Żyrafa

Artykuły - Żyrafa (34)

 • Dania: Śmierć grozi drugiej żyrafie

  Dania: Śmierć grozi drugiej żyrafie

  Życie kolejnej duńskiej żyrafy zagrożone. Nazywa się ona Marius - tak jak zwierzę zastrzelone w niedzielę w kopenhaskim zoo.
 • Duńczycy mogli oddać żyrafę do Krakowa

  Duńczycy mogli oddać żyrafę do Krakowa

  ​Dyrektor krakowskiego ogrodu zoologicznego nie kryje oburzenia po zastrzeleniu żyrafy w duńskim zoo. Gdybym tylko wiedział o planie zabicia samca, nasza placówka mogłaby go zabrać z Kopenhagi - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Józef Skotnicki.
 • Zabili żyrafę na oczach dzieci. Nie będzie konsekwencji

  Zabili żyrafę na oczach dzieci. Nie będzie konsekwencji

  ​Nie będzie konsekwencji dla zoo w Kopenhadze, w którym zastrzelono wczoraj zdrową, niespełna dwuletnią żyrafę i rzucono na pożarcie lwom. Chodzi o to, że żyrafa o imieniu Marius nie miała dobrych genów do reprodukcji.
 • Skandal w Kopenhadze. Żyrafa poćwiartowana na oczach dzieci

  Skandal w Kopenhadze. Żyrafa poćwiartowana na oczach dzieci

  Zdrowa żyrafa została zastrzelona i poćwiartowana w kopenhaskim zoo. Pomimo protestów, władze zoo zdecydowały o zabiciu zwierzęcia.
 • Żyrafy zamieszkały w krakowskim zoo

  Trzy żyrafy zamieszkają w nowo zbudowanej żyrafiarni w krakowskim ogrodzie zoologicznym; dwie - z czeskiego Liberca i Warszawy - już dowieziono, ostatnia dotrze do ogrodu w najbliższych dniach. Obiekt oficjalnie zostanie otwarty w piątek.
 • Łódź: Kolejna żyrafa padła w łódzkim zoo

  Trzyletnia żyrafa Lokatka padła w środę w nocy w łódzkim ogrodzie zoologicznym. Przedstawiciele zoo nie wykluczają, że przyczyną śmierci był zawał serca; wcześniej zwierzę nie chorowało. To czwarta żyrafa jaka padła w łódzkim zoo w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
 • Żyrafa Tofik padła podczas zabiegu. Są wyniki sekcji zwłok

  Żyrafa Tofik padła podczas zabiegu. Są wyniki sekcji zwłok

  Wyniki sekcji żyrafy Tofik z łódzkiego zoo wykazały, że nie było ciał obcych w jej przewodzie pokarmowym. Zwierzę padło z powodu niewydolności oddechowo-krążeniowej podczas operacji związanej z długotrwałymi problemami pokarmowymi.
 • Trzecia żyrafa trafiła do łódzkiego zoo

  Trzecia żyrafa trafiła do łódzkiego zoo

  Trzecia i ostatnia żyrafa trafiła w czwartek do łódzkiego ogrodu zoologicznego. Przyjechała z Płocka, ma 11 lat i na imię ma Judita. W sumie w łódzkim zoo będą cztery takie zwierzaki - samiec Tofik i trzy samice - Lira, Lokatka i Judita.
 • Do łódzkiego zoo trafiła pierwsza z trzech nowych żyraf

  Do łódzkiego zoo trafiła pierwsza z trzech nowych żyraf

  We wtorek po południu do zoo w Łodzi przyjechała z Lipska (Niemcy) dwuletnia żyrafa Lira. To pierwsza z trzech nowych samic w łódzkim ogrodzie. Przyjazd dwóch kolejnych zaplanowano na środę i czwartek.
 • Przeprowadzka żyraf z płockiego zoo

  Przeprowadzka żyraf z płockiego zoo

  Cztery żyrafy opuszczą wkrótce Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku. Jedna zostanie na stałe przeniesiona do ogrodu w Łodzi. Trzy pozostałe, w związku z remontem żyrafiarni, znajdą tymczasowe miejsce zamieszkania w ogrodach w Gdańsku i Poznaniu.

Filmy - Żyrafa (4)