zwiedzanie

Artykuły - Zwiedzanie (23)

 • Kosztowne gafy turystów. W czasie zwiedzania uważajcie na zabytki

  Kosztowne gafy turystów. W czasie zwiedzania uważajcie na zabytki

  Zabieranie na pamiątkę historycznych przedmiotów, zostawianie śladów dla potomności, czy niewłaściwe zachowanie – to najpopularniejsze przewinienia na turystycznych szlakach. – Często są spowodowane nieświadomością. Nasza kampania „Zabytki to Twoje dziedzictwo. Nie pozwól niszczyć. Reaguj!" uczula na podobne zjawiska – mówi dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
 • Co zobaczyć w Pradze przez weekend (lub dlaczego warto tam zamieszkać)?

  Co zobaczyć w Pradze przez weekend (lub dlaczego warto tam zamieszkać)?

  W sezonie turystycznym uliczki praskiego Starego Miasta tętnią życiem. Większość turystów zwiedzanie ogranicza bowiem do spaceru po płycie rynku i Moście Karola, wizyty w jednym z czeskich browarów, ewentualnie szybkiego rzutu oka na Hradczany. Jednak stolica Czech ma do zaoferowania dużo więcej – by odwiedzić wszystkie interesujące miejsca, potrzeba co najmniej tygodnia.
 • Zwiedzanie miast: 4 rzeczy, o których warto pamiętać przed wyjazdem

  Zwiedzanie miast: 4 rzeczy, o których warto pamiętać przed wyjazdem

  Planujesz urlop lub krótki spontaniczny wyjazd połączony ze zwiedzaniem miasta? Tak zwany city break to dobry pomysł pod warunkiem, że będziesz pamiętał o kilku sprawach. By czuć się bezpiecznie i podróżować komfortowo, warto planować. O czym pomyśleć przed wyjazdem?
 • Szczecin na weekend. Największe atrakcje miasta

  Szczecin na weekend. Największe atrakcje miasta

  Szczecina próżno szukać w rankingach najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast. Tymczasem stolica województwa zachodniopomorskiego z roku na rok ma do zaoferowania coraz więcej. Szczególnie zadowoleni z wizyty będą miłośnicy architektury, przyrody i dobrego jedzenia.
 • Justin Bieber zamienia się w "małą diwę"?

  Justin Bieber zamienia się w "małą diwę"?

  Wokalista pop Justin Bieber ma coraz bardziej gwiazdorskie obyczaje.
 • Darmowy nocleg na całym świecie. Jak to działa?

  Darmowy nocleg na całym świecie. Jak to działa?

  Jeśli planujesz wakacje i szukasz taniego lub darmowego noclegu dobrym rozwiązaniem jest CouchSurfing. Musisz jednak pamiętać, że jest to coś więcej niż przespanie się na czyjejś kanapie i ruszenie dalej w drogę.
 • Turyści mogą mieć trudności z dostaniem się do Koloseum

  Turyści mogą mieć trudności z dostaniem się do Koloseum

  Turyści z całego świata przebywający w Rzymie muszą liczyć się z trudnościami z dostaniem się do Koloseum. Zabytek może być zamykany w godzinach zwiedzania z powodu protestów personelu i związków zawodowych.
 • Szef Pentagonu zwiedzał chińskie okręty

  Szef resortu obrony USA Leon Panetta, przebywający z wizytą w Chinach, miał w czwartek okazję zwiedzić dwa okręty marynarki wojennej ChRL. Towarzyszącym mu dziennikarzom nie pozwolono jednak wejść na pokład, powołując się na tajemnicę wojskową.
 • Couchsurfing - nie tylko tanie podróżowanie

  Couchsurfing - nie tylko tanie podróżowanie

  Jak zwiedzić świat nie wydając na to kroci? Jednym ze sposobów na tanie zwiedzanie jest couchsurfing, czyli nocowanie u ludzi, którzy udostępniają swoją kanapę za darmo. Wystarczy dołączyć do społeczności ciekawej innych kultur i nawiązywania nowych znajomości.

