Żyrafa

Artykuły - Żyrafa (17)

 • Dania: Śmierć grozi drugiej żyrafie

  Dania: Śmierć grozi drugiej żyrafie

  Życie kolejnej duńskiej żyrafy zagrożone. Nazywa się ona Marius - tak jak zwierzę zastrzelone w niedzielę w kopenhaskim zoo.
 • Duńczycy mogli oddać żyrafę do Krakowa

  Duńczycy mogli oddać żyrafę do Krakowa

  ​Dyrektor krakowskiego ogrodu zoologicznego nie kryje oburzenia po zastrzeleniu żyrafy w duńskim zoo. Gdybym tylko wiedział o planie zabicia samca, nasza placówka mogłaby go zabrać z Kopenhagi - mówi "Dziennikowi Polskiemu" Józef Skotnicki.
 • Zabili żyrafę na oczach dzieci. Nie będzie konsekwencji

  Zabili żyrafę na oczach dzieci. Nie będzie konsekwencji

  ​Nie będzie konsekwencji dla zoo w Kopenhadze, w którym zastrzelono wczoraj zdrową, niespełna dwuletnią żyrafę i rzucono na pożarcie lwom. Chodzi o to, że żyrafa o imieniu Marius nie miała dobrych genów do reprodukcji.
 • Skandal w Kopenhadze. Żyrafa poćwiartowana na oczach dzieci

  Skandal w Kopenhadze. Żyrafa poćwiartowana na oczach dzieci

  Zdrowa żyrafa została zastrzelona i poćwiartowana w kopenhaskim zoo. Pomimo protestów, władze zoo zdecydowały o zabiciu zwierzęcia.
 • USA: Żyrafa znokautowała pracowniczkę zoo

  USA: Żyrafa znokautowała pracowniczkę zoo

  W Providence w stanie Rhode Island (północny-wschód USA) żyrafa uderzyła w sobotę pracowniczkę zoo głową. Jej opiekunka wylądowała w szpitalu - podaje agencja AP.
 • Jupitery jak "oczy żyraf"

  Jupitery jak "oczy żyraf"

  W Nelspruit w RPA kończy się budowa stadionu Mbombela, jednego z obiektów piłkarskich mistrzostw świata. Jego wyniosłe pylony, których ogółem jest 18, wyglądają jak pomarańczowe żyrafy. O zmierzchu i nocą reflektory - "oczy żyraf" - lśnią i spoglądają na dzielnicę slumsów.
 • Masz hipopotama? Oddaj. Masz żyrafę? Nie musisz

  Jak donosi "tvp.info", każdy, kto hoduje w domu nosorożce, lwy i hipopotamy, będzie musiał w ciągu pół roku oddać je do zoo. To projekt rozporządzenia ministra środowiska.
 • Ratujcie żyrafy Jacksona!

  Ratujcie żyrafy Jacksona!

  Aktywiści praw zwierząt zaapelowali do Michaela Jacksona, by ten zainterweniował w sprawie czterech żyraf, które kiedyś hodował na swoim ranczu Neverland.
 • W Kaliningradzie chcą nazwać żyrafę "Iskander"

  W Kaliningradzie chcą nazwać żyrafę "Iskander"

  Zapowiedziane przez Kreml rozmieszczenie w obwodzie kaliningradzkim taktycznych rakiet Iskander w odpowiedzi na amerykańskie plany tarczy antyrakietowej wzbudza kontrowersje także w ... kaliningradzkim zoo, gdzie jednej z żyraf chcą nadać imię tego systemu rakietowego.
 • Żyrafa podejrzana o organizację ucieczki z cyrku

  Żyrafa podejrzana o organizację ucieczki z cyrku

  Holenderska policja podejrzewa żyrafę o umożliwienie ponad 20 zwierzętom ucieczki z cyrku odwiedzającego właśnie Amsterdam.

Filmy - Żyrafa (21)

 • W balijskim zoo urodziła się żyrafa. Dano jej na imię... Corona

  ZOO na indonezyjskiej wyspie Bali powiększyło się właśnie o nowego członka rodziny. Przyszła tam na świat mała żyrafa, której opiekunowie dali na imię... Corona. W ten sposób chcieli upamiętnić czasy, w których się narodziła. Jak mówi jej opiekunka Yohana Kusumaningtyas, Corona jest bardzo aktywnym zwierzakiem. Jej rozwój będzie monitorowany 24 godziny na dobę przez najbliższe 3 miesiące.
 • Żyrafa udała się na obiad do restaurcaji.

  Żyrafa udała się na spacer - przy okazji wstępując na obiad do restauracji.
 • Wycieczka, której nie zapomną na bardzo długo...

  Rodzina była w parku safari, gdzie można z bliska podziwiać dzikie zwierzęta. Wystarczyło, że się zatrzymali na chwilę... Oglądajcie.
 • Nowy mieszkaniec zoo. Ma zaledwie dwa dni!

  Zoo w Cincinnati zaprezentowało nowo narodzoną żyrafę. Zwierzątko w dniu prezentacji miało zaledwie dwa dni. Żyrafa przyszła na świat zaledwie kilka dni po śmierci jego ojca Kimby, który miał 12 lat. Płeć młodej żyrafy nie jest jeszcze znana. Z tego względu nie nadano jej jeszcze imienia. (Associated Press/x-news)