InteriaTV - zwolnienia

Synonimy:
zwoleniania, zwolnienie
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Zwolnienia (12)

 • Zbyt późne dostarczenie L4 pracodawcy to niższy zasiłek

  Mniej biurokracji i papierowej roboty, za to większa kontrola zwolnień lekarskich – to korzyści z wprowadzenia elektronicznych zwolnień. Każdy pracodawca, który ma profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, otrzymuje natychmiast wiadomość o wystawieniu jego pracownikowi elektronicznego zwolnienia lekarskiego. Jednocześnie drogą cyfrową dokument trafia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co odciąża pracodawcę i lekarza od dodatkowych obowiązków. Zyskują też pacjenci, którzy nie muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu zwolnienia pracodawcy.
 • Anna Popek zostaje w programie "Pytanie na Śniadanie"

  Bardzo cenię swoją nową szefową i wiem, że się dogadamy – podkreśla Anna Popek. Dziennikarka dementuje doniesienia medialne o jej niepewnej przyszłości w programie "Pytanie na Śniadanie". Przyznaje też, że tego typu plotki są dla niej lekcją pokory, której czasami powinien doświadczyć każdy człowiek. O zagrożonej karierze Anny Popek napisał we wtorek portal Pudelek.pl. Z tekstu wynikało, że pozycja dziennikarki w porannym paśmie TVP2 od dawna jest bardzo niepewna. Od momentu objęcia programu przez nową szefową - Bernadettę Bieszczanin – jej sytuacja miała stać się wręcz "fatalna". Według portalu Popek jest gotowa nawet obniżyć swoje wynagrodzenie, aby tylko pozostać w programie "Pytanie na Śniadanie". Anna Popek przyznaje, że artykuł ten bardzo ją zasmucił, zwłaszcza, że jego autor musi być blisko związany z mediami.
 • Firmy będą zwalniać. Dramatyczne prognozy

  15 procent polskich firm planuje zwolnienia w I kwartale przyszłego roku – wynika z opublikowanego dziś Barometru Perspektyw Zatrudnienia. Już drugi kwartał z rzędu więcej jest pracodawców, którzy deklarują redukcje zatrudnienia, niż tych, którzy zamierzają tworzyć nowe miejsca pracy. Eksperci Manpower Group podkreślają, że to najgorsze prognozy od ponad czterech lat. Komentuje Iwona Janas, dyrektor generalna Manpower Group w Polsce.
 • Podwyżek nie będzie, zarobki spadną

  Tym razem nie uda się uniknąć redukcji etatów w gospodarce – twierdzą ekonomiści, choć fali zwolnień nie prognozują. Liczą na powtórzenie schematu sprzed 3-4 lat, kiedy pierwsza fala kryzysu łaskawie obeszła się z polskim rynkiem pracy i wzrost bezrobocia był umiarkowany. Pewne jest jednak, że pracodawcy nie będą chętnie zatrudniać, co sprawi, że i siła negocjacyjna dotychczasowych pracowników znacznie spadnie. Słowem: w najbliższych miesiącach trudno będzie wywalczyć u szefa podwyżkę. Komentuje Marta Petka-Zagajewska, główna ekonomistka Raiffeisen Banku.
 • Będą nowe kontrakty, ale i zwolnienia

  Trudna sytuacja na rynku budowlanym zmusza nas do niezbędnych cięć – przyznaje prezes Bilfinger Berger Budownictwo, Piotr Kledzik. Jednocześnie nie ma wątpliwości, że problemy, które się pojawiły, nie są tylko i wyłącznie winą samych wykonawców.
 • Agresywny i bezczelny kasjer

  Nie chcielibyście spotkać go w sklepie...
 • Będą masowe zwolnienia w branży budowlanej!

  W budownictwie pracuje obecnie ok. 600 tys. osób, w drogownictwie - 160 tysięcy. - Spodziewamy się zwolnień w całej branży rzędu, niestety, kilkudziesięciu tysięcy pracowników, łącznie z podwykonawcami - mówi Dariusz Blocher, prezes Budimeksu (źródło: Newseria).
 • Deutsche Bank Polska: Zwolnień nie planujemy

  Zwolnienia zapowiedziało już kilka banków, m.in. Citi Handlowy i Nordea - i to mimo tego, że polski sektor bankowy radzi sobie całkiem nieźle. Jednak, jak zapewnia prezes Deutsche Bank Polska Krzysztof Kalicki, pracownicy banku mogą na razie spać spokojnie.
 • Netia deklaruje pomoc zwolnionym pracownikom

  Zlikwidujemy 519 etatów, a 129 kolejnym zmienimy umowy - zapowiada prezes Netii, Mirosław Godlewski. Wypowiedzenia będą wręczane już w czerwcu. Władze spółki deklarują, że przedłużą zwolnionym ubezpieczenia zdrowotne i pomogą znaleźć nowe zatrudnienie.
 • Wyższa składka rentowa zaszkodzi gospodarce

  Przedsiębiorcy alarmują, że podniesienie składki rentowej zaszkodzi polskiej gospodarce. Zdaniem eksperta PKPP Lewiatan Jeremiego Mordasewicza, decyzja ta podniesie koszty pracy i wpłynie na zmniejszenie popytu.