Życie Adeli

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
życie Adeli ,

Artykuły - Życie Adeli (19)

 • Cannes: Aktorzy zmuszeni do sceny niesymulowanego stosunku?

  Cannes: Aktorzy zmuszeni do sceny niesymulowanego stosunku?

  Pojawiają się coraz bardziej niepokojące doniesienia dotyczące filmu "Mektoub, My Love: Intermezzo". Film zadebiutował podczas festiwalu w Cannes, gdzie został zniszczony przez krytykę. Jednym z jego najbardziej krytykowanych elementów była piętnastominutowa scena niesymulowanego seksu oralnego. Francuska prasa donosi, że reżyser Adbellatif Kechiche miał zmusić aktorów do jej realizacji.
 • Reżyser "Życia Adeli" sprzedaje Złotą Palmę

  Reżyser "Życia Adeli" sprzedaje Złotą Palmę

  Reżyser "Życia Adeli" Abdellatif Kechiche wystawia na licytację Złotą Palmę. Zyski ze sprzedaży pamiątek artysty mają pomóc sfinansować jego kolejne dzieło.
 • "Życie Adeli" do Oscara? Zwiastun dla dorosłych!

  "Życie Adeli" do Oscara? Zwiastun dla dorosłych!

  Mimo iż "Życie Adeli" trafiło na ekrany polskich kin już w październiku 2013, dotychczasowe zapowiedzi głośnego filmu Abdellatifa Kechiche'a konsekwentnie skrywały kontrowersyjne sceny. Dopiero teraz ci, którzy nie widzieli jeszcze filmu, mogą poczuć jego erotyczną atmosferę.
 • "Życie Adeli": Czy naprawdę uprawiałyście seks?

  "Życie Adeli": Czy naprawdę uprawiałyście seks?

  19-letnia Adele Exarchopoulos, odtwórczyni tytułowej roli w filmie "Życie Adeli", zabrała głos w sprawie wzbudzających kontrowersje "niesymulowanych scen erotycznych" w nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes obrazie Abdellatifa Kechiche'a.
 • "Życie Adeli": GŁOSY PRASY

  "Życie Adeli: Rozdział 1 i 2" to wspaniała opowieść o miłości, którą nam - widzom - dane jest podpatrywać z ukrycia, historia głębokiego uczucia i wielkiej namiętności - od jej narodzin do samego końca. Steven Spielberg, szef jury festiwalu w Cannes. Złota Palma w Cannes dla "Życie Adeli: Rozdział 1 i 2" Abdellatifa Kechiche'a. Absolutnie zasłużona: to najbardziej świeży, bezpretensjonalny, a zarazem hipnotyczny film tegorocznego festiwalu. (...) to w pewnym sensie manifest bezpretensjonalne
 • "Życie Adeli": SYLWETKA REŻYSERA

  Abdellatif Kechiche Reżyser, scenarzysta i aktor pochodzący z Tunezji, a mieszkający od szóstego roku życia we Francji. Karierę w filmie rozpoczął w 1982 roku jako aktor, ale nie była ona spektakularna. Od czasu do czasu grał na ogół drugoplanowe postaci arabskiego pochodzenia, a jego największym osiągnięciem jest nagroda na festiwalu filmów francuskojęzycznych w Namur za rolę w "Biznes" z 1992 roku. Jako reżyser zadebiutował w wieku 40 lat głośną "Winą Woltera" z 2000 roku, która pok
 • "Życie Adeli": CZOŁÓWKA

  "ŻYCIE ADELI : ROZDZIAŁ 1 i 2" LA VIE D'ADELE : CHAPITRES 1 & 2 OBSADA: Léa Seydoux - Emma Adele Exarchopoulos - Adela Salim Kechiouche - Samir Jérémie Laheurte - Thomas Catherine Salée - Matka Adeli Aurélien Recoing - Ojciec Adeli TWÓRCY: Reżyseria: Abdellatif Kechiche Scenariusz: Abdellatif Kechiche i Ghalia Lacroix Montaż: Ghalia Lacroix, Albertine Lastera, Jean-Marie Lengelle i Camille Toubkis Zdjęcia: Sofian El Fani Producenci: Brahim Chioua, Abdellat
 • "Życie Adeli": REŻYSER O FILMIE

  Co sprawiło, że postanowił pan swój piąty film zrealizować na podstawie komiksu? - Film jest bardzo luźną adaptacją komiksu. To raczej kombinacja moich wrażeń z jego lektury z pomysłem na film, który chodził za mną od bardzo długiego czasu, sprawiła że poczułem potrzebę nakręcenia go właśnie teraz. Od 10 lat chciałem opowiedzieć o nauczycielce francuskiego, która jednocześnie jest pasjonatką teatru. Interesowało mnie przyjrzenie się kobiecej postaci, której zawodowa kariera jest też pasj
 • "Życie Adeli": Pierwszy pocałunek

  "Życie Adeli": Pierwszy pocałunek

  W internecie pojawił się fragment filmu "Życie Adeli", w którym znalazła się scena pocałunku głównych bohaterek, granych przez 19-letnią Adele Exarchopoulos i 28-letnią Leę Seydoux.
 • Francja zwariowała na ich punkcie

  Francja zwariowała na ich punkcie

  Adele i Lea są wszędzie: Francja zwariowała na ich punkcie. Nie schodzą z okładek czasopism, pierwszych stron gazet, co chwila donoszą o nich plotkarskie magazyny i internetowe strony. A wszystko za sprawą "wspaniałej opowieści o miłości", jak określił nagrodzone Złotą Palmą "Życie Adeli" zachwycony Steven Spielberg.

Zdjęcia - Życie Adeli (12)

 • film.interia.pl
  "Życie Adeli"
 • film.interia.pl
  "Życie Adeli"
 • film.interia.pl
  "Życie Adeli"
 • film.interia.pl
  "Życie Adeli"
 • film.interia.pl
  "Życie Adeli"
 • film.interia.pl
  "Życie Adeli"