żywność

Synonimy:
żywnośc,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - żywność (492)

Filmy - żywność (29)

 • Rynek zdrowej żywności rośnie – konsumenci chcą ekologicznych produktów

  Świadomość konsumencka w Polsce stale rośnie. Coraz częściej zwraca się uwagę na zdrowy tryb życia. Kampanie, które są temu poświęcone, trwają już od kilku lat. Temat ten był poruszany z producentami – sieci handlowe chcą umieszczać takie produkty w swoich sklepach oraz informować o właściwościach wyrobów organicznych i BIO.
 • Ze śmietnika na półki sklepowe. Nowy trend?

  Ilość żywności, którą wyrzucamy, jest szokująca. Statystycznie każdy z nas wyrzuca jej 100 kg rocznie. Powstają już sklepy, gdzie sprzedaje się żywność, która w normalnym przypadku trafiłaby do śmietnika.
 • Jak gotować, by nie marnować żywności?

  Gotowanie jest nieodzownym obowiązkiem każdej mamy. Niestety często doskwiera im problem braku czasu. Jak gotować smacznie i nie spędzać przy tym wielu godzin? Jagna Niedzielska prowadzi warsztaty, na których udowadnia, że z resztek można zrobić pyszne posiłki. Jak kreatywnie wykorzystać odpadki w kuchni? Czy metoda zero waste jest bezpieczna dla dzieci? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak pozbyć się przykrych zapachów z pojemników?

  Plastikowe pojemniczki, które używamy do przechowywania żywności, szybko nabierają różnych zapachów, których trudno się pozbyć podczas czyszczenia. Nawet jeśli na oko wszystko jest czyste, to i tak niekiedy można czuć intensywny zapach jedzenia. Co zrobić, by pozbyć się skutecznie przykrych zapachów z pojemników do przechowywania żywności? Zobaczcie nasze sposoby - to naprawdę proste!