Andrzej Duda

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Andrzej Duda (polityk PiS, były wiceminister sprawiedliwości) ,

Artykuły - Andrzej Duda (822)

 • Kiedy nowa konstytucja? Prezydent kreśli perspektywę czasową

  Kiedy nowa konstytucja? Prezydent kreśli perspektywę czasową

  Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że bardzo mu zależy na referendum dotyczącym zmian w konstytucji. Według niego, nowa ustawa zasadnicza będzie konstytucją na 20-30 lat; obecna - mówił - też jest na co najmniej 25 lat. "Nie zakładam, abyśmy nową regulację wprowadzili w ciągu dwóch-trzech lat" - dodał prezydent.
 • ​"Rzeczpospolita": Sondażowe straty Andrzeja Dudy i Beaty Szydło

  ​"Rzeczpospolita": Sondażowe straty Andrzeja Dudy i Beaty Szydło

  Konflikt szkodzi obozowi władzy? Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", w październiku spadły notowania zarówno prezydenta, jak i premier.
 • Polska - Czarnogóra 4-2. Prezydent Andrzej Duda pogratulował Orłom

  Polska - Czarnogóra 4-2. Prezydent Andrzej Duda pogratulował Orłom

  - Jestem wam wdzięczny, bo na tak grającą reprezentację, ludzie w Polsce naprawdę bardzo długo czekali - powiedział prezydent Polski Andrzej Duda, który krótko po końcowym gwizdku wygranego meczu z Czarnogórą (4-2), pojawił się w szatni "Biało-Czerwonych" i złożył serdeczne gratulacje.
 • ​Kancelaria Prezydenta: Rozmowy tak, wypaczenia nie

  ​Kancelaria Prezydenta: Rozmowy tak, wypaczenia nie

  Krzysztof Łapiński, rzecznik Andrzeja Dudy, zapowiedział, że prezydent nie podpisze swoich ustaw, jeśli "nie pozna ich" po pracach Sejmu i Senatu.
 • Prezydent prezentuje projekty ustaw reformujących sądownictwo

  Prezydent prezentuje projekty ustaw reformujących sądownictwo

  Andrzej Duda zaprezentował w poniedziałek prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, a także, co było sporym zaskoczeniem, projekt zmiany konstytucji, który ma zagwarantować konstytucyjność zmian w KRS. Chodzi o to, by prezydent miał prawo wybierać sędziów KRS w przypadku, gdy posłowie nie zdołają porozumieć się większością 3/5 głosów. "Jeśli się nie uda zmienić konstytucji, to będziemy mieli problem" - ocenił prezydent.
 • Prezydenckie ustawy o sądownictwie. Oświadczenie w samo południe

  Prezydenckie ustawy o sądownictwie. Oświadczenie w samo południe

  W poniedziałek o godz. 12:00 prezydent Andrzej Duda wyda oświadczenie dla mediów - poinformował na Twitterze rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
 • Andrzej Duda z ogromnym zaufaniem społecznym

  Andrzej Duda z ogromnym zaufaniem społecznym

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (74 proc.) zaufaniem społecznym - wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (57 proc.) i Paweł Kukiz (51 proc.). Liderami rankingu nieufności są szef MON Antoni Macierewicz (54 proc.) i szef PO Grzegorz Schetyna (49 proc.).
 • Spotkanie Andrzeja Dudy z amerykańską Polonią

  Spotkanie Andrzeja Dudy z amerykańską Polonią

  "Pomogliście Polsce wejść do NATO, także dzięki wam żołnierze USA są teraz w naszym kraju, a prezydent USA Donald Trump ma do Polski pozytywny stosunek" - mówił prezydent Andrzej Duda w środę miejscowego czasu do Polonii w Wallington w stanie New Jersey.
 • Andrzej Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ

  Andrzej Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ

  Priorytety polskiego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, sytuacja na Ukrainie oraz przygotowania do konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach były tematami rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem.
 • List Andrzeja Dudy w 37. rocznicę Porozumienia Jastrzębskiego

  List Andrzeja Dudy w 37. rocznicę Porozumienia Jastrzębskiego

  "Ideały Solidarności są ciągle aktualne i inspirujące" - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników niedzielnych uroczystości 37. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Wskazał, że solidarnościowe przesłanie powinniśmy traktować jako etos założycielski i fundament wolnej Polski.

Zdjęcia - Andrzej Duda (4)

 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie

Filmy - Andrzej Duda (43)

 • "To hucpa, z tego nic nie wynika". R. Petru o propozycji prezydenta ws. przeprowadzenia referendum konstytucyjnego

  To hucpa, z tego referendum nic nie wynika. Konstytucja jest bardzo złożonym dokumentem – powiedział Ryszard Petru, komentując propozycję prezydenta o przeprowadzeniu referendum ws. zmiany konstytucji. Jak dodał, referendum nie określi, jaki ustrój będzie panował w Polsce. Zauważył również, że duży wpływ na jego wyniki będą miały osoby, które będą układać pytania. - Nie ma potrzeby przeprowadzania referendum, niech prezydent przedstawi konkretne propozycje zmian w konstytucji – stwierdził Ryszard Petru. Prezydent chce zgody Senatu na referendum. Andrzej Duda mówił o tym w telewizyjnym orędziu. Głosowanie dotyczące zmian w konstytucji miałoby się odbyć 11 listopada 2018 r.
 • "Duda i Ziobro zaproszeni. Chętnie wymienimy z nimi poglądy"

  - Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro są zapraszani do Sądu Najwyższego na Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego (SN). 30 maja odbędzie się takie zgromadzenie i są zaproszeni. Zobaczymy czy przyjdą – chętnie byśmy wymienili z nimi poglądy na temat reformy sądownictwa - – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Michał Laskowski. Rzecznik i sędzia SN mówił, że ”nie jest tak, że w działalności sądów wszystko jest rewelacyjne”. Wśród obszarów wymagających poprawy wymieniał przekaz medialny z pracy sądów, zmianę stosunku do uczestników postępowania, sposobu prowadzenia rozpraw i cyfryzację. Marcin Zaborski pytał też o sprawę umocowania prezes Trybunału Konstytucyjnego. „Jest wyznaczony termin. 12 września sprawa będzie rozpatrzona przez izbę pracy. Bardzo różne są możliwe wersje, tzn. Sąd Najwyższy może w ogóle odmówić odpowiedzi na to pytanie, może odpowiedzieć w różny sposób”. Czy istnieje instytucja, który może rozstrzygnąć, czy TK działa legalnie? „Chyba takiej instytucji nie ma – trybunał formalnie działa. (…) To sądy będą mogły w konkretnych sprawach badać zgodność z konstytucją konkretnych przepisów. Sytuacja jest nietypowa w tej chwili i autorytet, którym cieszył się TK został nadwątlony czy bardzo mocno osłabiony” – stwierdził sędzia Laskowski.
 • Andrzej Duda na Gali Mistrzów Sportu

  - Dla mnie to zawsze niezwykle wzruszający moment móc zobaczyć wielkie, piękne gwiazdy polskiego sportu – powiedział prezydent Andrzej Duda.
 • Poroszenko z małżonką rozpoczęli wizytę w Polsce

  Od ceremonii powitania przez parę prezydencką: Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę rozpoczęła się w piątek wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z małżonką w Warszawie. Wizyta ma związek z 25. rocznicą uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy.