Andrzej Duda

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Andrzej Duda (polityk PiS, były wiceminister sprawiedliwości) ,

Artykuły - Andrzej Duda (800)

 • Depesza prezydenta: Nie ugniemy się pod wpływem działań tchórzliwych zamachowców

  Depesza prezydenta: Nie ugniemy się pod wpływem działań tchórzliwych zamachowców

  W depeszy kondolencyjnej skierowanej do króla Hiszpanii Filipa VI, prezydent Andrzej Duda napisał m.in. , że "nie ugniemy się pod wpływem działań tchórzliwych zamachowców, a naszym imperatywem pozostanie umacnianie fundamentów demokracji i tolerancji europejskich społeczeństw".
 • ​Prezydent: Zachowania dzielące środowisko PiS szkodzą projektowi dobrej zmiany

  ​Prezydent: Zachowania dzielące środowisko PiS szkodzą projektowi dobrej zmiany

  "Pewne nieprzemyślane zachowania, dzielące w szczególności środowisko PiS, szkodzą całemu projektowi dobrej zmiany; wszelkie tego typu przejawy zachowań, również te ambicjonalne, powinny być tłumione w zalążku" - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla serwisu 300polityka.pl. "Chciałbym, aby społeczeństwo nie było tak podzielone" - dodał.
 • Krzysztof Szczerski podsumowuje dwulecie prezydentury Andrzeja Dudy

  Krzysztof Szczerski podsumowuje dwulecie prezydentury Andrzeja Dudy

  "Drugi rok prezydentury Andrzeja Dudy był czasem jego ważnych inicjatyw" - mówi PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Wśród najważniejszych wymienił pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie konstytucji, a także wizytę w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa.
 • ​Prezydent podpisał nowelizację ustawy o sporcie

  ​Prezydent podpisał nowelizację ustawy o sporcie

  Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustawy o sporcie. Jej celem jest zwiększenie przejrzystości działania polskich związków i zapobieganie konfliktom interesów.
 • Andrzej Duda do Powstańców: Polska jest wreszcie wolna

  Andrzej Duda do Powstańców: Polska jest wreszcie wolna

  "Powstańcom chcemy zameldować po tylu latach: Polska jest wreszcie wolna, odzyskuje pamięć i siły, żyje" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas uroczystości na Cmentarzu Powstańców Warszawy przez szefową Kancelarii Prezydenta Halinę Szymańską.
 • RMF: Prezydent rozważa znaczące poszerzenie kompetencji Sądu Najwyższego

  RMF: Prezydent rozważa znaczące poszerzenie kompetencji Sądu Najwyższego

  Prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym może zawierać rozwiązania, których nie było nawet w zawetowanej ustawie. Andrzej Duda rozważa znaczące poszerzenie kompetencji Sądu Najwyższego – dowiedziało się RMF FM od ministra Pawła Muchy z kancelarii prezydenta.
 • Konserwatywni studenci napisali do Andrzeja Dudy

  Konserwatywni studenci napisali do Andrzeja Dudy

  "Uczestnikami protestów byli w zauważalnej części młodzi ludzie, którzy przyczynili się do wygranej obecnej opcji rządzącej w 2015 r." - napisali w liście otwartym do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie reform wymiaru sprawiedliwości "Studenci dla Rzeczypospolitej".
 • Prezydent podpisał ustawę uszczelniającą program 500 plus

  Prezydent podpisał ustawę uszczelniającą program 500 plus

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą zmiany w programie "Rodzina 500 plus" - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta. Ustawa ma m.in. uszczelnić rządowy program wsparcia rodzin oraz ułatwić zakładanie żłobków.
 • "Ucho Prezesa": "Adrian" gratuluje Andrzejowi

