w Hesji Peter Beuth powiedział, że Tunezyjczyk przebywał w zeszłym roku w areszcie deportacyjnym, jednak został zwolniony, ponieważ władze tunezyjskie nie dostarczyły na czas wymaganych dokumentów. Islamista wyszedł na wolność 4 listopada 2016 roku, ale był przez cały czas obserwowany przez policję. Tunezyjczyk miał przyjechać do Niemiec w sierpniu 2015 roku i poprosić o azyl. W marcu 2016 roku miał uczestniczyć w ataku na tunezyjską miejscowość Ben Gardane. 36-letni Tunezyjczyk jest także podejrzany o werbowanie bojowników na rzecz tzw. Państwa Islamskiego na terenie Niemiec od sierpnia 2015 roku. Mężczyzna zbudował także siatkę dżihadystów, żeby przeprowadzać ataki terrorystyczne w Niemczech.
 • Zamachowca z Berlina zastrzelony przez policję w Mediolanie - zdjęcia z miejsca zdarzenia

  Anis Amri, podejrzany o przeprowadzenie ataku terrorystycznego w Berlinie, został zastrzelony przez policję w Mediolanie. Do zdarzenia doszło o 3 nad ranem w piątek (22.12). Gdy 24-latek został zatrzymany do rutynowej kontroli, sięgnął po broń i strzelił do policjantów. Ci odpowiedzieli ogniem i go zabili. (RUPTLY/X-news)