związkowcy

Artykuły - Związkowcy (573)

Filmy - Związkowcy (7)

 • Pracodawcy RP: Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury ws. działań liderów związków w JSW

  Organizacja Pracodawcy RP złożyła zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach w sprawie złamania ustawy o związkach zawodowych podczas ostatnich wydarzeń wokół Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zarówno przebieg sporu zbiorowego, referendum, jak i ogłoszenie strajku oraz postawione żądania – według organizacji – odbyły się z naruszeniem prawa. Pracodawcy podkreślają, że liderzy związków demolują kraj, broniąc wyłącznie własnych interesów, nierzadko bez poparcia innych pracowników. Komentuje Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.
 • Manifestację w Warszawie wesprą także europejscy związkowcy

  Mamy dyrektywę unijną dotyczącą czasu pracy. Od wielu lat toczą się dyskusje, jak można ją poprawić. Ale nie ma nic ważniejszego niż to, by pracownicy mieli wpływ na swój czas pracy, więc nie można narzucać im elastycznych godzin czy dni pracy – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Veronica Anna-Maria Nilsson, przedstawicielka Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych.
 • Nowak: Przed świętami związkowcy spróbują sparaliżować kraj

  Rozmawiając ze związkowcami na kolei, coraz częściej mam wrażenie, że tu już coraz mniej chodzi o dialog, że teraz chodzi tylko o zablokowanie zmian. Związkowcy szukają pretekstu do strajku, będą próbowali sparaliżować kraj przed świętami - ostrzega gość Kontrwywiadu RMF FM Sławomir Nowak. Minister transportu apeluje do związkowców, żeby „przed świętami przyłączyli się do wielkiego procesu zmian na kolei”. - Polacy zasługują na nowoczesną kolej.
 • Związkowcy protestują pod Sejmem

  Od rana związkowcy NSZZ "Solidarność" protestują przed Sejmem przeciwko wprowadzeniu proponowanych przez rząd rozwiązań emerytalnych. Protestujący domagają się przeprowadzenia w tej sprawie referendum (Agencja TVN/TVN24).