InteriaTV - zwłoki

Filmy - Zwłoki (4)

 • "Zwłoki" komunistów przyciągają tłumy

  W Hongkongu odbywa się niezwykła ekspozycja. Chiński artysta, Shen Shaomin, wystawił silikonowe kopie nieżyjących komunistycznych dyktatorów. Znajdują się wśród nich Lenin czy Fidel Castro. - Tradycja balsamowania zwłok przywódców politycznych istnieje wyłącznie w krajach komunistycznych. Żaden demokratyczny kraj nie wystawiłby na widok publiczny zabalsamowanego ciała polityka - stwierdził artysta. Instalacja powstała w 2008 i miała być parodią G8, w czasach kryzysu finansowego. Ostatnio do grupy dołączył Fidel Castro, który sprawia wrażenie jakby wciąż oddychał. Wystawa przyciąga wiele osób z całego świata.
 • Indie. Niezwykłe procesje ze szczątkami świętego

  Święty Franciszek Ksawery, misjonarz zwany Apostołem Indii, doznaje w tym kraju szczególnej czci. Co dziesięć lat szklana trumna z jego zwłokami jest publicznie obnoszona po ulicach miasta Goa, gdzie znajduje się słynny zespół obiektów sakralnych, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż Franciszek Ksawery zmarł w 1552 r., jego doczesne szczątki zachowały się do naszych czasów w bardzo dobrym stanie. Wierni widzą w tym jeden z wielu dowodów na jego świętość. Według legendy, ciało Franciszka przez kilka miesięcy po śmierci zupełnie się nie rozkładało, i to pomimo upalnego i wilgotnego azjatyckiego klimatu. Bystry obserwator dostrzeże, że zwłoki świętego pozbawione są prawego ramienia, którym misjonarz błogosławił za życia. Zostało ono odcięte od ciała Franciszka już po jego kanonizacji, w XVII w. - i przewiezione do Rzymu jako relikwia.
 • Żadna praca nie hańbi... Ale ta jest obrzydliwa!

  Julio Cesar Cu ma nietypową pracę: nurkuje w kanałach ściekowych Meksyku, oczyszczając codziennie kilometry kanalizacji. Pływanie w śmieciach i odchodach to dla niego codzienność - ale zdarzają mu się też bardziej ekstremalne doświadczenia, jak na przykład... bliskie spotkania z ludzkimi zwłokami, ofiarami morderstw wrzuconymi do kanałów.
 • Ktoś pomógł ukryć zwłoki małej Magdy?

  Istnieje prawdopodobieństwo udziału osób trzecich co najmniej w ukryciu dziecka - powiedziała rzeczniczka katowickiej Prokuratury Okręgowej Marta Zawada-Dybek, odnosząc się do sprawy śmierci Magdy z Sosnowca (Agencja TVN/TVN24).