zyciem

Artykuły - Zyciem (400)

 • Życie poza miastem

  Życie poza miastem

  Świeże powietrze, dużo zieleni wokół, większa przestrzeń, cisza oraz spokój życia - to czynniki, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę na przedmieścia. Jednak życie poza miastem wiąże się z wieloma wyzwaniami, którym trzeba sprostać na co dzień. Sprawdź, co warto rozważyć przed podjęciem decyzji o zmianie miejsca zamieszkania.
 • Wchodzi w życie podatek handlowy

  Wchodzi w życie podatek handlowy

  1 września br. wchodzi w życie ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej (tzw. podatek handlowy). Rząd założył, że w 2017 r. podatek ten przyniesie budżetowi 1,6 mld zł wpływów.
 • Inwestor branżowy - wejscie w życie Letter of Intent

  Zarząd Spółki informuje o podpisaniu i wejsciu w zycie Listu Intencyjnego ( LOI) z firmą z siedzibą w UE, działającą od lat w skali międzynarodowej (dalej: inwestor branżowy). Strony LOI uzgodniły, że Eficom-Sinersio SA będzie głównym podmiotem gospodarczym dla inwestora branżowego poprzez który będzie realizowała swoje cele strategiczne na terenie Europy Centralnej ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Potencjalny inwestor branżowy od szeregu lat prowadzi aktywną działalność
 • Najnowszy raport: Wciąż żyjemy "od pierwszego do pierwszego"

  Najnowszy raport: Wciąż żyjemy "od pierwszego do pierwszego"

  Wielu Polaków stwierdza, że poprzez napięty budżet domowy zmuszeni są do życia "od pierwszego do pierwszego". Z pensji co miesiąc opłacają bieżące wydatki bez odkładania jakiejkolwiek sumy na konto oszczędnościowe.
 • Podatki: W życie wchodzą przepisy o jednolitym pliku kontrolnym

  Podatki: W życie wchodzą przepisy o jednolitym pliku kontrolnym

  1 lipca wchodzą w życie przepisy o Jednolitym Pliku Kontrolnym (JPK); na początek obejmą około 3200 największych firm. Resort finansów liczy, że nowe rozwiązania pomogą skuteczniej walczyć z unikaniem opodatkowania, a tym samym podnieść wpływy podatkowe.
 • Będzie audyt w PZU Życie i PTE PZU

  Rada nadzorcza PZU Życie zleciła zarządowi przeprowadzenie audytu w PZU Życie oraz PTE PZU - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe PZU .
 • OC w życiu prywatnym okazuje się przydatne

  OC w życiu prywatnym okazuje się przydatne

  Czym jest ubezpieczenie OC? W jakich sytuacjach poszkodowana przez nas osoba może żądać zadośćuczynienia lub odszkodowania? Czy małoletni, który nie ukończył lat trzynastu odpowiada za wyrządzone przez siebie szkody? Czy umową ubezpieczenia OC w życiu prywatnym możemy objąć również opiekunkę do dzieci lub pomoc domową? Kiedy mówimy o czynie popełnionym umyślnie, a kiedy o rażącym niedbalstwie, które może być przyczyną szkody? Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU S.A. rozwiewa wątpliwości.
 • Ponad połowa Polaków jest usatysfakcjonowana ze swojego standardu życia

  Ponad połowa Polaków jest usatysfakcjonowana ze swojego standardu życia

  Polacy optymistycznie oceniają swój standard życia. Więcej osób spodziewa się poprawy sytuacji finansowej niż pogorszenia.
 • Duża ustawa medialna nie wejdzie w życie 1 lipca

  Duża ustawa medialna nie wejdzie w życie 1 lipca

  Tzw. duża ustawa medialna nie wejdzie w życie 1 lipca 2016 r., dlatego konieczne jest uchwalenie "ustawy pomostowej" zakładającej powołanie Rady Mediów Narodowych - zapowiedział PAP wiceszef resortu kultury Krzysztof Czabański. W efekcie od 2017 r. nie będzie też nowej opłaty audiowizualnej doliczanej do rachunku za energię elektryczną.
 • Co z cenami gruntów po wejściu w życie nowych przepisów?

  Co z cenami gruntów po wejściu w życie nowych przepisów?

  Restrykcyjne przepisy, które weszły w życie od 1 maja radykalnie zmieniły sytuację na rynku gruntów rolnych. Ziemia, która od ponad 10 lat nieprzerwanie drożała, prawdopodobnie teraz będzie na gwałtownie tanieć.