Żyrafa

Artykuły - Żyrafa (34)

 • Dania: Śmierć grozi drugiej żyrafie

  Dania: Śmierć grozi drugiej żyrafie

  Życie kolejnej duńskiej żyrafy zagrożone. Nazywa się ona Marius - tak jak zwierzę zastrzelone w niedzielę w kopenhaskim zoo.
 • Duńczycy mogli oddać żyrafę do Krakowa

  Duńczycy mogli oddać żyrafę do Krakowa

  ​Dyrektor krakowskiego ogrodu zoologicznego nie kryje oburzenia po zastrzeleniu żyrafy w duńskim zoo. Gdybym tylko wiedział o planie zabicia samca, nasza placówka mogłaby go zabrać z Kopenhagi - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Józef Skotnicki.
 • Zabili żyrafę na oczach dzieci. Nie będzie konsekwencji

  Zabili żyrafę na oczach dzieci. Nie będzie konsekwencji

  ​Nie będzie konsekwencji dla zoo w Kopenhadze, w którym zastrzelono wczoraj zdrową, niespełna dwuletnią żyrafę i rzucono na pożarcie lwom. Chodzi o to, że żyrafa o imieniu Marius nie miała dobrych genów do reprodukcji.
 • Skandal w Kopenhadze. Żyrafa poćwiartowana na oczach dzieci

  Skandal w Kopenhadze. Żyrafa poćwiartowana na oczach dzieci

  Zdrowa żyrafa została zastrzelona i poćwiartowana w kopenhaskim zoo. Pomimo protestów, władze zoo zdecydowały o zabiciu zwierzęcia.
 • Żyrafy zamieszkały w krakowskim zoo

  Trzy żyrafy zamieszkają w nowo zbudowanej żyrafiarni w krakowskim ogrodzie zoologicznym; dwie - z czeskiego Liberca i Warszawy - już dowieziono, ostatnia dotrze do ogrodu w najbliższych dniach. Obiekt oficjalnie zostanie otwarty w piątek.
 • Łódź: Kolejna żyrafa padła w łódzkim zoo

  Trzyletnia żyrafa Lokatka padła w środę w nocy w łódzkim ogrodzie zoologicznym. Przedstawiciele zoo nie wykluczają, że przyczyną śmierci był zawał serca; wcześniej zwierzę nie chorowało. To czwarta żyrafa jaka padła w łódzkim zoo w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
 • Żyrafa Tofik padła podczas zabiegu. Są wyniki sekcji zwłok

  Żyrafa Tofik padła podczas zabiegu. Są wyniki sekcji zwłok

  Wyniki sekcji żyrafy Tofik z łódzkiego zoo wykazały, że nie było ciał obcych w jej przewodzie pokarmowym. Zwierzę padło z powodu niewydolności oddechowo-krążeniowej podczas operacji związanej z długotrwałymi problemami pokarmowymi.
 • Trzecia żyrafa trafiła do łódzkiego zoo

  Trzecia żyrafa trafiła do łódzkiego zoo

  Trzecia i ostatnia żyrafa trafiła w czwartek do łódzkiego ogrodu zoologicznego. Przyjechała z Płocka, ma 11 lat i na imię ma Judita. W sumie w łódzkim zoo będą cztery takie zwierzaki - samiec Tofik i trzy samice - Lira, Lokatka i Judita.
 • Do łódzkiego zoo trafiła pierwsza z trzech nowych żyraf

  Do łódzkiego zoo trafiła pierwsza z trzech nowych żyraf

  We wtorek po południu do zoo w Łodzi przyjechała z Lipska (Niemcy) dwuletnia żyrafa Lira. To pierwsza z trzech nowych samic w łódzkim ogrodzie. Przyjazd dwóch kolejnych zaplanowano na środę i czwartek.
 • Przeprowadzka żyraf z płockiego zoo

  Przeprowadzka żyraf z płockiego zoo

  Cztery żyrafy opuszczą wkrótce Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku. Jedna zostanie na stałe przeniesiona do ogrodu w Łodzi. Trzy pozostałe, w związku z remontem żyrafiarni, znajdą tymczasowe miejsce zamieszkania w ogrodach w Gdańsku i Poznaniu.

Filmy - Żyrafa (8)

 • Mała żyrafa stawia swoje pierwsze kroki. Kilka razy upada, ale się nie poddaje

  Nowo narodzona żyrafa z Centrum Ochrony Dzikiej Przyrody w Cumberland w stanie Ohio, została przyłapana przez pracowników na próbach zrobienia pierwszych kroków. Na nagraniu widać jak zwierzę próbuje kilka razy wstać, ale za każdym razem upada. Ostatecznie udało mu się jednak podnieść i zostało przywitane przywitane przez innych członków stada. Żyrafa o imieniu Masai urodziła się 10 lipca. (STORYFUL/x-news)
 • Narodziny i pierwsze kroki żyrafy

  Zwiedzający San Diego Zoo w Dniu Ojca trafili na niezwykłe widowisko. Żyrafa, znajdująca się na wybiegu, urodziła młode na oczach turystów. Zdrowe cielę od razu przystąpiło do ćwiczeń i usiłowało stanąć na własnych nogach. (STORYFUL/x-news)
 • Niesamowity widok. Walka żyraf

  Para wybrała się do Bostwany na miesiąc miodowy. Tam skorzystali z jednej z głównych atrakcji jakim było Safari. Będąc na miejscu, zostali świadkami bardzo rzadkiej sytuacji jaką była walka dwóch żyraf. Niesamowity widok.
 • Kiedy zobaczyła ludzi zaczęła rozrabiać

  Kiedy młoda żyrafa zobaczyła ile ludzi ją odwiedziło, postanowiła trochę porozrabiać. Zaczęła biegać po swoim wybiegu, ale nie tylko.