zwierzęta

Artykuły - Zwierzęta (1012)

 • Każdy z nas może pomagać zwierzętom

  Każdy z nas może pomagać zwierzętom

  Los żyjących na naszej planecie zwierząt zależy od tego, jak zachowuje się człowiek. WWF podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się aż o 58 proc. Ich życie zagrożone jest głównie w wyniku ludzkiej działalności, w tym zanieczyszczenia powietrza oraz będących jego efektem zmian klimatycznych. Naukowcy alarmują, że do końca tego stulecia wiele obecnych form życia może już zniknąć z powierzchni Ziemi lub zostać skazanych na wyginięcie. Tymczasem życie i przyszłość człowieka jako gatunku zależy w dużym stopniu od tego jak traktuje on środowisko naturalne, w tym zwierzęta. Dlatego tak ważna jest zarówno zmiana postaw dorosłych, jak też edukacja przyszłych pokoleń.
 • Pomarańczowe krokodyle z Gabonu

  Pomarańczowe krokodyle z Gabonu

  Dziesięć lat temu biolodzy natknęli się na dziwną grupę krokodyli karłowatych zamieszkujących system jaskiń Abanda w Gabonie.
 • Orki mogą naśladować ludzką mowę

  Orki mogą naśladować ludzką mowę

  Orki po raz pierwszy nauczyły się naśladować ludzki język, wydając z siebie dźwięki, które brzmią jak "hello", "bye bye", a nawet "Amy" - imię ich trenerki.
 • Koty jak ludzie - mogą być prawo- i leworęczne

  Koty jak ludzie - mogą być prawo- i leworęczne

  Najnowsze badania pokazują, że koty wykazują preferencje korzystania z lewej lub prawej łapy. Co ciekawe, skłonność do używania jednej łapy jest zależna od płci - samce wolą korzystać z lewej, a samice z prawej łapy.
 • Młode rekiny jedzą trawę morską

  Młode rekiny jedzą trawę morską

  Rekiny są powszechnie znane jako krwiożercze drapieżniki, które polują na wszystko, co się rusza. Okazuje się jednak, że niektóre młode rekiny z wybrzeży Florydy żywią się trawą morską.
 • Ponad 100 martwych delfinów na brazylijskich plażach

  Ponad 100 martwych delfinów na brazylijskich plażach

  Od połowy grudnia na brazylisjkie plaże ocean wyrzuca 4-5 martwych delfinów dziennie. Eksperci nie wiedzą, co kryje się za tym nagłym masowym wymieraniem.
 • Nowy gatunek pająka nazwany po Bobie Marleyu

  Nowy gatunek pająka nazwany po Bobie Marleyu

  Nowo odkryty gatunek pająka został nazwany na cześć Boba Marleya.
 • Odkryto nowy gatunek prehistorycznego delfina

  Odkryto nowy gatunek prehistorycznego delfina

  Dobrze zachowana czaszka młodego osobnika odkryta niedawno w Ekwadorze należy do nowego gatunku starożytnego delfina nazwanego Urkudelphis chawpipacha.
 • Facebook może pomóc w odkrywaniu nowych gatunków pająków

  Facebook może pomóc w odkrywaniu nowych gatunków pająków

  Zdjęcia monstrualnych pająków publikowane tak chętnie na Facebooku mogą pomóc naukowcom odkrywać nowe gatunki.
 • Organizm otrzymał nazwę po Lordzie Vaderze

  Organizm otrzymał nazwę po Lordzie Vaderze

  Niektórzy biolodzy marzą o odkryciu nowego gatunku, by mogli nadać mu nazwę po członku rodziny lub słynnej osobie. Inni szukają dalszych inspiracji, choćby wśród bohaterów "Gwiezdnych wojen". Nowo odkryty gatunek skrzypłocza został nazwany Vaderlimulus tricki.

Filmy - Zwierzęta (76)