Kobieta - zwierzęta

Artykuły - Zwierzęta (21)

 • Czy syndrom Bambiego jest niebezpieczny?

  Czy syndrom Bambiego jest niebezpieczny?

  Chyba każdy kojarzy sympatycznego jelonka Bambi ze znanej produkcji Disneya. Wielkie oczy i słodki wyraz pyszczka wciąż chwytają za serce. Od jego imienia nazwano syndrom, który początkowo obserwowano wyłącznie u dzieci. Dziś dotyka on również dorosłych, których liczba rośnie z roku na rok. Co ciekawe, najwięcej ofiar zbiera wśród mieszkańców miast. Sprawdź, czy jesteś zagrożony!
 • Najciekawsze zwierzęta gwiazd

  Najciekawsze zwierzęta gwiazd

  Eugeniusz Bodo zabierał swojego ogromnego doga do warszawskich kawiarni. Z kolei George Clooney przez 18 lat opiekował się świnką wietnamską. Które jeszcze zwierzęta zdobyły serca gwiazd?
 • Rośliny doniczkowe bezpieczne dla zwierząt

  Rośliny doniczkowe bezpieczne dla zwierząt

  Psy i koty mają tendencję do podgryzania i zjadania roślin doniczkowych. Okazuje się, że niektóre z nich mogą być trujące. Jakich roślin powinniśmy unikać, a które są bezpieczne dla naszych czworonogów?
 • Psy, zanim zaczną krzyczeć, mówią do nas szeptem

  Psy, zanim zaczną krzyczeć, mówią do nas szeptem

  - Trzeba pamiętać, że pies jest innym gatunkiem niż człowiek i w związku z tym ma inne potrzeby oraz odrębny język, który musimy poznać, by dobrze się z nim komunikować - mówi Piotr Wojtków, współautor książki „Słuchając psa”, którą napisał wspólnie z żoną Zofią. Razem prowadzą szkołę Psiedszkole (psiedszkole.pl).
 • Ile Polacy wydają na zwierzęta domowe?

  Ile Polacy wydają na zwierzęta domowe?

  Polacy wydają 3,5 mld zł rocznie na zwierzęta domowe. Co, oprócz karmy, kupują najczęściej?
 • 13 nieznanych faktów na temat psów

  13 nieznanych faktów na temat psów

  Czy to prawda, że czworonogi nie rozróżniają kolorów? Dlaczego zawsze mają mokre nosy? Dlaczego tak długo szukają miejsca na poranną toaletę? I co naprawdę oznacza merdanie psiego ogona? Przeczytajcie!
 • Każdy z nas może pomagać zwierzętom

  Każdy z nas może pomagać zwierzętom

  Los żyjących na naszej planecie zwierząt zależy od tego, jak zachowuje się człowiek. WWF podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się aż o 58 proc. Ich życie zagrożone jest głównie w wyniku ludzkiej działalności, w tym zanieczyszczenia powietrza oraz będących jego efektem zmian klimatycznych. Naukowcy alarmują, że do końca tego stulecia wiele obecnych form życia może już zniknąć z powierzchni Ziemi lub zostać skazanych na wyginięcie. Tymczasem życie i przyszłość człowieka jako gatunku zależy w dużym stopniu od tego jak traktuje on środowisko naturalne, w tym zwierzęta. Dlatego tak ważna jest zarówno zmiana postaw dorosłych, jak też edukacja przyszłych pokoleń.
 • Dzieciaki kochają zwierzaki

  Dzieciaki kochają zwierzaki

  Chcesz wesprzeć rozwój ruchowy i emocjonalny swojego maluszka? Pokazać mu, czym jest prawdziwa przyjaźń i jakie to ważne, aby troszczyć się o siebie nawzajem? Spraw, by już od najmłodszych lat malec miał kontakt ze zwierzętami.
 • Jak zostać słynną blogerką? 5 najlepszych sposobów

  Jak zostać słynną blogerką? 5 najlepszych sposobów

  Dzięki blogom można zdobyć międzynarodową sławę praktycznie nie ruszając się z domu. Alicia Young zrobiła furorę zamieszczając zdjęcia swojego apetycznego dekoltu, ale jest też kilka innych sposobów na podbój internetu.
 • On potrafi zaklinać psy!

  On potrafi zaklinać psy!

  O tym, jak radzić sobie ze sprawiającym problemy czworonożnym przyjacielem i zrozumieć jego motywacje, rozmawiamy z Jackiem Gałuszką, najlepszym w Polsce behawiorystą zwierzęcym.