związki partnerskie

Artykuły - Związki partnerskie (41)

 • "DGP": Związki partnerskie pokażą majątek

  "DGP": Związki partnerskie pokażą majątek

  - PiS, choć nieformalnych związków nie zamierza legalizować, przygotowuje jednak przepisy ich dotyczące. Nowe ułatwienia, ale i obowiązki, obejmą pary zarówno hetero-, jak i homoseksualne - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Rafał Grupiński za związkami partnerskimi

  Rafał Grupiński za związkami partnerskimi

  "Jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy, to będę dążył do tego, żeby jak najszybciej wprowadzić związki partnerskie" - zapowiedział poseł PO Rafał Grupiński. Dodał, że jego ugrupowanie zmieni także podstawy programowe po przeprowadzonej przez szefową MEN reformie edukacji.
 • ​Wielka Brytania: Związki partnerskie nie dla par heteroseksualnych

  ​Wielka Brytania: Związki partnerskie nie dla par heteroseksualnych

  Heteroseksualnej brytyjskiej parze sprzeciwiającej się "patriarchalnej naturze małżeństwa" sąd apelacyjny odmówił we wtorek zgody na zawarcie związku partnerskiego. Sędziowie podtrzymali orzeczenie, przyznające prawo do takich związków tylko parom gejowskim.
 • Sejm: Wraca temat związków partnerskich

  Sejm: Wraca temat związków partnerskich

  Prawo do wspólnego rozliczania się z podatków, dziedziczenia po sobie jak małżonkowie, zabezpieczenia społecznego po zmarłym partnerze, prawo do pochówku oraz odmowy składania zeznań - przewiduje projekt ustawy o związkach partnerskich. We wtorek posłowie zdecydują, czy go rozpatrzyć.
 • "Rzeczpospolita": SLD szuka głosów u mniejszości seksualnych?

  "Rzeczpospolita": SLD szuka głosów u mniejszości seksualnych?

  SLD złożył wniosek o uzupełnienie porządku obrad Sejmu o projekt ustawy związkach partnerskich. Czy to desperacka próba zdobycia głosów mniejszości seksualnych?
 • “Rzeczpospolita": PO ma kłopot ze związkami partnerskimi?

  “Rzeczpospolita": PO ma kłopot ze związkami partnerskimi?

  Posłowie znów będą się musieli zająć ustawą o związkach partnerskich.
 • Piechociński: Jestem za Polską rodziną

  Piechociński: Jestem za Polską rodziną

  Będę za polską rodziną - powiedział Janusz Piechociński. Wicepremier zapowiedział, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie poprze związków partnerskich.
 • "Rzeczpospolita": Związki partnerskie a la PO

  Platforma Obywatelska stworzyła jeden projekt ustawy o związkach partnerskich. Tyle że szefostwo partii obawia się wnieść go do Sejmu, spodziewając się fali krytyki ze strony zwolenników związków, twierdzi "Rzeczpospolita".
 • RMF24: Liberałowie z PO zmieniają zdanie. Zamiast związków - umowa partnerska

  RMF24: Liberałowie z PO zmieniają zdanie. Zamiast związków - umowa partnerska

  Już nie "związki partnerskie" a ustawa o umowie partnerskiej. Do nowego projektu PO w tej sprawie dotarła dziennikarka RMF FM Agnieszka Burzyńska. Liberałowie wykreślili z dokumentu wszelkie zapisy drażniące konserwatystów m.in. "związek partnerski". Nie ma też mowy o urzędzie stanu cywilnego, a jedynie o umowie majątkowej zawieranej u notariusza.
 • Ostre słowa Tuska. Grozi wykluczeniem z PO

  Ostre słowa Tuska. Grozi wykluczeniem z PO

  Każdy, kto będzie razem z PiS przegłosować własną partię, automatycznie się wyklucza z Platformy - tak miał oświadczyć Donald Tusk mówiąc o głosowaniu nad ustawą o związkach partnerskich. Poinformował o tym w Radiu Zet Rafał Grupiński

Filmy - Związki partnerskie (21)

 • Trzaskowski: "Mam nadzieję, że Biedroń będzie pozyskiwał nowych wyborców"

  Gościem Popołudniowej Rozmowy RMF FM był we wtorek prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Rozmówca Marcina Zaborskiego odniósł się do ewentualnej konfrontacji z Robertem Biedroniem. "Cała Platforma Obywatelska jest za związkami partnerskimi" - podkreślił Trzaskowski.
 • Trzaskowski: "Mam nadzieję, że Biedroń będzie pozyskiwał nowych wyborców"

  Gościem Popołudniowej Rozmowy RMF FM był we wtorek prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Rozmówca Marcina Zaborskiego odniósł się do ewentualnej konfrontacji z Robertem Biedroniem. "Cała Platforma Obywatelska jest za związkami partnerskimi" - podkreślił Trzaskowski.
 • Trzaskowski: Jesteśmy za związkami partnerskimi. W tej sprawie powinna być ustawa

  „Jesteśmy za związkami partnerskimi. W tej sprawie powinna być ustawa” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prezydent Warszawy i członek Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Podkreślił także, że jako członek zarządu partii „będzie robił wszystko”, by także inni politycy poparli taki pomysł. „Jak patrzę na to co dzieje się w klubie, to jest duże poparcie dla tego typu inicjatywy. Widać to było na naszej ostatniej konwencji” – powiedział. Trzaskowski był także pytany o Wiosnę Roberta Biedronia. Powiedział, że PO nie boi się konkurencji. "Ja mam nadzieję, ze Robert Biedroń będzie pozyskiwał zupełnie nowych wyborców i wtedy nie będzie problemu" - mówił. Dodał także, że podczas kampanii do PE będą podkreślać ważność polityki europejskiej. "Póki co Robert Biedroń się o tym nie zająknął, a najbliższe wybory będą właśnie o mocnej Polsce w Europie. Dziwi mnie to, że Robert Biedroń nie traktuje tych wyborów poważnie mówiąc, że nie obejmie mandatu, bo te wybory są niesłychanie istotne dla tego, co się dzieje w Polsce i co będzie dalej" - powiedział Trzaskowski.
 • Kolejne państwo legalizuje związki partnerskie!

  Kongres w Chile zatwierdził prawo legalizujące cywilne związki gejów i lesbijek, dając powód homoseksualnym Chilijczykom do świętowania na ulicach Santiago. - Walka z konserwatystami jest bardzo trudna. W Chile katolicka mentalność jest mocno zakorzeniona, ale my chcemy mieć takie same prawa jak osoby heteroseksualne – mówi Roberto Ampuero, wolontariusz w organizacji Iguales.