Andrzej Duda

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Andrzej Duda (polityk PiS, były wiceminister sprawiedliwości) ,

Artykuły - Andrzej Duda (754)

 • "Apteka dla aptekarza" podpisana przez prezydenta

  "Apteka dla aptekarza" podpisana przez prezydenta

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną "apteką dla aptekarza", która przewiduje m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieć tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek.
 • Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zwalczaniu dopingu w sporcie

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zwalczaniu dopingu w sporcie

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zwalczaniu dopingu w sporcie, która m.in. powołuje do życia Polską Agencję Antydopingową, a w skrajnych przypadkach wprowadza odpowiedzialność karną.
 • Sporne referendum w sprawie euro

  Sporne referendum w sprawie euro

  Prezydent Andrzej Duda ocenia, że w trakcie proponowanego przez niego referendum dotyczącego zmian w polskiej konstytucji jedno z pytań mogłoby dotyczyć wejścia przez Polskę do strefy euro. Inaczej sądzi wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański - jego zdaniem strefa euro najpierw powinna rozwiązać swoje problemy.
 • Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Emmanuelem Macronem

  Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Emmanuelem Macronem

  W piątek wieczorem odbyła się rozmowa telefoniczna prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem elektem Francji Emmanuelem Macronem - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
 • Prezydent przygotował nowelizację ustawy o postępowaniu administracyjnym

  Prezydent przygotował nowelizację ustawy o postępowaniu administracyjnym

  Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt zmiany ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Ppsa). Projekt powstał we współpracy z Prokuratorią Generalną Rzeczypospolitej Polskiej - podała w czwartek Kancelaria Prezydenta.
 • Prezydent podpisał ustawę o kredycie hipotecznym

  Prezydent podpisał ustawę o kredycie hipotecznym

  Większa ochrona konsumentów zaciągających kredyty hipoteczne - taki jest cel ustawy o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.
 • Prezydent dziękuje Antoniemu Macierewiczowi

  Prezydent dziękuje Antoniemu Macierewiczowi

  "Podziękowałem szefowi MON za pełne zrealizowanie budżetu związane z polskim bezpieczeństwem militarny i zrealizowanie przetargu na samoloty dla VIP-ów" - powiedział prezydent Andrzej Duda po odprawie kadry kierowniczej MON i sił zbrojnych.
 • Zakończyło się spotkanie Duda-Macierewicz

  Zakończyło się spotkanie Duda-Macierewicz

  Około trzygodzinne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem MON Antonim Macierewiczem i kierownictwem ministerstwa dobiegło końca. - Dyskutowaliśmy na temat spraw bieżących i tych kwestii, które ja uznałem za najważniejsze - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda.
 • Autor piosenki "Chrzest Polski" został odznaczony przez prezydenta Dudę

  Autor piosenki "Chrzest Polski" został odznaczony przez prezydenta Dudę

  Utwór grupy Anno Domini "Chrzest Polski" w zeszłym roku rozbawił internautów, a jego usunięcia domagała się nawet kuria w Poznaniu. Jak podała telewizja TVN24, lider projektu został uhonorowany przez Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi.
 • Prezydent podpisał ustawę w sprawie weryfikacji rent i emerytur

  Prezydent podpisał ustawę w sprawie weryfikacji rent i emerytur

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która doprecyzowuje, w jakich sytuacjach ZUS może zweryfikować prawo przyznawania renty lub emerytury oraz wysokość tych świadczeń - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Zdjęcia - Andrzej Duda (4)

 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie

Filmy - Andrzej Duda (42)

 • "Duda i Ziobro zaproszeni. Chętnie wymienimy z nimi poglądy"

  - Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro są zapraszani do Sądu Najwyższego na Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego (SN). 30 maja odbędzie się takie zgromadzenie i są zaproszeni. Zobaczymy czy przyjdą – chętnie byśmy wymienili z nimi poglądy na temat reformy sądownictwa - – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Michał Laskowski. Rzecznik i sędzia SN mówił, że ”nie jest tak, że w działalności sądów wszystko jest rewelacyjne”. Wśród obszarów wymagających poprawy wymieniał przekaz medialny z pracy sądów, zmianę stosunku do uczestników postępowania, sposobu prowadzenia rozpraw i cyfryzację. Marcin Zaborski pytał też o sprawę umocowania prezes Trybunału Konstytucyjnego. „Jest wyznaczony termin. 12 września sprawa będzie rozpatrzona przez izbę pracy. Bardzo różne są możliwe wersje, tzn. Sąd Najwyższy może w ogóle odmówić odpowiedzi na to pytanie, może odpowiedzieć w różny sposób”. Czy istnieje instytucja, który może rozstrzygnąć, czy TK działa legalnie? „Chyba takiej instytucji nie ma – trybunał formalnie działa. (…) To sądy będą mogły w konkretnych sprawach badać zgodność z konstytucją konkretnych przepisów. Sytuacja jest nietypowa w tej chwili i autorytet, którym cieszył się TK został nadwątlony czy bardzo mocno osłabiony” – stwierdził sędzia Laskowski.
 • Andrzej Duda na Gali Mistrzów Sportu

  - Dla mnie to zawsze niezwykle wzruszający moment móc zobaczyć wielkie, piękne gwiazdy polskiego sportu – powiedział prezydent Andrzej Duda.
 • Poroszenko z małżonką rozpoczęli wizytę w Polsce

  Od ceremonii powitania przez parę prezydencką: Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę rozpoczęła się w piątek wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z małżonką w Warszawie. Wizyta ma związek z 25. rocznicą uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy.
 • Prezydent Andrzej Duda o wystawie Koszycka Moderna

  Spotkanie prezydentów Polski i Słowacji w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.