Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (326)

 • "Gazeta Wyborcza": Nowe okoliczności w sprawie Amber Gold?

  Czy zawierająca niemal tysiąc umów z klientami Amber Gold ujawniona dokumentacja wniesie coś nowego do sprawy gdańskiej firmy? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".
 • Państwo nierychliwe po Amber Gold

  Państwo nierychliwe po Amber Gold

  Po dwóch latach od afery Amber Gold wciąż nie ma ustawy ograniczającej działalność podobnych parabanków. "Puls Biznesu" przypomina, że lekiem na to, by nie pojawiła się kolejna piramida finansowa, miało być wprowadzenie nowych rozwiązań prawnych.
 • Brytyjski kaganiec dla chwilówek

  Brytyjski kaganiec dla chwilówek

  Firmy udzielające tzw. chwilówek, czyli wysoko oprocentowanych pożyczek krótkoterminowych, są zmorą polskiego systemu finansowego. Nadzieja na poskromienie nieetycznego procederu płynie z Wysp Brytyjskich. Rynkowy potentat Wonga został zmuszony na początku października przez tamtejszego regulatora do anulowania wartego 220 mln długu około 330 000 swoich klientów i wprowadzenia fundamentalnych zmian w regulaminie.
 • Pozew zbiorowy przeciwko Amber Gold - niedopuszczalny

  Sąd Okręgowy w Gdańsku odrzucił pozew zbiorowy przeciwko członkom zarządu Amber Gold, Marcinowi i Katarzynie P. Około 900 poszkodowanych przez spółkę domagało się łącznie ponad 76 mln złotych.
 • Finansowi aferzyści nie siedzą w więzieniach

  Finansowi aferzyści nie siedzą w więzieniach

  Głośne afery na rynku finansowym wybuchają co kilka lat i zawsze pojawia się pytanie - jak można było do tego dopuścić? Ta kwestia przewijała się mocno w 2012 r., kiedy po upadku Amber Gold wśród winnych bezczynności wymieniane były wszystkie służby państwowe, zaczynając od nadzoru finansowego, poprzez prokuraturę i ABW, a na aparacie skarbowym kończąc.
 • Lekcja rachunków. Minęły 2 lata od upadku Amber Gold

  Dokładnie dwa lata temu to była wiadomość numer jeden i co więcej żyliśmy nią przez wiele dni.
 • Dwa lata po aferze Amber Gold

  Dwa lata po aferze Amber Gold

  Blisko 18 tys. pokrzywdzonych wierzycieli Amber Gold, w sumie ponad 40 zarzutów dla b. prezesa spółki i jego żony oraz straty pokrzywdzonych szacowane na prawie 851 mln zł - to bilans śledztwa łódzkiej prokuratury ws. jednej z najgłośniejszych afer finansowych w Polsce. Ostatnio minęły dwa lata od likwidacji spółki.
 • Kolejne parabanki naciągnęły klientów

  Kolejne parabanki naciągnęły klientów

  Cztery parabanki zostały oskarżone o nielegalną działalność. Prokuratorzy wnieśli do sądów akty oskarżeń wobec firm, które mogą okazać się powtórką z Amber Gold. Materiał w tych sprawach przygotowała Komisja Nadzoru Finansowego. Te parabanki przyjmowały od ludzi pieniądze oferując im ponadprzeciętne zyski.
 • Poszkodowani vs. Skarb Państwa - wyłącznie pozwy indywidualne

  Poszkodowani vs. Skarb Państwa - wyłącznie pozwy indywidualne

  Grupa kilkunastu osób zamierzała w formie pozwu zbiorowego udowodnić jednostkom Skarbu Państwa, że to ich zaniedbania doprowadziły do szkód finansowych wyrządzonych przez Amber Gold. Pozew został jednak odrzucony z powodu braku wspólnej podstawy roszczenia grupowego. Poszkodowani mogą mimo wszystko dochodzić swoich praw w trybie postępowania indywidualnego.
 • Amber Gold już się nie powtórzy?

  Amber Gold już się nie powtórzy?

  Nowela ustawy antymonopolowej wejdzie w życie po upływie sześciu miesięcy od dnia jej ogłoszenia. Zrobiliśmy dzisiaj spory krok w kierunku obrony klientów przed oszustamil.

Filmy - Amber Gold (38)