menway - zwłoki

Artykuły - Zwłoki (15)

 • Podpalają ciała zmarłych - tak okazują im szacunek

  Podpalają ciała zmarłych - tak okazują im szacunek

  To najdziwniejsze i - przynajmniej z naszego punktu widzenia - najbardziej makabryczne rytuały pogrzebowe. Mimo to warto je poznać, aby unaocznić sobie, jak różnie w dalekich zakątkach świata może być postrzegane oddawanie czci zmarłym.
 • Technik zwłok. W prosektorium żywy jest tylko on

  Technik zwłok. W prosektorium żywy jest tylko on

  Na swojej pracy zna się jak mało kto, bo w branży działa z powodzeniem od kilkunastu lat. Zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, ucząc ich tego niezwykłego fachu. I chociaż codziennie w pracy spotyka kilka nowych osób, to jednak nie ma możliwości porozmawiania z nimi, bo w chłodnej sali prosektorium żywy jest tylko on...
 • Kamień w ustach miał chronić przed zombie

  Kamień w ustach miał chronić przed zombie

  W Kilteasheen koło Loch Key w Irlandii archeolodzy pracujący pod kierownictwem Chrisa Reada z Institute of Technology w Sligo i Thomasa Finana z University of St. Louis, odkryli szkielety dwóch mężczyzn z wczesnego średniowiecza. W ich usta wciśnięto kamienie. Miało to zapobiec ich powstaniu z grobu jako duch czy zombi.
 • Dusiciel z Durbanu

  Dusiciel z Durbanu

  Na polu uprawnym znaleziono zwłoki czarnoskórej kobiety. Tak, jak poprzednie ofiary tego samego mordercy, ona także została zgwałcona przed śmiercią. Leżała na ziemi goła i skrępowana sznurami... misternie uplecionymi z odzieży poprzednich zamordowanych. W ustach miała natomiast, artystycznie wykonany, knebel z bielizny.
 • Miasto martwych kobiet

  Miasto martwych kobiet

  Przygraniczne Ciudad Juarez to najbardziej niebezpieczne miejsce na Ziemi. Życie jest tu wyjątkowo tanie.
 • Stefan Rozpruwacz

  Stefan Rozpruwacz

  Ten spokojny, nieśmiały mężczyzna, wzorowy mąż i kochający ojciec miał tylko jedno marzenie w życiu - pokroić kobiece ciało.
 • Mordercze trio

  Mordercze trio

  Plan był prosty: zabić, ukryć ciało, zgłosić zaginięcie, przejąć majątek. Zabrakło cierpliwości.
 • Zwłoki tanio sprzedam

  Zwłoki tanio sprzedam

  Pomimo protestów Kościołów niemiecki plastynator Gunther von Hagens otworzy internetowy sklep. Na sprzedaż wystawi w nim swoje eksponaty ze zwłok ludzi i zwierząt.
 • Miejsce zbrodni tanio posprzątam

  Miejsce zbrodni tanio posprzątam

  Nie zastanawiam się nad tym, co wydarzyło się w pomieszczeniach, które sprzątam. Nie myślę o tym, że tu została zabita czyjaś córka czy matka. Robię to, co do mnie należy - w rozmowie z portalem INTERIA.PL mówi Paweł Zalewski, właściciel firmy "Zaleś", zajmującej się sprzątaniem po zgonach.
 • Kochał (odbierać) życie cz. II

  Kochał (odbierać) życie cz. II

  Na uboczu osiedla, w rowie, znaleziono pozbawione odzieży zwłoki ośmiolatka. Sekcja wykazała, że napastnik zgwałcił chłopca. Morderca poddusił ośmioletniego Karola, a później, gdy ten był półprzytomny, zadał mu cztery ciosy nożem kuchennym w okolice serca...