Żyrafa

Artykuły - Żyrafa (18)

 • Miniaturowe żyrafy: Niebezpieczna mutacja czy oznaka poważnej choroby?

  Miniaturowe żyrafy: Niebezpieczna mutacja czy oznaka poważnej choroby?

  Długie ciało sięgające nawet do sześciu metrów ponad podłoże to niewątpliwie największy atut żyraf. Dzięki swojemu wzrostowi mogą delektować się liśćmi z gałęzi wysokich drzew. Dlatego też naukowcy byli mocno zdziwieni, kiedy kilka lat temu natknęli się po raz pierwszy na miniaturowe wersje tych majestatycznych stworzeń. Słodkie? Może tak, ale na pewno niepokojące.
 • Dania: Śmierć grozi drugiej żyrafie

  Dania: Śmierć grozi drugiej żyrafie

  Życie kolejnej duńskiej żyrafy zagrożone. Nazywa się ona Marius - tak jak zwierzę zastrzelone w niedzielę w kopenhaskim zoo.
 • Duńczycy mogli oddać żyrafę do Krakowa

  Duńczycy mogli oddać żyrafę do Krakowa

  ​Dyrektor krakowskiego ogrodu zoologicznego nie kryje oburzenia po zastrzeleniu żyrafy w duńskim zoo. Gdybym tylko wiedział o planie zabicia samca, nasza placówka mogłaby go zabrać z Kopenhagi - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Józef Skotnicki.
 • Zabili żyrafę na oczach dzieci. Nie będzie konsekwencji

  Zabili żyrafę na oczach dzieci. Nie będzie konsekwencji

  ​Nie będzie konsekwencji dla zoo w Kopenhadze, w którym zastrzelono wczoraj zdrową, niespełna dwuletnią żyrafę i rzucono na pożarcie lwom. Chodzi o to, że żyrafa o imieniu Marius nie miała dobrych genów do reprodukcji.
 • Skandal w Kopenhadze. Żyrafa poćwiartowana na oczach dzieci

  Skandal w Kopenhadze. Żyrafa poćwiartowana na oczach dzieci

  Zdrowa żyrafa została zastrzelona i poćwiartowana w kopenhaskim zoo. Pomimo protestów, władze zoo zdecydowały o zabiciu zwierzęcia.
 • USA: Żyrafa znokautowała pracowniczkę zoo

  USA: Żyrafa znokautowała pracowniczkę zoo

  W Providence w stanie Rhode Island (północny-wschód USA) żyrafa uderzyła w sobotę pracowniczkę zoo głową. Jej opiekunka wylądowała w szpitalu - podaje agencja AP.
 • Jupitery jak "oczy żyraf"

  Jupitery jak "oczy żyraf"

  W Nelspruit w RPA kończy się budowa stadionu Mbombela, jednego z obiektów piłkarskich mistrzostw świata. Jego wyniosłe pylony, których ogółem jest 18, wyglądają jak pomarańczowe żyrafy. O zmierzchu i nocą reflektory - "oczy żyraf" - lśnią i spoglądają na dzielnicę slumsów.
 • Masz hipopotama? Oddaj. Masz żyrafę? Nie musisz

  Jak donosi "tvp.info", każdy, kto hoduje w domu nosorożce, lwy i hipopotamy, będzie musiał w ciągu pół roku oddać je do zoo. To projekt rozporządzenia ministra środowiska.
 • Ratujcie żyrafy Jacksona!

  Ratujcie żyrafy Jacksona!

  Aktywiści praw zwierząt zaapelowali do Michaela Jacksona, by ten zainterweniował w sprawie czterech żyraf, które kiedyś hodował na swoim ranczu Neverland.

Filmy - Żyrafa (12)