Amber Gold

Artykuły - Amber Gold (394)

 • Roman Giertych: Michał Tusk autoryzował część wypowiedzi we "Wprost"

  Roman Giertych: Michał Tusk autoryzował część wypowiedzi we "Wprost"

  Michał Tusk autoryzował część wypowiedzi z wywiadu udzielonego "Wprost" - mówił w poniedziałek Radiu Zet Roman Giertych. Jak dodał, w tym wywiadzie nie było słów Michała Tuska o obietnicy ws. komisji śledczej.
 • ​Stenogramy Marcina P. "Jeszcze na tym zyskamy"

  ​Stenogramy Marcina P. "Jeszcze na tym zyskamy"

  Właściciel Amber Gold Marcin P. ustalał z właścicielem "Wprost" korzystne dla siebie publikacje, kupował karty SIM, by uniknąć podsłuchów i robił wszystko, by upłynnić swój majątek - wynika ze stenogramów opublikowanych w tygodniku "W Sieci".
 • Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

  Trzy nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

  Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że wpisała trzy nowe podmioty na listę ostrzeżeń publicznych - Comfort Capital Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie, Cezar Grupa Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (obecnie Ritorma Sp. z o.o), a także osobę fizyczną Gaweł K.
 • Marcin P. "totalnie zaskoczył" zarząd OLT Express

  Marcin P. "totalnie zaskoczył" zarząd OLT Express

  "Zakładałem, że skoro państwo pozwala Amber Gold na działalność, to wszystko jest zgodne z literą prawa; moja wiara w tę instytucję była taka, jak wielu innych obywateli" - mówił we wtorek były członek zarządu OLT Express Poland Rafał Orłowski przed komisją śledczą.
 • Amber Gold: Zaginęły kopie, nie oryginały

  Amber Gold: Zaginęły kopie, nie oryginały

  Dysponujemy oryginałami nośników elektronicznych w sprawie Amber Gold - poinformował w czwartek rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski. Dodał, że sąd poszukuje kopii siedmiu nośników. W tej sprawie chce zawiadomić prokuraturę.
 • "W naszej opinii Amber Gold była legalnie działającą firmą"

  "W naszej opinii Amber Gold była legalnie działającą firmą"

  W naszej opinii właściciel OLT Express, firma Amber Gold była legalnie działającą spółką i nie wymagała kontroli ze strony prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego - mówiła b. dyrektor ULC Sylwia Ciszewska we wtorek przed komisją śledczą.
 • Kolejne zeznania przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  Kolejne zeznania przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  "Przypadek Amber Gold był dziwny, bo nie zadziałała lista ostrzeżeń KNF, ani ostrzeżenia płynące z prasy, tak jakby były jakieś mechanizmy, które dawały tej firmie odporność" - mówił zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Lesław Gajek w środę przed komisją śledczą.
 • Opłaty za pożyczki-widma. Wielki przekręt pod lupą prokuratury

  Opłaty za pożyczki-widma. Wielki przekręt pod lupą prokuratury

  Ostrzeżenie konsumenckie UOKiK, trzy postępowania prowadzone przez prokuratury rejonowe i pokrzywdzeni w całym kraju - to plon działalności firmy European Financial Corp. zajmującej się udzielaniem pożyczek.
 • "Seremet nie był zachwycony tym, co działo się ws. Amber Gold"

  "Seremet nie był zachwycony tym, co działo się ws. Amber Gold"

  Na spotkaniu w Prokuraturze Generalnej rozważano pozostawienie postępowania ws Amber Gold w Gdańsku lub przeniesienie do innej jednostki w kraju; prokurator generalny Andrzej Seremet nie był zachwycony tym, co działo się w sprawie Amber Gold - powiedział prok. Bogusław Michalski przed komisją śledczą.
 • Komisja ds. Amber Gold: Przesłuchanie biegłego

  Komisja ds. Amber Gold: Przesłuchanie biegłego

  W środę po godz. 14. sejmowa komisja śledcza rozpoczęła przesłuchanie Romana Gierszewskiego, biegłego rewidenta powołanego do sprawy Amber Gold na jej początkowym etapie.

Filmy - Amber Gold (51)