Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (350)

 • Rozpoczął się proces ws. afery Amber Gold

  Rozpoczął się proces ws. afery Amber Gold

  Przed południem w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces ws. afery Amber Gold, w którym oskarżeni są były prezes spółki Marcin P. i jego żona Katarzyna P. Sąd zakazał jednak jakiegokolwiek upubliczniania wyjaśnień oskarżonego.
 • RMF24: Tylko 10 oskarżycieli posiłkowych w sprawie Amber Gold

  RMF24: Tylko 10 oskarżycieli posiłkowych w sprawie Amber Gold

  Sąd Okręgowy w Gdańsku ograniczył liczbę oskarżycieli posiłkowych w procesie Amber Gold do 10, mimo że chętnych było 148. Choć nikt wcześniej tego nie zapowiadał, zadecydowała kolejność zgłoszeń. Zabrakło miejsca m. in. dla stowarzyszenia pokrzywdzonych przez parabank, czy syndyka masy upadłości Amber Gold. Organizacyjne posiedzenie sądu w tej sprawie zaplanowane jest na jutro.
 • Grupowy pozew klientów Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny

  Grupowy pozew klientów Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny

  Pozew grupowy 167 klientów Amber Gold przeciw Skarbowi Państwa za to, że prokuratura przez 2,5 roku nie stawiała zarzutów szefom spółki, jest niedopuszczalny prawnie - orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie. Powodowie odwołają się od tej decyzji.
 • Afera Amber Gold nadal czeka

  Afera Amber Gold nadal czeka

  Sąd Najwyższy odmówił przeniesienia procesu do innego sądu, o co wnosił gdański sąd. Według SN powodem przeniesienia nie może być krytyka wobec gdańskiego sądu jako rzekomo nierzetelnego.
 • Amber Gold: Sąd poddał się bez walki

  Amber Gold: Sąd poddał się bez walki

  Do Sądu Najwyższego poszedł wniosek o przeniesienie sprawy Amber Gold do innego okręgu. Wygląda na to, że sąd oddaje walkowerem sprawę która lata budziła tak wiele kontrowersji.
 • B. prezes Amber Gold i jego żona oskarżeni

  B. prezes Amber Gold i jego żona oskarżeni

  Łódzka prokuratura okręgowa skierowała w czwartek do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia w głośnej sprawie Amber Gold. Przed sądem staną b. prezes spółki Marcin P. i jego żona Katarzyna P. oskarżeni m.in. o oszustwo znacznej wartości i pranie brudnych pieniędzy.
 • Syndyk Amber Gold złożył w sądzie listę wierzytelności spółki

  Syndyk Amber Gold złożył w sądzie listę wierzytelności spółki

  - Pozostały do sprzedaży kruszce, trzy nieruchomości i ściągnięcie pożyczek na ok. 50 milionów złotych - powiedział w środę PAP syndyk Józef Dębiński.
 • Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał rekordową liczbę decyzji o karach pieniężnych

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał rekordową liczbę decyzji o karach pieniężnych

  To 2013 rok był rekordowy dla Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (Urząd KNF) pod względem liczby zawiadomień złożonych do prokuratury. Ich liczba zmalała przy tym w 2014 roku, jednak w roku minionym KNF wydała najwięcej decyzji o nałożeniu kary pieniężnej na podmioty z rynku finansowego - było ich najwięcej od roku 2006, czyli momentu, kiedy powołano KNF, a także o 13 decyzji więcej niż w roku 2013.
 • Klienci Amber Gold chcą odszkodowania od jednego z banków

  Klienci Amber Gold chcą odszkodowania od jednego z banków

  Poszkodowani przez Amber Gold chcą odszkodowania od jednego z największych polskich banków. Warszawski sąd po ponadrocznych staraniach zgodził się przyjąć pozew grupowy przeciwko bankowi BGŻ, który prowadził rachunek spółki z Gdańska.
 • Afera Amber Gold: Wniosek o przedłużenie aresztu dla Katarzyny P.

  Afera Amber Gold: Wniosek o przedłużenie aresztu dla Katarzyny P.

  Łódzka prokuratura skierowała we wtorek do sądu wniosek o przedłużenie o trzy miesiące aresztu dla żony b. prezesa Amber Gold Katarzyny P., podejrzanej m.in. o oszustwa znacznej wartości. Akt oskarżenia w tej sprawie - według prokuratury - powinien trafić do sądu w czerwcu.

Filmy - Amber Gold (38)