żyrafy

Artykuły - żyrafy (4)

 • Żyrafy zamieszkały w krakowskim zoo

  Trzy żyrafy zamieszkają w nowo zbudowanej żyrafiarni w krakowskim ogrodzie zoologicznym; dwie - z czeskiego Liberca i Warszawy - już dowieziono, ostatnia dotrze do ogrodu w najbliższych dniach. Obiekt oficjalnie zostanie otwarty w piątek.
 • Łódź: Kolejna żyrafa padła w łódzkim zoo

  Trzyletnia żyrafa Lokatka padła w środę w nocy w łódzkim ogrodzie zoologicznym. Przedstawiciele zoo nie wykluczają, że przyczyną śmierci był zawał serca; wcześniej zwierzę nie chorowało. To czwarta żyrafa jaka padła w łódzkim zoo w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
 • Żyrafa Tofik padła podczas zabiegu. Są wyniki sekcji zwłok

  Żyrafa Tofik padła podczas zabiegu. Są wyniki sekcji zwłok

  Wyniki sekcji żyrafy Tofik z łódzkiego zoo wykazały, że nie było ciał obcych w jej przewodzie pokarmowym. Zwierzę padło z powodu niewydolności oddechowo-krążeniowej podczas operacji związanej z długotrwałymi problemami pokarmowymi.
 • Padł Tofik - jedyny samiec-żyrafa w łódzkim zoo

  Padł Tofik - jedyny samiec-żyrafa w łódzkim zoo

  Tofik, jedyny samiec żyrafy w miejskim ogrodzie zoologicznym w Łodzi, padł w niedzielę podczas operacji. Zwierzę od kilkunastu dni chorowało i nie przyjmowało pokarmu. Obecnie w łódzkim zoo pozostają trzy żyrafy-samice.
 • Trzecia żyrafa trafiła do łódzkiego zoo

  Trzecia żyrafa trafiła do łódzkiego zoo

  Trzecia i ostatnia żyrafa trafiła w czwartek do łódzkiego ogrodu zoologicznego. Przyjechała z Płocka, ma 11 lat i na imię ma Judita. W sumie w łódzkim zoo będą cztery takie zwierzaki - samiec Tofik i trzy samice - Lira, Lokatka i Judita.
 • Do łódzkiego zoo trafiła druga z trzech nowych żyraf

  W środę do łódzkiego ogrodu zoologicznego przyjechała z Warszawy dwuletnia żyrafa Lokata. To drugie z trzech spodziewanych w tym tygodniu w Łodzi z tych zwierząt. We wtorek do ZOO trafiła dwuletnia żyrafa Lira, która przyjechała z Lipska (Niemcy).
 • Do łódzkiego zoo trafiła pierwsza z trzech nowych żyraf

  Do łódzkiego zoo trafiła pierwsza z trzech nowych żyraf

  We wtorek po południu do zoo w Łodzi przyjechała z Lipska (Niemcy) dwuletnia żyrafa Lira. To pierwsza z trzech nowych samic w łódzkim ogrodzie. Przyjazd dwóch kolejnych zaplanowano na środę i czwartek.
 • Przeprowadzka żyraf z płockiego zoo

  Przeprowadzka żyraf z płockiego zoo

  Cztery żyrafy opuszczą wkrótce Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku. Jedna zostanie na stałe przeniesiona do ogrodu w Łodzi. Trzy pozostałe, w związku z remontem żyrafiarni, znajdą tymczasowe miejsce zamieszkania w ogrodach w Gdańsku i Poznaniu.
 • Do zoo trafią trzy żyrafy

  Jeszcze w sierpniu do łódzkiego zoo mają trafić trzy nowe żyrafy. Zwierzęta zostaną przewiezione z Lipska, Warszawy i Płocka. W sumie w ogrodzie zoologicznym w Łodzi przebywać będą cztery żyrafy - samiec i trzy samice.
 • Nowe pawilony dla żyraf i tygrysów w chorzowskim zoo

  Nowe pawilony dla żyraf i tygrysów powstaną w ciągu najbliższego roku w chorzowskim zoo. Przebudowana zostanie też obecna ptaszarnia, w której znajdzie się m.in. miejsce dla krokodyli.

Filmy - żyrafy (3)

 • Jak wygląda śniadanie z żyrafami? Właśnie tak

  Para nowożeńców wybrała się na podróż poślubną do Kenii. Podczas śniadania przyszli do nich goście.
 • Jak wygląda śniadanie z żyrafami? Właśnie tak

  Nowożeńcy spędzali swoją podróż poślubną w Kenii. Właśnie jedli śniadanie, kiedy z zewnątrz dołączyła do nich kolejna para. Para żyraf, które zaczęły podjadać im z talerza.
 • Dlaczego żyrafom grozi wyginięcie?

  Ponad milion lat temu na terenach obecnej Kenii pojawiły się pierwsze żyrafy. Dziś żyje tu największa liczba podgatunków tych zwierząt, ale ich przyszłość jest niepewna. Te żyjące na wschodzie kraju już są zagrożone wyginięciem. - W ciągu ostatnich 15 lat w całej Afryce populacja żyraf zmniejszyła się aż o 40%! - komentuje John Doherty, kierownik projektu Reticulated Giraffe Project. Niestety, nie wszyscy przejmują się losem tych zwierząt. Według kenijskich pasterzy duże i powolne żyrafy stanowią znakomite źródło mięsa. Czy grozi im zatem całkowite wyginięcie?