Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (346)

 • Afera Amber Gold nadal czeka

  Afera Amber Gold nadal czeka

  Sąd Najwyższy odmówił przeniesienia procesu do innego sądu, o co wnosił gdański sąd. Według SN powodem przeniesienia nie może być krytyka wobec gdańskiego sądu jako rzekomo nierzetelnego.
 • Amber Gold: Sąd poddał się bez walki

  Amber Gold: Sąd poddał się bez walki

  Do Sądu Najwyższego poszedł wniosek o przeniesienie sprawy Amber Gold do innego okręgu. Wygląda na to, że sąd oddaje walkowerem sprawę która lata budziła tak wiele kontrowersji.
 • B. prezes Amber Gold i jego żona oskarżeni

  B. prezes Amber Gold i jego żona oskarżeni

  Łódzka prokuratura okręgowa skierowała w czwartek do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia w głośnej sprawie Amber Gold. Przed sądem staną b. prezes spółki Marcin P. i jego żona Katarzyna P. oskarżeni m.in. o oszustwo znacznej wartości i pranie brudnych pieniędzy.
 • Syndyk Amber Gold złożył w sądzie listę wierzytelności spółki

  Syndyk Amber Gold złożył w sądzie listę wierzytelności spółki

  - Pozostały do sprzedaży kruszce, trzy nieruchomości i ściągnięcie pożyczek na ok. 50 milionów złotych - powiedział w środę PAP syndyk Józef Dębiński.
 • Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał rekordową liczbę decyzji o karach pieniężnych

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał rekordową liczbę decyzji o karach pieniężnych

  To 2013 rok był rekordowy dla Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (Urząd KNF) pod względem liczby zawiadomień złożonych do prokuratury. Ich liczba zmalała przy tym w 2014 roku, jednak w roku minionym KNF wydała najwięcej decyzji o nałożeniu kary pieniężnej na podmioty z rynku finansowego - było ich najwięcej od roku 2006, czyli momentu, kiedy powołano KNF, a także o 13 decyzji więcej niż w roku 2013.
 • Klienci Amber Gold chcą odszkodowania od jednego z banków

  Klienci Amber Gold chcą odszkodowania od jednego z banków

  Poszkodowani przez Amber Gold chcą odszkodowania od jednego z największych polskich banków. Warszawski sąd po ponadrocznych staraniach zgodził się przyjąć pozew grupowy przeciwko bankowi BGŻ, który prowadził rachunek spółki z Gdańska.
 • Afera Amber Gold: Wniosek o przedłużenie aresztu dla Katarzyny P.

  Afera Amber Gold: Wniosek o przedłużenie aresztu dla Katarzyny P.

  Łódzka prokuratura skierowała we wtorek do sądu wniosek o przedłużenie o trzy miesiące aresztu dla żony b. prezesa Amber Gold Katarzyny P., podejrzanej m.in. o oszustwa znacznej wartości. Akt oskarżenia w tej sprawie - według prokuratury - powinien trafić do sądu w czerwcu.
 • Kontakty intymne Katarzyny P. i strażnika. Popełniono przestępstwo?

  Kontakty intymne Katarzyny P. i strażnika. Popełniono przestępstwo?

  Czy funkcjonariusze służby więziennej w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi przekroczyli uprawnienia? W więzieniu doszło do kontaktów intymnych więziennego wychowawcy z aresztowaną ws. afery Amber Gold Katarzyną P.
 • RMF24: Seksafera w więzieniu. Bohaterka afery Amber Gold w ciąży z wychowawcą

  RMF24: Seksafera w więzieniu. Bohaterka afery Amber Gold w ciąży z wychowawcą

  Skandal w Zakładzie Karnym nr 1 w Łodzi. Katarzyna P. - jedna z aresztowanych w sprawie afery Amber Gold - zaszła w ciążę z jednym w więziennych wychowawców. Prokuratura sprawdzi teraz w osobnym śledztwie, czy doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków ze strony służby więziennej - dowiedziała się reporterka RMF FM, Agnieszka Wyderka.
 • Zapomniane Amber Gold

  Zapomniane Amber Gold

  Minęły już ponad dwa lata od upadku gdańskiego parabanku, który oszukał 18 tysięcy osób na kwotę 851 milionów złotych. Ponad dwa lata bez konkretów. Prokuratorzy błądzący we mgle szukali złota nawet w Australii. Bez większych rezultatów. Zupełnie rozmyty i wyłączony został natomiast z ogólnego planu śledztwa istotny wątek pierwszych lokat. Tymczasem do skarbówek wzywani są poszkodowani przez Marcina P.

Filmy - Amber Gold (38)