zwiedzanie

Artykuły - Zwiedzanie (22)

Filmy - Zwiedzanie (32)

 • Podróże z misją, czyli jak połączyć zwiedzanie z wolontariatem

  Dla ludzi, którzy marzą o zwiedzaniu świata i lubią pomagać, idealnym rozwiązaniem jest wolontariat za granicą. Jak się na niego dostać? Podróżniczka Lidia Kilińska-Dłabich opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" o tym sposobie niesienia pomocy. Czy każdy może pojechać na misję? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Zwiedził cały świat za... tysiąc złotych!

  Czy kiedykolwiek marzyliście o luksusowej podróży w pierwszej klasie dookoła świata? Sam udowodnił, że jest to możliwe, kiedy nie mamy milionów na koncie. Za bilet zapłacił jedynie… 300 dolarów. Mężczyźnie udało się zwiedzić 11 miast w 7 państwach na 5 kontynentach. Zobaczcie jego niesamowitą przygodę. Pozazdrościć? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Tysiące turystów na Kubie. To efekt politycznej odwilży

  Przybywają tutaj tysiącami – z USA, ale też z innych zakątków świata. Łączy ich jedno: pragnienie doświadczenia niezwykłej atmosfery wyspy, która przez lata pozostawała w stanie politycznej i gospodarczej izolacji. – Chcemy zobaczyć kolonialne zabytki Hawany i poczuć atmosferę tutejszych pubów, zanim sprowadzą się tu McDonald’s i Starbucks – mówią zagraniczni turyści. Kuba zapewne nie uniknie turystycznej komercjalizacji. Kiedy pod koniec 2014 r. Barack Obama i Raul Castro ogłosili, że po ponad 50 latach wzajemnej wrogości ich kraje znów nawiążą stosunki dyplomatyczne, a restrykcyjne przepisy dotyczące podróżowania Amerykanów na Kubę zostaną poluzowane, wiadomo było, że wszystko się zmieni. Kuba – perła Karaibów – to eldorado dla zachodnich marek. Dla bogatej kultury wyspy, którą lata odosobnienia chroniły przed naleciałościami, może się to jednak okazać zgubne. Dlatego właśnie świadomi podróżnicy chcą poznawać wyspę właśnie teraz.
 • Kacper Kuszewski: Moją pasją są podróże

  Z tej strony go nie znaliśmy! Kacper Kuszewski – gwiazdor „M jak miłość” – opowiedział przed kamerami o swojej podróżniczej pasji. Aktor niedawno wrócił z Nowej Zelandii, gdzie przez miesiąc wędrował po górach, latał awionetką nad czynnym wulkanem, żeglował w towarzystwie delfinów, spływał kajakiem po fiordach, podglądał pingwiny, spacerował po lesie deszczowym, nurkował w podwodnych gajach... - Ludzie mają różne hobby, moim są podróże. Nie lubię jednak podróżować w miejsca popularne; unikam kurortów w szczycie sezonu – mówi aktor. – Lubię miejsca odosobnione i kontakt z dziką, pierwotną przyrodą.