zwrot

Artykuły - Zwrot (682)

 • Polacy chcą kaucji i opakowań zwrotnych

  Polacy chcą kaucji i opakowań zwrotnych

  Z sondażu ARC Rynek i Opinia jasno wynika, że Polacy są gotowi na produkty w opakowaniach zwrotnych. Najważniejszym dla nich argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś dobrego dla środowiska, ale ważne są też inne argumenty, np. mniej odpadów gromadzonych w domu.
 • Zwrot VAT w terminie 25 dni - od 1 września 2019 r. nowe zasady potwierdzania zapłaty należności

  Zwrot VAT w terminie 25 dni - od 1 września 2019 r. nowe zasady potwierdzania zapłaty należności

  Co do zasady, czynnemu podatnikowi VAT przysługuje zwrot nadwyżki VAT naliczonego nad należnym w terminie 60 dni. Termin ten można jednak skrócić. Ustawodawca przewidział bowiem możliwość otrzymania zwrotu VAT w terminie 25 dni od daty złożenia deklaracji. Zwrot w terminie przyspieszonym może być dokonany na rachunek VAT (bez konieczności spełniania dodatkowych warunków) bądź na rachunek bankowy lub rachunek w SKOK (po spełnieniu szeregu ustawowych warunków). W niniejszym artykule odnosimy się do zwrotu VAT na rachunek bankowy lub rachunek w SKOK.
 • Sąd kasacyjny nakazał Bernardowi Tapie zwrot 404 mln euro

  Sąd kasacyjny nakazał Bernardowi Tapie zwrot 404 mln euro

  Francuski sąd kasacyjny anulował w czwartek ostatecznie ugodę finansową w sporze między francuskim biznesmenem i byłym ministrem Bernardem Tapie a upadłym bankiem Credit Lyonnais i nakazał Tapie'emu zwrot przyznanych mu ramach tego porozumienia 404 mln euro.
 • Zwrot części składki za bezpieczną jazdę

  Zwrot części składki za bezpieczną jazdę

  Po raz pierwszy w Polsce dzięki bezpiecznej jeździe kierowca posiadający polisę komunikacyjną może otrzymać zwrot części wpłaconej składki. LINK4 wypłaci mu premię za każdy miesiąc bezpiecznej jazdy - wystarczy jeździć płynnie i trzymać się ograniczeń prędkości. Roczna premia może wynieść nawet 30 proc. wartości wpłaconej składki na ubezpieczenie.
 • Ostatnie dni! Jak dostać zwrot podatku?

  Ostatnie dni! Jak dostać zwrot podatku?

  Zostało już tylko kilka dni na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Termin złożenia PIT-ów upływa 2 maja. Dowiedz się czy przysługuje ci w tym roku zwrot podatku i co zrobić, żeby szybciej go otrzymać.
 • W nowym projekcie ustawy głównym kosztem dla banków będzie zwrot spreadów - media

  W nowym projekcie ustawy głównym kosztem dla banków będzie zwrot spreadów - media

  W nowym prezydenckim projekcie ustawy o pomocy frankowiczom najpoważniejszym dla banków zapisem będzie konieczność zwrotu kredytobiorcom niesłusznie naliczonych spreadów, co oznaczać będzie dla banków wydatek rzędu kilku miliardów złotych - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".
 • Można już składać wnioski o zwrot akcyzy w paliwie rolniczym

  Można już składać wnioski o zwrot akcyzy w paliwie rolniczym

  Od poniedziałku (1 lutego) do końca lutego rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - przypomina resort rolnictwa.
 • ZUS może zażądać zwrotu nienależnego świadczenia sprzed 20 lat

  ZUS może zażądać zwrotu nienależnego świadczenia sprzed 20 lat

  Organ rentowy nie powinien mieć możliwości bezterminowego ścigania osób, którym wypłacił nienależne świadczenie. Tak uważa prokurator generalny, którego zdaniem obowiązujące regulacje są niekonstytucyjne.
 • Zwrot towaru online - kto powinien zapłacić za zwrot towaru?

  Jak podaje CBOS, 47 proc. Polaków dokonuje zakupy przez internet i można się spodziewać nieustannego wzrostu liczby osób decydujących się na taką formę transakcji. Dochodzi niekiedy do takich sytuacji, że klient jest niezadowolony z otrzymanego towaru i chce go zwrócić, co zresztą gwarantuje mu ustawa. Warto pomyśleć wtedy nad tym, kto jest odpowiedzialny za ponoszenie kosztu przy zwrocie towaru, aby być w pełni świadomym swoich konumenckich praw.

Filmy - Zwrot (4)

 • Sklep nie przyjął zwrotu? Sprawdź, czy miał do tego prawo

  Kupując towar w tradycyjnym sklepie trzeba wiedzieć o tym, że prawo nie wymaga od sprzedawcy, aby przyjął zwrot pełnowartościowego produktu i oddał klientowi pieniądze. Składając reklamację, pamiętajmy, że przysługuje nam na to dwa lata od zakupu.
 • Jak zwrócić prezent? Praktyczny poradnik

  Z prezentami świątecznymi problem mają nie tylko osoby, które je wybierają - ale czasami także obdarowani. Co zrobić z bluzką nie w tym rozmiarze, kolejnym zestawem do kawy czy książką, którą już mamy? Okazuje się, że niechciane prezenty nie muszą zajmować nam miejsca, ukryte głęboko w szafie. Niektóre można oddać. Jak zwrócić prezenty zakupione w sklepie stacjonarnym i internetowym - podpowiadają Michał Herde, prezes oddziału warszawskiego Federacji Konsumentów, i Michał Tomasiak, radca prawny z Kancelarii Prawniczej Rachelski i Wspólnicy.
 • Nałęcz: Prosimy o wsparcie naszą europejską rodzinę

  Prośby skierowane do Unii Europejskiej nie są prośbami o pomoc zewnętrzną. UE to Polska. UE to nasza rodzina - tak gość Kontrwywiadu RMF FM Tomasz Nałęcz tłumaczy wczorajszą decyzję Radosława Sikorskiego, by prosić Brukselę o pomoc w sprawie zwrotu wraku Tu-154M Polsce. - Dwa i pół roku od katastrofy mamy impas. Wyczerpawszy możliwości państwa polskiego, Sikorski w sprawie wraku zwrócił się o pomoc do naszej europejskiej rodziny. Mówimy: "Jesteśmy nieskuteczni, pomóżcie" - ale też pokazujemy naszej europejskiej rodzinie, że jesteśmy zdeterminowani" - tłumaczy Nałęcz.
 • "Kościół zasłużył na zwrot majątku"

  Gościem Kontrwywiadu RMF FM był Jarosław Gowin, polityk Platformy Obywatelskiej.