związki zawodowe

Artykuły - Związki zawodowe (272)

Filmy - Związki zawodowe (6)

 • Czy związkowcy pomogli górnikom, blokując plany naprawcze PGG?

  Spółka Polska Grupa Górnicza znajduje się w złej sytuacji. Bez odpowiedniego planu naprawczego będzie miała wkrótce problemy z płynnością finansową. Ministerstwo Aktywów Państwowych przedstawiło 27 lipca założenia programu restrukturyzacji spółki. Plany te jednak nie zostały zaakceptowane przez przedstawicieli górniczych związków zawodowych, na zamkniętym spotkaniu z ministrem.
 • Piotr Szumlewicz o "Solidarności"

  „Dzisiaj o związku zawodowym NSZZ "Solidarność". Właściwie "Solidarność" nie jest już centralą związkową, jest przybudówką, przystawką autorytarnej władzy, momentami nawet bojówką” - mówi publicysta Piotr Szumlewicz.
 • Ustępowanie górniczym związkom zawodowym może się źle skończyć dla Polski

  Rządowe ustępstwa wobec górniczych związków zawodowych prowadzą najczęściej do zgłaszania kolejnych oczekiwań. To problem nie tylko tego rządu, także poprzednich.
 • Bez podwyżek w PGNiG

  Zakończył się spór zbiorowy o wynagrodzenia w PGNiG. Płace nie wzrosną, bo spółce udało się przekonać związkowców, że w obliczu liberalizacji rynku gazu wyższe wynagrodzenia nie są możliwe. Eksperci podkreślają, że to sukces zarządu, a także dowód na odpowiedzialną postawę pracowników. ‒ Spór dotyczył przede wszystkim podniesienia wynagrodzeń dla pracowników PGNiG oraz cofnięcia wypowiedzenia układu zbiorowego, czyli porozumienia pomiędzy pracodawcą a pracownikami gwarantującego określone prawa – przypomina w rozmowie z agencją informacyjną Newseria dr Filip Elżanowski, radca prawny i ekspert rynku energetycznego z Kancelarii Elżanowski Cherka & Wąsowski.