Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (378)

 • Amber Gold: Spór prokurator z komisją śledczą

  Amber Gold: Spór prokurator z komisją śledczą

  Spór o jawność zeznań pomiędzy b. rzecznik dyscyplinarną Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Katarzyną Brzezińską a komisją śledczą o kilkadziesiąt minut opóźnił merytoryczną część przesłuchania prokurator. Ostatecznie w środę przed godz.15 posłowie zaczęli zadawać świadkowi pytania.
 • Sprawa Amber Gold: Czego nie wiedział prokurator

  Sprawa Amber Gold: Czego nie wiedział prokurator

  Dlaczego prokuratura odmawiała wszczęcia postępowania ws. Amber Gold? Przed sejmową komisją śledczą zeznawał prokurator Marek Siemczonek.
 • RMF FM: Ktoś może wpływać na zeznania ws. Amber Gold?

  RMF FM: Ktoś może wpływać na zeznania ws. Amber Gold?

  Czy ktoś próbuje wpływać na świadków zeznających w sprawie Amber Gold? Są wątpliwości dotyczące uczciwości osób, które zeznają w sądzie - ustalił reporter RMF FM Kuba Kaługa. Co więcej, gdański sąd przekazał prokuraturze i obrońcom Marcina i Katarzyny P. dane identyfikacyjne internetowej grupy, której członkowie mogą wymieniać się informacjami związanymi z procesem.
 • Szydło o Amber Gold: Poprzednia władza nie zrobiła nic

  Szydło o Amber Gold: Poprzednia władza nie zrobiła nic

  Premier Beata Szydło podkreśliła, że od komisji śledczej ds. Amber Gold oczekuje wyjaśnienia tej sprawy. Jej zdaniem to jedna z tych afer, która najbardziej godzi w polskich obywateli. Premier uważa, że prace komisji będą merytoryczne, co gwarantuje jej szefowa Małgorzata Wassermann (PiS).
 • Wassermann o komisji ws. Amber Gold: Czeka nas dużo pracy

  Wassermann o komisji ws. Amber Gold: Czeka nas dużo pracy

  Sejmową komisję śledczą do spraw Amber Gold czeka bardzo dużo pracy - mówiła w TVP Info przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann z PiS. Początek jej prac w środę - sejmowi śledczy mają powołać ekspertów i zastanowić się nad listą świadków. Posiedzenie będzie niejawne.
 • ​Małgorzata Wassermann: Marcin P. finansował inicjatywy polityków PO

  ​Małgorzata Wassermann: Marcin P. finansował inicjatywy polityków PO

  "Doprawdy ciężko uwierzyć w aż tyle zbiegów okoliczności" - mówi Cezaremu Gmyzowi Małgorzata Wassermann, przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.
 • Największe patologie na rynku finansowym, które dotyczyły wielu obywateli

  Największe patologie na rynku finansowym, które dotyczyły wielu obywateli

  Wytyczne prokuratora generalnego co do śledztw finansowych dotyczą ścigania przestępstw o charakterze finansowym, ale mogą mieć zastosowanie w przypadku wszystkich instrumentów finansowych, które są wykorzystywane do oszukiwania klientów.
 • Afera Amber Gold: Dlaczego klienci stracili oszczędności?

  Afera Amber Gold: Dlaczego klienci stracili oszczędności?

  Miały być gigantyczne zyski, bez ryzyka i z gwarancją w złocie, a skończyło się na największej aferze finansowej w Polsce. Teraz sprawą Amber Gold zajmie się sejmowa komisja śledcza. Czy można było tego uniknąć? Jak można bezpiecznie inwestować w złoto? I czy Amber Gold inwestowało w złoto?
 • Donald Tusk: Stanę przed komisją ws. Amber Gold

  Donald Tusk: Stanę przed komisją ws. Amber Gold

  Donald Tusk stawi się przed komisją śledczą w sprawie Amber Gold. Taka deklaracja przewodniczącego Rady Europejskiej padła na łamach tygodnika "Polityka".
 • Wszystkie kluby za powołaniem komisji śledczej ds. Amber Gold

  Wszystkie kluby za powołaniem komisji śledczej ds. Amber Gold

  Wszystkie kluby i koło w Sejmie opowiedziały się w środę za powołaniem komisji śledczej do zbadania sprawy Amber Gold, choć PO chce, by komisja zbadała też sprawę SKOK-ów. Według PiS nie jest to możliwe.

