Angela Merkel

Synonimy:
Merkel,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Angela Merkel (1740)

 • AfD: Angela Merkel musi odejść

  AfD: Angela Merkel musi odejść

  Jeden z liderów Alternatywy dla Niemiec (AfD) Alexander Gauland oświadczył w poniedziałek w Berlinie, że fiasko rozmów sondażowych o koalicji rządowej jest porażką kanclerz Angeli Merkel. Jego zdaniem nadszedł czas, by Merkel odeszła ze stanowiska.
 • Merkel: Ochrona klimatu zdecyduje o losach ludzkości

  Merkel: Ochrona klimatu zdecyduje o losach ludzkości

  "Zebraliśmy się w Bonn, gdyż mamy do rozwiązania centralny problemem ludzkości. Zmiany klimatu zdecydują o losach naszego świata, o pomyślności nas wszystkich, a także konkretnie o tym, czy ludzie nadal będą mogli mieszkać na wyspach na Pacyfiku" - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w środę podczas szczytu klimatycznego w Bonn.
 • Europa na wirażu

  Europa na wirażu

  Przyspieszona integracja stała się głównym źródłem kłopotów Unii Europejskiej. Gdy Europa wchodzi dziś w zakręt, tak szybkie tempo grozi wypadnięciem z drogi i katastrofą.
 • Czy to osłabienie Europy dwóch prędkości?

  Czy to osłabienie Europy dwóch prędkości?

  W Bundestagu po raz pierwszy jest sześć partii. Koalicja rządząca będzie wielopartyjna, trudniej będzie o kompromisy programowe, ale inwestorzy są optymistycznie nastawieni, bo do rządu wracają liberałowie.
 • ​Angela Merkel reaguje na propozycje Emmanuela Macrona

  ​Angela Merkel reaguje na propozycje Emmanuela Macrona

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel skomplementowała "europejską pasję" Emmanuela Macrona, ale uchyliła się od oceny proponowanych przez niego rozwiązań - informuje AFP.
 • Merkel: W tym różnimy się od Trumpa

  Merkel: W tym różnimy się od Trumpa

  "Jestem przeciwna groźbom pod adresem Korei Płn. W tym różnimy się od prezydenta USA" – powiedziała kanclerz Merkel w wywiadzie dla Deutsche Welle.
 • Angela Merkel obrzucona pomidorami na wiecu w Heidelbergu

  Angela Merkel obrzucona pomidorami na wiecu w Heidelbergu

  W kierunku kanclerz Angeli Merkel podczas wiecu wyborczego w Heidelbergu nieznani sprawcy rzucili dwa pomidory. Jeden z nich obryzgał stojącą na scenie szefową CDU; ucierpiała też dziennikarka prowadząca spotkanie Merkel z wyborcami.
 • Przeciwnicy zakłócili wiec Angeli Merkel

  Przeciwnicy zakłócili wiec Angeli Merkel

  Kilkudziesięciu zwolenników antyimigranckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) zakłóciło w sobotę gwizdami i okrzykami przedwyborczy wiec kanclerz Niemiec i przewodniczącej CDU Angeli Merkel w Quedlinburgu w kraju związkowym Saksonia-Anhalt.
 • Merkel wyzwana od zdrajców na wiecach w Saksonii i Turyngii

  Merkel wyzwana od zdrajców na wiecach w Saksonii i Turyngii

  Przeciwnicy kanclerz Niemiec Angeli Merkel zakłócili w czwartek jej wystąpienia w Saksonii i Turyngii na wiecach przed wyborami do Bundestagu, obrzucając ją wyzwiskami i gwiżdżąc. Saksonia jest bastionem ruchu Pegida krytykującego politykę migracyjną rządu.
 • Angela Merkel z wizytą w byłym więzieniu NRD. "Nie wolno zapomnieć o bezprawiu"

  Angela Merkel z wizytą w byłym więzieniu NRD. "Nie wolno zapomnieć o bezprawiu"

  Kanclerz Anglela Merkel odwiedziła w piątek byłe więzienie NRD-owskiej policji politycznej Stasi - Hohenschoenhausen w Berlinie. W czasie wizyty zapewniła, że jej rząd zamierza wspierać finansowo to miejsce pamięci, gdyż jej zadaniem "nie wolno zapomnieć o bezprawiu w czasach NRD".

Filmy - Angela Merkel (58)