żyły

Artykuły - żyły (2)

 • Wkrótce będziemy mogli pozyskiwać energię elektryczną z naszego krwiobiegu

  Wkrótce będziemy mogli pozyskiwać energię elektryczną z naszego krwiobiegu

  Każdego z nas często spotyka taki scenariusz: bateria w telefonie jest na wyczerpaniu i znikąd pomocy. A co jeśli każdy z nas miałby źródło zasilania zawsze przy sobie? Dokładniej – wewnątrz nas, gdyż naukowcy z Fudan University w Szanghaju zaproponowali pomysł czerpania energii z ludzkich żył.
 • Roman Pałac prezesem PZU Życie

  Rada nadzorcza PZU Życie powołała Romana Pałaca na stanowisko prezesa spółki - poinformowała w środę firma. Zastąpi on Pawła Surówkę, który został powołany na prezesa PZU.
 • Życie poza miastem

  Życie poza miastem

  Świeże powietrze, dużo zieleni wokół, większa przestrzeń, cisza oraz spokój życia - to czynniki, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę na przedmieścia. Jednak życie poza miastem wiąże się z wieloma wyzwaniami, którym trzeba sprostać na co dzień. Sprawdź, co warto rozważyć przed podjęciem decyzji o zmianie miejsca zamieszkania.
 • Wchodzi w życie podatek handlowy

  Wchodzi w życie podatek handlowy

  1 września br. wchodzi w życie ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej (tzw. podatek handlowy). Rząd założył, że w 2017 r. podatek ten przyniesie budżetowi 1,6 mld zł wpływów.
 • Inwestor branżowy - wejscie w życie Letter of Intent

 • Najnowszy raport: Wciąż żyjemy "od pierwszego do pierwszego"

  Najnowszy raport: Wciąż żyjemy "od pierwszego do pierwszego"

  Wielu Polaków stwierdza, że poprzez napięty budżet domowy zmuszeni są do życia "od pierwszego do pierwszego". Z pensji co miesiąc opłacają bieżące wydatki bez odkładania jakiejkolwiek sumy na konto oszczędnościowe.
 • Podatki: W życie wchodzą przepisy o jednolitym pliku kontrolnym

  Podatki: W życie wchodzą przepisy o jednolitym pliku kontrolnym

  1 lipca wchodzą w życie przepisy o Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK); na początek obejmą około 3200 największych firm. Resort finansów liczy, że nowe rozwiązania pomogą skuteczniej walczyć z unikaniem opodatkowania, a tym samym podnieść wpływy podatkowe.
 • Życie po "Brexicie"

  W poniedziałek kurz po "Brexit" nieco opadł, niemniej rynek musiał oddać część intradayowego wzrostu od piątkowych dołków. FW20 stracił ponad 2 proc. i zakończył na 1723 pkt.
 • Będzie audyt w PZU Życie i PTE PZU

  Rada nadzorcza PZU Życie zleciła zarządowi przeprowadzenie audytu w PZU Życie oraz PTE PZU - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe PZU .
 • OC w życiu prywatnym okazuje się przydatne

  OC w życiu prywatnym okazuje się przydatne

  Czym jest ubezpieczenie OC? W jakich sytuacjach poszkodowana przez nas osoba może żądać zadośćuczynienia lub odszkodowania? Czy małoletni, który nie ukończył lat trzynastu odpowiada za wyrządzone przez siebie szkody? Czy umową ubezpieczenia OC w życiu prywatnym możemy objąć również opiekunkę do dzieci lub pomoc domową? Kiedy mówimy o czynie popełnionym umyślnie, a kiedy o rażącym niedbalstwie, które może być przyczyną szkody? Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU S.A. rozwiewa wątpliwości.