Filmy - Amber Gold (47)

 • Krajewski (PiS) o przebiegu prac komisji ds. Amber Gold (TV Interia)

  Krajewski (PiS) o przebiegu prac komisji ds. Amber Gold (TV Interia).
 • Krajewski (PiS) o przebiegu prac komisji ds. Amber Gold (TV Interia)

  Krajewski (PiS) o przebiegu prac komisji ds. Amber Gold (TV Interia).
 • M. Wassermann o Amber Gold: D. Tuska wezwiemy najwcześniej za rok. Przesłuchania pokazują, że sprawa jest zamieciona pod dywan

  Każdy dzień naszych przesłuchań pokazuje, że sprawa jest całkowicie zamieciona pod dywan - oświadczyła przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann. Jak twierdzi, żaden z urzędników odpowiedzialnych za niedopatrzenia ws. Amber Gold nie został rozliczony ani ukarany. - Ktoś pozwolił przez trzy lata skutecznie oszukiwać Polaków. Nie zauważyłam śladów wyjaśnień tej sprawy przez ekipę Donalda Tuska - powiedziała posłanka PiS-u. Jak dodała, przesłuchanie byłego premiera będzie możliwe prawdopodobnie za rok. - Nie ma sensu słuchać Donalda Tuska, dopóki nie przesłuchamy podległych mu ministrów - stwierdziła. Wassermann wyjaśniła, że Tusk miał nadzór nie tylko nad rządem, ale również nad Komisją Nadzoru Finansowego i służbami specjalnymi. (TVN24/X-news)
 • Pierwszy świadek komisji Amber Gold nie stawił się na przesłuchanie. "Coś jest nie tak z PiS-owskim walcem, który miał miażdżyć PO"

  Pierwszy świadek komisji śledczej ds. Amber Gold - prokurator Barbara Kijanko - nie stawił się na przesłuchanie z powodów zdrowotnych. Komisja zawnioskowała o formalne usprawiedliwienie nieobecności pod rygorem kary finansowej. Opozycja natychmiast przypomniała, że każde opóźnienie powoduje dodatkowe koszta. - To jest pierwsza komisja śledcza, która rozpoczyna przesłuchania świadków z tak dużym opóźnieniem. Coś jest nie tak z tym walcem PiS-owskim, coś się zacina, miała być prosta jazda po Platformie Obywatelskiej, a okazuje się, że jest coś nie tak z paliwem – powiedział Krzysztof Brejza z PO. Poseł Andżelika Możdżanowska stwierdziła, że jeszcze przed rozpoczęciem posiedzenia komisji powinno się sprawdzić stan zdrowia świadka. Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann broniła się jednak twierdząc, że nie miała żadnej oficjalnej informacji o tym, że świadek nie stawi się na przesłuchanie. - Dopiero w piątek taka informacja wpłynęła do sekretariatu. Komisja powinna zostać powiadomiona 3 dni przed posiedzeniem, w związku z czym nie było sensu zmieniania terminu – odpowiedziała Wassermann. Przesłuchania rozpoczną się więc w środę o godzinie 10. Jako pierwsi przed komisją śledczą zostaną przesłuchani Witold Niesiołowski i Marzanna Majstrowicz, którzy stali na czele Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w czasie, gdy ta zajmowała się sprawą Amber Gold. (TVN24/X-news)