Biznes - zwyczaje zakupowe

Artykuły - Zwyczaje zakupowe (6)

 • Zakaz handlu w niedziele wprowadził nowy zwyczaj

  Zakaz handlu w niedziele wprowadził nowy zwyczaj

  Zakaz handlu w niedziele wprowadził nowy zwyczaj, czyli sobotnie zakupy z promocją - wskazują eksperci rynku handlu detalicznego.
 • Młodzi konsumenci mają ogromny wpływ na rynki

  Młodzi konsumenci mają ogromny wpływ na rynki

  Zdaniem analityków rynku handlowego, młodzi konsumenci mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe swoich rodziców. Często najmłodsze pokolenie wyznacza trendy.
 • Jaki człowiek, takie zakupy

  Jaki człowiek, takie zakupy

  Zakupy to coś więcej niż kupowanie produktów. To, jak kupujemy, obrazuje nasze relacje rodzinne i stanowi narzędzie wychowawcze. Co więcej, nasze zwyczaje zakupowe są różne w zależności od tego, w którym miejscu Polski mieszkamy.
 • Po tanie waluty z internetu?

  Po tanie waluty z internetu?

  Wraz z rozwojem nowych technologii zmieniają się zwyczaje zakupowe. Tak jak książki i elektronikę wygodniej i taniej można kupić przez internet, tak też szybciej i taniej można korzystać z bankowości elektronicznej. W sieci można obsługiwać coraz bardziej skomplikowane produkty, np. rachunki maklerskie. Dlaczego zatem nie wymieniać walut siedząc wygodnie w fotelu? Oferta e-kantorów jest coraz atrakcyjniejsza. Ale...
 • Zakupy: Nowe zwyczaje Polaków

  Zakupy: Nowe zwyczaje Polaków

  Zmieniają się zwyczaje zakupowe Polaków - wynika z badań Pentora, cytowanych przez "Dziennik Gazetę Prawną".
 • Co piąty Polak kupuje leki poza apteką

  Co piąty Polak kupuje leki poza apteką

  Co piąta osoba kupująca leki bez recepty (OTC) dokonała zakupu poza apteką. Mężczyźni znacznie częściej niż kobiety zaopatrują się w leki poza apteką - wynika z raportu "Zwyczaje zakupowe Polaków związane z nabywaniem leków" przygotowanego przez TNS OBOP.