Andrzej Duda

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Andrzej Duda (polityk PiS, były wiceminister sprawiedliwości) ,

Artykuły - Andrzej Duda (770)

 • Prezydent podjął decyzję w sprawie pigułki "dzień po"

  Prezydent podjął decyzję w sprawie pigułki "dzień po"

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą antykoncepcji awaryjnej. Pigułka po stosunku będzie dostępna wyłącznie na receptę.
 • Prezydenci Polski i Chorwacji jednym głosem: Chcemy Europy jednej prędkości

  Prezydenci Polski i Chorwacji jednym głosem: Chcemy Europy jednej prędkości

  "Polska i Chorwacja stoją na stanowisku, że Europa powinna być Europą jednej, a nie kilku prędkości" - powiedziała po wtorkowych rozmowach z prezydentem Andrzejem Dudą w Zagrzebiu prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović. Jak dodała, o przyszłości UE powinny decydować kraje członkowskie Unii.
 • Jak Polacy oceniają prezydenta? Nowy sondaż CBOS

  Jak Polacy oceniają prezydenta? Nowy sondaż CBOS

  30 proc. badanych pozytywnie ocenia pracę posłów, natomiast negatywnie - 54 proc. O obecnej prezydenturze z uznaniem wypowiada się 54 proc. ankietowanych, 34 proc. jest z niej niezadowolonych - wynika z sondażu CBOS.
 • ​Prezydent Andrzej Duda: Będą dwa referenda

  ​Prezydent Andrzej Duda: Będą dwa referenda

  "11 listopada to dobra data na organizację referendum, bo ma wymiar symboliczny" - mówi prezydent Andrzej Duda w poniedziałkowym wywiadzie dla "Super Expressu". Zapowiedział też drugie referendum - w dniu wyborów parlamentarnych w 2019 r., dotyczące kwestii uchodźców.
 • Prezydent Andrzej Duda odniósł się do zamachu w Londynie

  Prezydent Andrzej Duda odniósł się do zamachu w Londynie

  "Wyrazy współczucia dla Ofiar zamachów w Londynie. Europa potrzebuje jedności i solidarności ale też zdecydowanej i twardej postawy" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.
 • ​Krzysztof Leski odmówił przyjęcia orderu od prezydenta Andrzeja Dudy

  ​Krzysztof Leski odmówił przyjęcia orderu od prezydenta Andrzeja Dudy

  Były opozycjonista i dziennikarz Krzysztof Leski odrzucił order od prezydenta Andrzeja Dudy ze względu na dzielenie byłych działaczy "Solidarności" na, jak pisze, lepszy i gorszy "sort". "To żałosne, żenujące, podłe" - krytykuje Leski.
 • PiS reaguje na propozycję Andrzeja Dudy

  PiS reaguje na propozycję Andrzeja Dudy

  "Decyzję w sprawie propozycji prezydenta dotyczącej referendum podejmą właściwe organy partii" - powiedziała PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
 • Orędzie Andrzeja Dudy w drugą rocznicę wyboru na prezydenta

  Orędzie Andrzeja Dudy w drugą rocznicę wyboru na prezydenta

  Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie związane z drugą rocznicą wyboru na urząd głowy państwa. - Minione dwa lata to był okres zasadniczych zmian społecznych, politycznych i gospodarczych - powiedział prezydent. Andrzej Duda zapowiedział, że zwróci się do Senatu o zorganizowanie referendum konstytucyjnego 11 listopada 2018 roku, w dniu Święta Niepodległości i jednocześnie wyborów samorządowych. - Polska potrzebuje nowej konstytucji - powiedział prezydent.
 • "Apteka dla aptekarza" podpisana przez prezydenta

  "Apteka dla aptekarza" podpisana przez prezydenta

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną "apteką dla aptekarza", która przewiduje m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieć tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek.
 • Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zwalczaniu dopingu w sporcie

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zwalczaniu dopingu w sporcie

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zwalczaniu dopingu w sporcie, która m.in. powołuje do życia Polską Agencję Antydopingową, a w skrajnych przypadkach wprowadza odpowiedzialność karną.

Zdjęcia - Andrzej Duda (4)

 • film.interia.pl
  Doda i prezydent Duda na premierze "Wyklętego"
 • film.interia.pl
  Pogrzeb Andrzeja Wajdy w Krakowie

Filmy - Andrzej Duda (43)

 • "To hucpa, z tego nic nie wynika". R. Petru o propozycji prezydenta ws. przeprowadzenia referendum konstytucyjnego

  To hucpa, z tego referendum nic nie wynika. Konstytucja jest bardzo złożonym dokumentem – powiedział Ryszard Petru, komentując propozycję prezydenta o przeprowadzeniu referendum ws. zmiany konstytucji. Jak dodał, referendum nie określi, jaki ustrój będzie panował w Polsce. Zauważył również, że duży wpływ na jego wyniki będą miały osoby, które będą układać pytania. - Nie ma potrzeby przeprowadzania referendum, niech prezydent przedstawi konkretne propozycje zmian w konstytucji – stwierdził Ryszard Petru. Prezydent chce zgody Senatu na referendum. Andrzej Duda mówił o tym w telewizyjnym orędziu. Głosowanie dotyczące zmian w konstytucji miałoby się odbyć 11 listopada 2018 r.
 • "Duda i Ziobro zaproszeni. Chętnie wymienimy z nimi poglądy"

  - Zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro są zapraszani do Sądu Najwyższego na Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego (SN). 30 maja odbędzie się takie zgromadzenie i są zaproszeni. Zobaczymy czy przyjdą – chętnie byśmy wymienili z nimi poglądy na temat reformy sądownictwa - – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Michał Laskowski. Rzecznik i sędzia SN mówił, że ”nie jest tak, że w działalności sądów wszystko jest rewelacyjne”. Wśród obszarów wymagających poprawy wymieniał przekaz medialny z pracy sądów, zmianę stosunku do uczestników postępowania, sposobu prowadzenia rozpraw i cyfryzację. Marcin Zaborski pytał też o sprawę umocowania prezes Trybunału Konstytucyjnego. „Jest wyznaczony termin. 12 września sprawa będzie rozpatrzona przez izbę pracy. Bardzo różne są możliwe wersje, tzn. Sąd Najwyższy może w ogóle odmówić odpowiedzi na to pytanie, może odpowiedzieć w różny sposób”. Czy istnieje instytucja, który może rozstrzygnąć, czy TK działa legalnie? „Chyba takiej instytucji nie ma – trybunał formalnie działa. (…) To sądy będą mogły w konkretnych sprawach badać zgodność z konstytucją konkretnych przepisów. Sytuacja jest nietypowa w tej chwili i autorytet, którym cieszył się TK został nadwątlony czy bardzo mocno osłabiony” – stwierdził sędzia Laskowski.
 • Andrzej Duda na Gali Mistrzów Sportu

  - Dla mnie to zawsze niezwykle wzruszający moment móc zobaczyć wielkie, piękne gwiazdy polskiego sportu – powiedział prezydent Andrzej Duda.
 • Poroszenko z małżonką rozpoczęli wizytę w Polsce

  Od ceremonii powitania przez parę prezydencką: Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę rozpoczęła się w piątek wizyta prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z małżonką w Warszawie. Wizyta ma związek z 25. rocznicą uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy.