Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (332)

 • Zapomniane Amber Gold

  Zapomniane Amber Gold

  Minęły już dwa lata od upadku gdańskiego parabanku, który oszukał 18 tysięcy osób na kwotę 851 milionów złotych. Ponad dwa lata bez konkretów. Prokuratorzy błądzący we mgle szukali złota nawet w Australii. Bez większych rezultatów. Zupełnie rozmyty i wyłączony został natomiast z ogólnego planu śledztwa istotny wątek pierwszych lokat. Tymczasem do skarbówek wzywani są poszkodowani przez Marcina P.
 • Prokuratura: Akt oskarżenia ws. Amber Gold powinien trafić do sądu wiosną

  Prokuratura: Akt oskarżenia ws. Amber Gold powinien trafić do sądu wiosną

  Amber Gold nie była "pralnią brudnych pieniędzy", od początku była to piramida finansowa stworzona po to, by wyłudzać od klientów pieniądze - wynika z ustaleń łódzkich śledczych. Akt oskarżenia w tej sprawie powinien trafić do gdańskiego sądu najpóźniej wiosną 2015 r.
 • "Gazeta Wyborcza": Nowe okoliczności w sprawie Amber Gold?

  Czy zawierająca niemal tysiąc umów z klientami Amber Gold ujawniona dokumentacja wniesie coś nowego do sprawy gdańskiej firmy? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".
 • Państwo nierychliwe po Amber Gold

  Państwo nierychliwe po Amber Gold

  Po dwóch latach od afery Amber Gold wciąż nie ma ustawy ograniczającej działalność podobnych parabanków. "Puls Biznesu" przypomina, że lekiem na to, by nie pojawiła się kolejna piramida finansowa, miało być wprowadzenie nowych rozwiązań prawnych.
 • Brytyjski kaganiec dla chwilówek

  Brytyjski kaganiec dla chwilówek

  Firmy udzielające tzw. chwilówek, czyli wysoko oprocentowanych pożyczek krótkoterminowych, są zmorą polskiego systemu finansowego. Nadzieja na poskromienie nieetycznego procederu płynie z Wysp Brytyjskich. Rynkowy potentat Wonga został zmuszony na początku października przez tamtejszego regulatora do anulowania wartego 220 mln długu około 330 000 swoich klientów i wprowadzenia fundamentalnych zmian w regulaminie.
 • Pozew zbiorowy przeciwko Amber Gold - niedopuszczalny

  Sąd Okręgowy w Gdańsku odrzucił pozew zbiorowy przeciwko członkom zarządu Amber Gold, Marcinowi i Katarzynie P. Około 900 poszkodowanych przez spółkę domagało się łącznie ponad 76 mln złotych.
 • Finansowi aferzyści nie siedzą w więzieniach

  Finansowi aferzyści nie siedzą w więzieniach

  Głośne afery na rynku finansowym wybuchają co kilka lat i zawsze pojawia się pytanie - jak można było do tego dopuścić? Ta kwestia przewijała się mocno w 2012 r., kiedy po upadku Amber Gold wśród winnych bezczynności wymieniane były wszystkie służby państwowe, zaczynając od nadzoru finansowego, poprzez prokuraturę i ABW, a na aparacie skarbowym kończąc.
 • Lekcja rachunków. Minęły 2 lata od upadku Amber Gold

  Dokładnie dwa lata temu to była wiadomość numer jeden i co więcej żyliśmy nią przez wiele dni.
 • Dwa lata po aferze Amber Gold

  Dwa lata po aferze Amber Gold

  Blisko 18 tys. pokrzywdzonych wierzycieli Amber Gold, w sumie ponad 40 zarzutów dla b. prezesa spółki i jego żony oraz straty pokrzywdzonych szacowane na prawie 851 mln zł - to bilans śledztwa łódzkiej prokuratury ws. jednej z najgłośniejszych afer finansowych w Polsce. Ostatnio minęły dwa lata od likwidacji spółki.
 • Kolejne parabanki naciągnęły klientów

  Kolejne parabanki naciągnęły klientów

  Cztery parabanki zostały oskarżone o nielegalną działalność. Prokuratorzy wnieśli do sądów akty oskarżeń wobec firm, które mogą okazać się powtórką z Amber Gold. Materiał w tych sprawach przygotowała Komisja Nadzoru Finansowego. Te parabanki przyjmowały od ludzi pieniądze oferując im ponadprzeciętne zyski.

Filmy - Amber Gold (38)