atak

Artykuły - Atak (2896)

Filmy - Atak (51)

 • Grupa modliszek z podniesionymi odnóżami. Zadziwiający widok

  Mężczyzna nakręcił wideo, które pokazuje grupę modliszek. Każda z nich stoi z podniesionymi odnóżami do góry. Ktoś wie, co one robią?
 • Setki małych gwoździ i fajerwerków. Podejrzana paczka w pobliżu jarmarku

  Poczdam, Niemcy. Podejrzana paczka w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w Poczdamie w Niemczech. W środku były setki gwoździ i fajerwerki. Ewakuowano znaczny obszar starego miasta. Na razie nie wiadomo, czy incydent miał podłoże terrorystyczne. Paczkę unieszkodliwili policyjni specjaliści. Nie znaleziono jednak żadnego zapalnika. Badanie rentgenowskie wykryło wewnątrz "kilkaset gramów gwoździ" oraz druty i baterie. Znajdowały się w metalowym pojemniku. Przesyłka została dostarczona przez firmę spedycyjną do sąsiadującej ze straganami apteki. Wg ministra spraw wewnętrznych Brandenburgii jest za wcześnie, by mówić o zamachu na jarmark, gdyż celem sprawcy mógł być aptekarz. Gdy dostał paczkę, z której jak mówił "wystawały druty" natychmiast wyniósł ją z apteki i wezwał służby. W Niemczech utrzymywany jest wysoki poziom zagrożenia terrorystycznego. W ubiegłorocznym ataku na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie zginęło 12 osób, a ponad 50 zostało rannych.
 • Wrzesień 1939

  Dokładnie o 4:45 nad ranem we wrześniu '39 roku niemiecki pancernik szkolny „Schleswig-Holstein” rozpoczął ostrzał Westerplatte. Tę datę uznaje się za początek II Wojny Światowej, która pochłonęła ze sobą miliony ofiar.
 • Atak nożownika. Jak się zachować, gdy zostaniemy zaatakowani?

  20 października w jednej z galerii handlowych w Stalowej Woli doszło do ataku nożownika. W jego wyniku zginęła jedna osoba, a 10 zostało rannych. Jak się zachować, gdy zostaniemy zaatakowani? - Konfrontacja jest ostatecznością - zaznaczyła w "Dzień Dobry TVN" psycholog Maria Rotkiel. Dlaczego ludzie decydują się na tak brutalne zachowania? - Może to była kwestia działania substancji psychoaktywnych - powiedziała Rotkiel. (Dzień Dobry TVN/x-news)