Angela Merkel

Synonimy:
Merkel,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Angela Merkel (1734)

 • Merkel: W tym różnimy się od Trumpa

  Merkel: W tym różnimy się od Trumpa

  "Jestem przeciwna groźbom pod adresem Korei Płn. W tym różnimy się od prezydenta USA" – powiedziała kanclerz Merkel w wywiadzie dla Deutsche Welle.
 • Angela Merkel obrzucona pomidorami na wiecu w Heidelbergu

  Angela Merkel obrzucona pomidorami na wiecu w Heidelbergu

  W kierunku kanclerz Angeli Merkel podczas wiecu wyborczego w Heidelbergu nieznani sprawcy rzucili dwa pomidory. Jeden z nich obryzgał stojącą na scenie szefową CDU; ucierpiała też dziennikarka prowadząca spotkanie Merkel z wyborcami.
 • Przeciwnicy zakłócili wiec Angeli Merkel

  Przeciwnicy zakłócili wiec Angeli Merkel

  Kilkudziesięciu zwolenników antyimigranckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) zakłóciło w sobotę gwizdami i okrzykami przedwyborczy wiec kanclerz Niemiec i przewodniczącej CDU Angeli Merkel w Quedlinburgu w kraju związkowym Saksonia-Anhalt.
 • Merkel wyzwana od zdrajców na wiecach w Saksonii i Turyngii

  Merkel wyzwana od zdrajców na wiecach w Saksonii i Turyngii

  Przeciwnicy kanclerz Niemiec Angeli Merkel zakłócili w czwartek jej wystąpienia w Saksonii i Turyngii na wiecach przed wyborami do Bundestagu, obrzucając ją wyzwiskami i gwiżdżąc. Saksonia jest bastionem ruchu Pegida krytykującego politykę migracyjną rządu.
 • Angela Merkel z wizytą w byłym więzieniu NRD. "Nie wolno zapomnieć o bezprawiu"

  Angela Merkel z wizytą w byłym więzieniu NRD. "Nie wolno zapomnieć o bezprawiu"

  Kanclerz Anglela Merkel odwiedziła w piątek byłe więzienie NRD-owskiej policji politycznej Stasi - Hohenschoenhausen w Berlinie. W czasie wizyty zapewniła, że jej rząd zamierza wspierać finansowo to miejsce pamięci, gdyż jej zadaniem "nie wolno zapomnieć o bezprawiu w czasach NRD".
 • Niepewna przyszłość eurolandu

  Niepewna przyszłość eurolandu

  Czy strefa euro dopiero wychodzi z kryzysu, osłabiana wciąż przez wiele czynników, wśród których najważniejsze są problemy zadłużeniowe Grecji i Włoch oraz kłopoty włoskich i hiszpańskich banków? Tak twierdzi wielu ekonomistów. A może nie jest tak źle?
 • Merkel popiera Macrona w krytyce wobec Europy Wschodniej

  Merkel popiera Macrona w krytyce wobec Europy Wschodniej

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel poparła w czwartek w Brukseli prezydenta Francji Emmanuela Macrona w jego krytyce pod adresem przywódców krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którym zarzucił "cyniczne podejście" i zdradę Unii Europejskiej.
 • Angela Merkel: Kreatywność Niemiec i Francji korzystna dla wszystkich członków

  Angela Merkel: Kreatywność Niemiec i Francji korzystna dla wszystkich członków

  "Cieszę się z udziału w szycie nowego prezydenta Francji" – powiedziała Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Dodała, że "kreatywność i nowe impulsy" tworzone przez Francję i Niemcy mogą być korzystne dla wszystkich członków.
 • Niemcy: Partia Angeli Merkel umacnia władzę

  Niemcy: Partia Angeli Merkel umacnia władzę

  Partia kanclerz Niemiec Angeli Merkel, CDU sfinalizowała we wtorek rozmowy koalicyjne o utworzeniu rządu w dwóch krajach związkowych: Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW) oraz Szlezwiku-Holsztynie. Oznacza to wzmocnienie chadeków przed wyborami krajowymi 24 września.
 • Angela Merkel wstrząśnięta atakiem w Londynie

  Angela Merkel wstrząśnięta atakiem w Londynie

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w niedzielę, że jest wstrząśnięta zamachem terrorystycznym, do którego doszło w sobotę w Londynie. Szefowa rządu zapewniła, że Niemcy będą zdecydowanie wspierać Wielką Brytanię w walce z terroryzmem.

Filmy - Angela Merkel (55)

 • "Zwycięstwo Angeli Merkel służy polskim interesom" - politycy o wynikach wyborów w Niemczech

  Partia Angeli Merkel po raz czwarty wygrywa wybory do Bundestagu i staje przed wyzwaniem budowania nowej koalicji rządowej. Kanclerz Niemiec musi szukać poparcia wśród liberałów i zielonych, bo szef SPD - Martin Schulz zapowiada przejście do opozycji. - Z punktu widzenia polskich interesów zwycięstwo partii Angeli Merkel jest wynikiem dobrym. Mówiliśmy o tym publicznie, że dobrze byłoby, aby jej partia wygrała. Umocni to stanowisko Angeli Merkel jeśli chodzi o sprawy wschodnie. Kiedy największe ugrupowanie i Zieloni będą w tej kwestii zgodni, będzie to dla Polski dobre – powiedział Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Katarzyna Lubnauer, poseł Nowoczesnej ocenia, że zwycięstwo Angeli Merkel będzie dobrą informacją, jeżeli zostanie ono odpowiednio przez Polskę wykorzystane i dojdzie do poprawy stosunków polsko–niemieckich.
 • Przemówienie Merkel po ogłoszeniu wyników wyborów w Niemczech

  Przemówienie Merkel po ogłoszeniu wyników wyborów w Niemczech.
 • Przemówienie Merkel po ogłoszeniu wyników wyborów w Niemczech

  Przemówienie Merkel po ogłoszeniu wyników wyborów w Niemczech.
 • Dzieci pytają Angelę Merkel

  Kanclerz Angela Merkel spotkała się z dziećmi. Nie zgadniesz, o co ją pytały i jak wybrnęła niemiecka kanclerz z sytuacji.