Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (358)

 • Prokuratorskie zarzuty w sprawie Skarbca

  Prokuratorskie zarzuty w sprawie Skarbca

  165 osób z prokuratorskimi zarzutami, 62 tysiące pokrzywdzonych już przesłuchano, kolejni czekają w kolejce. Śledztwo w sprawie Skarbca i Pomocnej Pożyczki z każdym miesiącem rozrasta się i już kilkukrotnie przerasta postępowanie w sprawie Amber Gold. Wiadomo już, że skończy się najwcześniej w przyszłym roku.
 • Prezes PiS: Wassermann kandydatem na szefa komisji śledczej ws. Amber Gold

  Prezes PiS: Wassermann kandydatem na szefa komisji śledczej ws. Amber Gold

  Poseł PiS Małgorzata Wassermann jest "bardzo poważnym kandydatem" na szefa komisji śledczej, która ma zostać powołana w Sejmie w celu wyjaśnienia afery Amber Gold - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego powołanie komisji to kwestia tygodni.
 • "Fakt": Małgorzata Wassermann na czele komisji śledczej ds. Amber Gold?

  "Fakt": Małgorzata Wassermann na czele komisji śledczej ds. Amber Gold?

  Posłanka PiS Małgorzata Wassermann jest najpoważniejszą kandydatką na przewodniczącą komisji śledczej, która ma zająć się wyjaśnieniem afery Amber Gold - informuje w dzisiejszym wydaniu "Fakt".
 • RMF24: Pierwsze szczegóły dotyczące komisji śledczej ws. Amber Gold

  RMF24: Pierwsze szczegóły dotyczące komisji śledczej ws. Amber Gold

  Siedmiu albo dziewięciu członków będzie liczyć komisja śledcza w sprawie Amber Gold - dowiedział się dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski. U marszałka Sejmu jest już pismo od premier Beaty Szydło w sprawie stworzenia takiej komisji.
 • Komisja ws. Amber Gold "w możliwie szybkim terminie"

  Komisja ws. Amber Gold "w możliwie szybkim terminie"

  Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) poinformował, że o kształcie wniosku ws. powołania komisji śledczej ws. Amber Gold, a także kto może zasiadać w komisji, zdecydują w najbliższym czasie władze klubu PiS i kierownictwo partii.
 • Rozpoczął się proces ws. afery Amber Gold

  Rozpoczął się proces ws. afery Amber Gold

  Przed południem w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces ws. afery Amber Gold, w którym oskarżeni są były prezes spółki Marcin P. i jego żona Katarzyna P. Sąd zakazał jednak jakiegokolwiek upubliczniania wyjaśnień oskarżonego.
 • RMF24: Tylko 10 oskarżycieli posiłkowych w sprawie Amber Gold

  RMF24: Tylko 10 oskarżycieli posiłkowych w sprawie Amber Gold

  Sąd Okręgowy w Gdańsku ograniczył liczbę oskarżycieli posiłkowych w procesie Amber Gold do 10, mimo że chętnych było 148. Choć nikt wcześniej tego nie zapowiadał, zadecydowała kolejność zgłoszeń. Zabrakło miejsca m. in. dla stowarzyszenia pokrzywdzonych przez parabank, czy syndyka masy upadłości Amber Gold. Organizacyjne posiedzenie sądu w tej sprawie zaplanowane jest na jutro.
 • Grupowy pozew klientów Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny

  Grupowy pozew klientów Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny

  Pozew grupowy 167 klientów Amber Gold przeciw Skarbowi Państwa za to, że prokuratura przez 2,5 roku nie stawiała zarzutów szefom spółki, jest niedopuszczalny prawnie - orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie. Powodowie odwołają się od tej decyzji.
 • Afera Amber Gold nadal czeka

  Afera Amber Gold nadal czeka

  Sąd Najwyższy odmówił przeniesienia procesu do innego sądu, o co wnosił gdański sąd. Według SN powodem przeniesienia nie może być krytyka wobec gdańskiego sądu jako rzekomo nierzetelnego.
 • Do UOKiK trafiają setki tysięcy zgłoszeń od oszukanych

  Do UOKiK trafiają setki tysięcy zgłoszeń od oszukanych

  W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu noweli, która dzięki zwiększeniu uprawnień UOKiK zapewni lepszą ochronę konsumentów na rynku finansowym. Inicjatywa wynika z takich doświadczeń jak afera Amber Gold czy problemy z tzw. polisolokatami. Kluby PO, PiS i SLD oraz koło RP opowiedziały się za nowelizacją ustawy.

Filmy - Amber Gold (38)