Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (338)

 • Afera Amber Gold: Wniosek o przedłużenie aresztu dla Katarzyny P.

  Afera Amber Gold: Wniosek o przedłużenie aresztu dla Katarzyny P.

  Łódzka prokuratura skierowała we wtorek do sądu wniosek o przedłużenie o trzy miesiące aresztu dla żony b. prezesa Amber Gold Katarzyny P., podejrzanej m.in. o oszustwa znacznej wartości. Akt oskarżenia w tej sprawie - według prokuratury - powinien trafić do sądu w czerwcu.
 • Kontakty intymne Katarzyny P. i strażnika. Popełniono przestępstwo?

  Kontakty intymne Katarzyny P. i strażnika. Popełniono przestępstwo?

  Czy funkcjonariusze służby więziennej w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi przekroczyli uprawnienia? W więzieniu doszło do kontaktów intymnych więziennego wychowawcy z aresztowaną ws. afery Amber Gold Katarzyną P.
 • RMF24: Seksafera w więzieniu. Bohaterka afery Amber Gold w ciąży z wychowawcą

  RMF24: Seksafera w więzieniu. Bohaterka afery Amber Gold w ciąży z wychowawcą

  Skandal w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi. Katarzyna P. - jedna z aresztowanych w sprawie afery Amber Gold - zaszła w ciążę z jednym w więziennych wychowawców. Prokuratura sprawdzi teraz w osobnym śledztwie, czy doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków ze strony służby więziennej - dowiedziała się reporterka RMF FM, Agnieszka Wyderka.
 • Zapomniane Amber Gold

  Zapomniane Amber Gold

  Minęły już dwa lata od upadku gdańskiego parabanku, który oszukał 18 tysięcy osób na kwotę 851 milionów złotych. Ponad dwa lata bez konkretów. Prokuratorzy błądzący we mgle szukali złota nawet w Australii. Bez większych rezultatów. Zupełnie rozmyty i wyłączony został natomiast z ogólnego planu śledztwa istotny wątek pierwszych lokat. Tymczasem do skarbówek wzywani są poszkodowani przez Marcina P.
 • Prokuratura: Akt oskarżenia ws. Amber Gold powinien trafić do sądu wiosną

  Prokuratura: Akt oskarżenia ws. Amber Gold powinien trafić do sądu wiosną

  Amber Gold nie była "pralnią brudnych pieniędzy", od początku była to piramida finansowa stworzona po to, by wyłudzać od klientów pieniądze - wynika z ustaleń łódzkich śledczych. Akt oskarżenia w tej sprawie powinien trafić do gdańskiego sądu najpóźniej wiosną 2015 r.
 • "Gazeta Wyborcza": Nowe okoliczności w sprawie Amber Gold?

  Czy zawierająca niemal tysiąc umów z klientami Amber Gold ujawniona dokumentacja wniesie coś nowego do sprawy gdańskiej firmy? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".
 • Państwo nierychliwe po Amber Gold

  Państwo nierychliwe po Amber Gold

  Po dwóch latach od afery Amber Gold wciąż nie ma ustawy ograniczającej działalność podobnych parabanków. "Puls Biznesu" przypomina, że lekiem na to, by nie pojawiła się kolejna piramida finansowa, miało być wprowadzenie nowych rozwiązań prawnych.
 • Brytyjski kaganiec dla chwilówek

  Brytyjski kaganiec dla chwilówek

  Firmy udzielające tzw. chwilówek, czyli wysoko oprocentowanych pożyczek krótkoterminowych, są zmorą polskiego systemu finansowego. Nadzieja na poskromienie nieetycznego procederu płynie z Wysp Brytyjskich. Rynkowy potentat Wonga został zmuszony na początku października przez tamtejszego regulatora do anulowania wartego 220 mln długu około 330 000 swoich klientów i wprowadzenia fundamentalnych zmian w regulaminie.
 • Pozew zbiorowy przeciwko Amber Gold - niedopuszczalny

  Sąd Okręgowy w Gdańsku odrzucił pozew zbiorowy przeciwko członkom zarządu Amber Gold, Marcinowi i Katarzynie P. Około 900 poszkodowanych przez spółkę domagało się łącznie ponad 76 mln złotych.
 • Finansowi aferzyści nie siedzą w więzieniach

  Finansowi aferzyści nie siedzą w więzieniach

  Głośne afery na rynku finansowym wybuchają co kilka lat i zawsze pojawia się pytanie - jak można było do tego dopuścić? Ta kwestia przewijała się mocno w 2012 r., kiedy po upadku Amber Gold wśród winnych bezczynności wymieniane były wszystkie służby państwowe, zaczynając od nadzoru finansowego, poprzez prokuraturę i ABW, a na aparacie skarbowym kończąc.

Filmy - Amber Gold (38)