Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (324)

 • Brytyjski kaganiec dla chwilówek

  Brytyjski kaganiec dla chwilówek

  Firmy udzielające tzw. chwilówek, czyli wysoko oprocentowanych pożyczek krótkoterminowych, są zmorą polskiego systemu finansowego. Nadzieja na poskromienie nieetycznego procederu płynie z Wysp Brytyjskich. Rynkowy potentat Wonga został zmuszony na początku października przez tamtejszego regulatora do anulowania wartego 220 mln długu około 330 000 swoich klientów i wprowadzenia fundamentalnych zmian w regulaminie.
 • Pozew zbiorowy przeciwko Amber Gold - niedopuszczalny

  Sąd Okręgowy w Gdańsku odrzucił pozew zbiorowy przeciwko członkom zarządu Amber Gold, Marcinowi i Katarzynie P. Około 900 poszkodowanych przez spółkę domagało się łącznie ponad 76 mln złotych.
 • Finansowi aferzyści nie siedzą w więzieniach

  Finansowi aferzyści nie siedzą w więzieniach

  Głośne afery na rynku finansowym wybuchają co kilka lat i zawsze pojawia się pytanie - jak można było do tego dopuścić? Ta kwestia przewijała się mocno w 2012 r., kiedy po upadku Amber Gold wśród winnych bezczynności wymieniane były wszystkie służby państwowe, zaczynając od nadzoru finansowego, poprzez prokuraturę i ABW, a na aparacie skarbowym kończąc.
 • Lekcja rachunków. Minęły 2 lata od upadku Amber Gold

  Dokładnie dwa lata temu to była wiadomość numer jeden i co więcej żyliśmy nią przez wiele dni.
 • Dwa lata po aferze Amber Gold

  Dwa lata po aferze Amber Gold

  Blisko 18 tys. pokrzywdzonych wierzycieli Amber Gold, w sumie ponad 40 zarzutów dla b. prezesa spółki i jego żony oraz straty pokrzywdzonych szacowane na prawie 851 mln zł - to bilans śledztwa łódzkiej prokuratury ws. jednej z najgłośniejszych afer finansowych w Polsce. Ostatnio minęły dwa lata od likwidacji spółki.
 • Kolejne parabanki naciągnęły klientów

  Kolejne parabanki naciągnęły klientów

  Cztery parabanki zostały oskarżone o nielegalną działalność. Prokuratorzy wnieśli do sądów akty oskarżeń wobec firm, które mogą okazać się powtórką z Amber Gold. Materiał w tych sprawach przygotowała Komisja Nadzoru Finansowego. Te parabanki przyjmowały od ludzi pieniądze oferując im ponadprzeciętne zyski.
 • Poszkodowani vs. Skarb Państwa - wyłącznie pozwy indywidualne

  Poszkodowani vs. Skarb Państwa - wyłącznie pozwy indywidualne

  Grupa kilkunastu osób zamierzała w formie pozwu zbiorowego udowodnić jednostkom Skarbu Państwa, że to ich zaniedbania doprowadziły do szkód finansowych wyrządzonych przez Amber Gold. Pozew został jednak odrzucony z powodu braku wspólnej podstawy roszczenia grupowego. Poszkodowani mogą mimo wszystko dochodzić swoich praw w trybie postępowania indywidualnego.
 • Amber Gold już się nie powtórzy?

  Amber Gold już się nie powtórzy?

  Nowela ustawy antymonopolowej wejdzie w życie po upływie sześciu miesięcy od dnia jej ogłoszenia. Zrobiliśmy dzisiaj spory krok w kierunku obrony klientów przed oszustamil.
 • Pozew zbiorowy przez Amber Gold utrudniony

  Pozew zbiorowy poszkodowanych przez Amber Gold przeciw Skarbowi Państwa jest niedopuszczalny - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie, oddalając ten pozew.
 • Afera Amber Gold może się powtórzyć. Klienci parabanków powinni mieć swojego rzecznika

  Afera Amber Gold może się powtórzyć. Klienci parabanków powinni mieć swojego rzecznika

  Wspólne wysiłki Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Komisji Nadzoru Finansowego, Rzecznika Ubezpieczonych i powiatowych rzeczników konsumentów nie gwarantowały konsumentom dostatecznej ochrony przed nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych. Do takich wniosków doszła Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie, analizując lata 2011-2013. Stworzenie urzędu rzecznika konsumentów rynku finansowego mogłoby skutecznie powstrzymać naciągaczy, których zapędy mogą doprowadzić do kolejnych afer na skalę Amber Gold. Choć nie bez winy są też sami konsumenci.

Filmy - Amber Gold (38)