Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (346)

 • B. prezes Amber Gold i jego żona oskarżeni

  B. prezes Amber Gold i jego żona oskarżeni

  Łódzka prokuratura okręgowa skierowała w czwartek do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia w głośnej sprawie Amber Gold. Przed sądem staną b. prezes spółki Marcin P. i jego żona Katarzyna P. oskarżeni m.in. o oszustwo znacznej wartości i pranie brudnych pieniędzy.
 • Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał rekordową liczbę decyzji o karach pieniężnych

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał rekordową liczbę decyzji o karach pieniężnych

  To 2013 rok był rekordowy dla Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (Urząd KNF) pod względem liczby zawiadomień złożonych do prokuratury. Ich liczba zmalała przy tym w 2014 roku, jednak w roku minionym KNF wydała najwięcej decyzji o nałożeniu kary pieniężnej na podmioty z rynku finansowego - było ich najwięcej od roku 2006, czyli momentu, kiedy powołano KNF, a także o 13 decyzji więcej niż w roku 2013.
 • Klienci Amber Gold chcą odszkodowania od jednego z banków

  Klienci Amber Gold chcą odszkodowania od jednego z banków

  Poszkodowani przez Amber Gold chcą odszkodowania od jednego z największych polskich banków. Warszawski sąd po ponadrocznych staraniach zgodził się przyjąć pozew grupowy przeciwko bankowi BGŻ, który prowadził rachunek spółki z Gdańska.
 • Afera Amber Gold: Wniosek o przedłużenie aresztu dla Katarzyny P.

  Afera Amber Gold: Wniosek o przedłużenie aresztu dla Katarzyny P.

  Łódzka prokuratura skierowała we wtorek do sądu wniosek o przedłużenie o trzy miesiące aresztu dla żony b. prezesa Amber Gold Katarzyny P., podejrzanej m.in. o oszustwa znacznej wartości. Akt oskarżenia w tej sprawie - według prokuratury - powinien trafić do sądu w czerwcu.
 • Kontakty intymne Katarzyny P. i strażnika. Popełniono przestępstwo?

  Kontakty intymne Katarzyny P. i strażnika. Popełniono przestępstwo?

  Czy funkcjonariusze służby więziennej w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi przekroczyli uprawnienia? W więzieniu doszło do kontaktów intymnych więziennego wychowawcy z aresztowaną ws. afery Amber Gold Katarzyną P.
 • RMF24: Seksafera w więzieniu. Bohaterka afery Amber Gold w ciąży z wychowawcą

  RMF24: Seksafera w więzieniu. Bohaterka afery Amber Gold w ciąży z wychowawcą

  Skandal w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi. Katarzyna P. - jedna z aresztowanych w sprawie afery Amber Gold - zaszła w ciążę z jednym w więziennych wychowawców. Prokuratura sprawdzi teraz w osobnym śledztwie, czy doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków ze strony służby więziennej - dowiedziała się reporterka RMF FM, Agnieszka Wyderka.
 • Zapomniane Amber Gold

  Zapomniane Amber Gold

  Minęły już dwa lata od upadku gdańskiego parabanku, który oszukał 18 tysięcy osób na kwotę 851 milionów złotych. Ponad dwa lata bez konkretów. Prokuratorzy błądzący we mgle szukali złota nawet w Australii. Bez większych rezultatów. Zupełnie rozmyty i wyłączony został natomiast z ogólnego planu śledztwa istotny wątek pierwszych lokat. Tymczasem do skarbówek wzywani są poszkodowani przez Marcina P.
 • Prokuratura: Akt oskarżenia ws. Amber Gold powinien trafić do sądu wiosną

  Prokuratura: Akt oskarżenia ws. Amber Gold powinien trafić do sądu wiosną

  Amber Gold nie była "pralnią brudnych pieniędzy", od początku była to piramida finansowa stworzona po to, by wyłudzać od klientów pieniądze - wynika z ustaleń łódzkich śledczych. Akt oskarżenia w tej sprawie powinien trafić do gdańskiego sądu najpóźniej wiosną 2015 r.
 • "Gazeta Wyborcza": Nowe okoliczności w sprawie Amber Gold?

  Czy zawierająca niemal tysiąc umów z klientami Amber Gold ujawniona dokumentacja wniesie coś nowego do sprawy gdańskiej firmy? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".
 • Państwo nierychliwe po Amber Gold

  Państwo nierychliwe po Amber Gold

  Po dwóch latach od afery Amber Gold wciąż nie ma ustawy ograniczającej działalność podobnych parabanków. "Puls Biznesu" przypomina, że lekiem na to, by nie pojawiła się kolejna piramida finansowa, miało być wprowadzenie nowych rozwiązań prawnych.

Filmy - Amber Gold (38)