  "Ucho Prezesa": "Adrian" gratuluje Andrzejowi

  "Adrian" pogratulował Andrzejowi Dudzie. Aktor znany z "Ucha Prezesa" nagrał krótki filmik dla prezydenta Polski.
 • ​Dwa razy weto. Komentarze i możliwe konsekwencje

  ​Dwa razy weto. Komentarze i możliwe konsekwencje

  Prezydent Andrzej Duda powiedział "nie" dla ustawy pełnej niedoróbek, błędów, pisanej na kolanie, podporządkowującej Sąd Najwyższy prokuratorowi generalnemu. - Politycy zwykle liczą, że w wakacje można przeforsować różne rzeczy, bo Polacy są zajęci czymś innym - komentuje dla Interii dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz z Uniwersytetu Warszawskiego. Tym razem się nie udało. Jak teraz będą wyglądały stosunki na linii Nowogrodzka-Pałac Prezydencki?

Zdjęcia - Andrzej Duda (4)

 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie

Filmy - Andrzej Duda (43)

 • "To hucpa, z tego nic nie wynika". R. Petru o propozycji prezydenta ws. przeprowadzenia referendum konstytucyjnego

  To hucpa, z tego referendum nic nie wynika. Konstytucja jest bardzo złożonym dokumentem – powiedział Ryszard Petru, komentując propozycję prezydenta o przeprowadzeniu referendum ws. zmiany konstytucji. Jak dodał, referendum nie określi, jaki ustrój będzie panował w Polsce. Zauważył również, że duży wpływ na jego wyniki będą miały osoby, które będą układać pytania. - Nie ma potrzeby przeprowadzania referendum, niech prezydent przedstawi konkretne propozycje zmian w konstytucji – stwierdził Ryszard Petru. Prezydent chce zgody Senatu na referendum. Andrzej Duda mówił o tym w telewizyjnym orędziu. Głosowanie dotyczące zmian w konstytucji miałoby się odbyć 11 listopada 2018 r.
 • "Duda i Ziobro zaproszeni. Chętnie wymienimy z nimi poglądy"

  - Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro są zapraszani do Sądu Najwyższego na Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego (SN). 30 maja odbędzie się takie zgromadzenie i są zaproszeni. Zobaczymy czy przyjdą – chętnie byśmy wymienili z nimi poglądy na temat reformy sądownictwa - – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Michał Laskowski. Rzecznik i sędzia SN mówił, że ”nie jest tak, że w działalności sądów wszystko jest rewelacyjne”. Wśród obszarów wymagających poprawy wymieniał przekaz medialny z pracy sądów, zmianę stosunku do uczestników postępowania, sposobu prowadzenia rozpraw i cyfryzację. Marcin Zaborski pytał też o sprawę umocowania prezes Trybunału Konstytucyjnego. „Jest wyznaczony termin. 12 września sprawa będzie rozpatrzona przez izbę pracy. Bardzo różne są możliwe wersje, tzn. Sąd Najwyższy może w ogóle odmówić odpowiedzi na to pytanie, może odpowiedzieć w różny sposób”. Czy istnieje instytucja, który może rozstrzygnąć, czy TK działa legalnie? „Chyba takiej instytucji nie ma – trybunał formalnie działa. (…) To sądy będą mogły w konkretnych sprawach badać zgodność z konstytucją konkretnych przepisów. Sytuacja jest nietypowa w tej chwili i autorytet, którym cieszył się TK został nadwątlony czy bardzo mocno osłabiony” – stwierdził sędzia Laskowski.
 • Andrzej Duda na Gali Mistrzów Sportu

  - Dla mnie to zawsze niezwykle wzruszający moment móc zobaczyć wielkie, piękne gwiazdy polskiego sportu – powiedział prezydent Andrzej Duda.
 • Poroszenko z małżonką rozpoczęli wizytę w Polsce

  Od ceremonii powitania przez parę prezydencką: Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę rozpoczęła się w piątek wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z małżonką w Warszawie. Wizyta ma związek z 25. rocznicą uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy.