Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (324)

 • Kolejne parabanki naciągnęły klientów

  Kolejne parabanki naciągnęły klientów

  Cztery parabanki zostały oskarżone o nielegalną działalność. Prokuratorzy wnieśli do sądów akty oskarżeń wobec firm, które mogą okazać się powtórką z Amber Gold. Materiał w tych sprawach przygotowała Komisja Nadzoru Finansowego. Te parabanki przyjmowały od ludzi pieniądze oferując im ponadprzeciętne zyski.
 • Poszkodowani vs. Skarb Państwa - wyłącznie pozwy indywidualne

  Poszkodowani vs. Skarb Państwa - wyłącznie pozwy indywidualne

  Grupa kilkunastu osób zamierzała w formie pozwu zbiorowego udowodnić jednostkom Skarbu Państwa, że to ich zaniedbania doprowadziły do szkód finansowych wyrządzonych przez Amber Gold. Pozew został jednak odrzucony z powodu braku wspólnej podstawy roszczenia grupowego. Poszkodowani mogą mimo wszystko dochodzić swoich praw w trybie postępowania indywidualnego.
 • Amber Gold już się nie powtórzy?

  Amber Gold już się nie powtórzy?

  Nowela ustawy antymonopolowej wejdzie w życie po upływie sześciu miesięcy od dnia jej ogłoszenia. Zrobiliśmy dzisiaj spory krok w kierunku obrony klientów przed oszustamil.
 • Pozew zbiorowy przez Amber Gold utrudniony

  Pozew zbiorowy poszkodowanych przez Amber Gold przeciw Skarbowi Państwa jest niedopuszczalny - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie, oddalając ten pozew.
 • Afera Amber Gold może się powtórzyć. Klienci parabanków powinni mieć swojego rzecznika

  Afera Amber Gold może się powtórzyć. Klienci parabanków powinni mieć swojego rzecznika

  Wspólne wysiłki Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Komisji Nadzoru Finansowego, Rzecznika Ubezpieczonych i powiatowych rzeczników konsumentów nie gwarantowały konsumentom dostatecznej ochrony przed nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych. Do takich wniosków doszła Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie, analizując lata 2011-2013. Stworzenie urzędu rzecznika konsumentów rynku finansowego mogłoby skutecznie powstrzymać naciągaczy, których zapędy mogą doprowadzić do kolejnych afer na skalę Amber Gold. Choć nie bez winy są też sami konsumenci.
 • Nie daj się oszukać! Sprawdź listę nielegalnych parabanków

  Rośnie liczba oszustów, którzy obiecując kolosalne zyski, wyłudzają od nas pieniądze. Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega - w Polsce działa 55 firm, które prowadzą działalność bankową bez zezwolenia i korzystanie z ich usług może skończyć się utratą oszczędności.
 • Tusk o Amber Gold: Bezczelni oszuści i pazerni naiwniacy

  Tusk o Amber Gold: Bezczelni oszuści i pazerni naiwniacy

  - W mojej ocenie głównym problemem jest bezczelność ludzi, którzy wyłudzają i naiwność, albo chęć zbyt łatwego zysku tych, którzy wierzą takim naciągaczom - uważa Donald Tusk. Premier odniósł się do zbiorowego pozwu poszkodowanych przez Amber Gold przeciw Skarbowi Państwa.
 • Afera Amber Gold: Poszkodowani pozywają państwo

  Afera Amber Gold: Poszkodowani pozywają państwo

  Ciąg dalszy afery związanej z Amber Gold. Poszkodowani przez firmę z Gdańska pozywają państwo. Pierwsze posiedzenie wyznaczono na 22 maja.
 • Nie udała się pierwsza próba sprzedaży złota po Amber Gold

  Nie udała się pierwsza próba sprzedaży złota po Amber Gold

  Nie udała się pierwsza próba sprzedaży złota i srebra kolekcjonerskiego o wartości ok. 316 tys. zł po Amber Gold. Syndyk poinformował, że w przetargu wpłynęła jedna oferta, ale ze względu zbyt niską cenę została odrzucona.
 • Seremet: Amber Gold było zgodne z prawem

  Seremet: Amber Gold było zgodne z prawem

  Zdaniem prokuratora generalnego, nie było podstaw do tego, by szczególnie interesować się spółką Amber Gold - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Filmy - Amber Gold (38)