zwolnienia

Synonimy:
zwoleniania, zwolnienie
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zwolnienia (2158)

Filmy - Zwolnienia (13)

 • Tysiące policjantów na zwolnieniach lekarskich. Związkowcy: Nikogo nie namawialiśmy do tego rodzaju zachowań

  14 tysięcy policjantów nie stawiło się w poniedziałek (05.11) w pracy. We wtorek liczba przebywających na L4 funkcjonariuszy mogła sięgnąć nawet 30 tysięcy. - W warmińsko-mazurskim już ponad 1/3 policjantów przebywa na zwolnieniach. Osiągamy granice niewydolności, braku płynności zapewnienia służby, tak że sytuacja jest bardzo poważna – powiedział nadkom. Sławomir Koniuszy, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie. (TVN24/x-news)
 • Zbyt późne dostarczenie L4 pracodawcy to niższy zasiłek

  Mniej biurokracji i papierowej roboty, za to większa kontrola zwolnień lekarskich – to korzyści z wprowadzenia elektronicznych zwolnień. Każdy pracodawca, który ma profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, otrzymuje natychmiast wiadomość o wystawieniu jego pracownikowi elektronicznego zwolnienia lekarskiego. Jednocześnie drogą cyfrową dokument trafia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co odciąża pracodawcę i lekarza od dodatkowych obowiązków. Zyskują też pacjenci, którzy nie muszą pamiętać o terminowym dostarczeniu zwolnienia pracodawcy.
 • Anna Popek zostaje w programie "Pytanie na Śniadanie"

  Bardzo cenię swoją nową szefową i wiem, że się dogadamy – podkreśla Anna Popek. Dziennikarka dementuje doniesienia medialne o jej niepewnej przyszłości w programie "Pytanie na Śniadanie". Przyznaje też, że tego typu plotki są dla niej lekcją pokory, której czasami powinien doświadczyć każdy człowiek. O zagrożonej karierze Anny Popek napisał we wtorek portal Pudelek.pl. Z tekstu wynikało, że pozycja dziennikarki w porannym paśmie TVP2 od dawna jest bardzo niepewna. Od momentu objęcia programu przez nową szefową - Bernadettę Bieszczanin – jej sytuacja miała stać się wręcz "fatalna". Według portalu Popek jest gotowa nawet obniżyć swoje wynagrodzenie, aby tylko pozostać w programie "Pytanie na Śniadanie". Anna Popek przyznaje, że artykuł ten bardzo ją zasmucił, zwłaszcza, że jego autor musi być blisko związany z mediami.
 • Firmy będą zwalniać. Dramatyczne prognozy

  15 procent polskich firm planuje zwolnienia w I kwartale przyszłego roku – wynika z opublikowanego dziś Barometru Perspektyw Zatrudnienia. Już drugi kwartał z rzędu więcej jest pracodawców, którzy deklarują redukcje zatrudnienia, niż tych, którzy zamierzają tworzyć nowe miejsca pracy. Eksperci Manpower Group podkreślają, że to najgorsze prognozy od ponad czterech lat. Komentuje Iwona Janas, dyrektor generalna Manpower Group w Polsce.