Filmy - Zwiedzanie (31)

 • "Polacy za granicą": W te rejony Brukseli lepiej się nocą nie zapuszczać

  Zwiedzanie zachodniej Europy to w gruncie bezpieczne zajęcie, jednak są miejsca do których lepiej się nie zapuszczać, zwłaszcza nocą. Jedno z takich miejsc pokazuje nam Kuba, który pracuje jako informatyk w Parlamencie Europejskim w Brukseli.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • Tysiące turystów na Kubie. To efekt politycznej odwilży

  Przybywają tutaj tysiącami – z USA, ale też z innych zakątków świata. Łączy ich jedno: pragnienie doświadczenia niezwykłej atmosfery wyspy, która przez lata pozostawała w stanie politycznej i gospodarczej izolacji. – Chcemy zobaczyć kolonialne zabytki Hawany i poczuć atmosferę tutejszych pubów, zanim sprowadzą się tu McDonald’s i Starbucks – mówią zagraniczni turyści. Kuba zapewne nie uniknie turystycznej komercjalizacji. Kiedy pod koniec 2014 r. Barack Obama i Raul Castro ogłosili, że po ponad 50 latach wzajemnej wrogości ich kraje znów nawiążą stosunki dyplomatyczne, a restrykcyjne przepisy dotyczące podróżowania Amerykanów na Kubę zostaną poluzowane, wiadomo było, że wszystko się zmieni. Kuba – perła Karaibów – to eldorado dla zachodnich marek. Dla bogatej kultury wyspy, którą lata odosobnienia chroniły przed naleciałościami, może się to jednak okazać zgubne. Dlatego właśnie świadomi podróżnicy chcą poznawać wyspę właśnie teraz.
 • Kacper Kuszewski: Moją pasją są podróże

  Z tej strony go nie znaliśmy! Kacper Kuszewski – gwiazdor „M jak miłość” – opowiedział przed kamerami o swojej podróżniczej pasji. Aktor niedawno wrócił z Nowej Zelandii, gdzie przez miesiąc wędrował po górach, latał awionetką nad czynnym wulkanem, żeglował w towarzystwie delfinów, spływał kajakiem po fiordach, podglądał pingwiny, spacerował po lesie deszczowym, nurkował w podwodnych gajach... - Ludzie mają różne hobby, moim są podróże. Nie lubię jednak podróżować w miejsca popularne; unikam kurortów w szczycie sezonu – mówi aktor. – Lubię miejsca odosobnione i kontakt z dziką, pierwotną przyrodą.
 • Antarktyda: Nowy kierunek dla miłośników przygód

  Dla miłośników przyrody, poszukiwaczy przygód i naukowców ten pokryty lodem i śniegiem kontynent jest ostatnią granicą poznania, wciąż jeszcze skrywającą liczne tajemnice... Antarktyda - bo o niej mowa - to turystyczny hit ostatnich kilku lat. Zorganizowane wycieczki w ten rejon świata stają się coraz popularniejsze. Turyści przybywają tutaj najczęściej drogą morską lub powietrzną, rozpoczynając zwiedzanie od Półwyspu Antarktycznego, dokąd można łatwo dotrzeć z Argentyny lub Chile. Druga popularna trasa wycieczkowa obejmuje rejs po Morzu Rossa, które oblewa Antarktydę od południowego zachodu. Pomiędzy krótkimi zejściami na ląd, wycieczkowicze uczestniczą w licznych atrakcjach na pokładzie statku. Zwiedzanie Antarktydy to przede wszystkim obcowanie z tutejszą przyrodą, surową i piękną jednocześnie. Turyści szczególnie chętnie podpatrują pingwiny - i podziwiają imponujące lodowce. I tylko ekolodzy martwią się, że rosnący wzrost zainteresowania Antarktydą na dłuższą metę zaszkodzi jednemu z najczystszych i najbardziej dziewiczych zakątków Ziemi...