zwiadowcy

Artykuły - Zwiadowcy (4)

 • 500 godzin morderczego treningu

  500 godzin morderczego treningu

  Tu nie są ważne stopnie wojskowe i dyplomy ukończonych szkół. Liczy się tylko to, co żołnierz rzeczywiście potrafi. W Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej „Jodła” w Zieleńcu rozpoczął się właśnie 6-tygodniowy, katorżniczy trening dla zwiadowców. Ukończą go najlepsi z najlepszych – zwykle to tylko co piąty z tych, którzy szkolenie rozpoczęli.
 • Zimowy desant zwiadowców

  Zimowy desant zwiadowców

  W drugiej połowie lutego, ponad 120 spadochroniarzy z pododdziałów rozpoznawczych Brygady ćwiczyło swoje umiejętności w ośrodku szkolenia w Trzciańcu.
 • Z karabinem po górach

  Z karabinem po górach

  Deszcz, śnieg, wiatr, niskie temperatury, niesprzyjający i niezwykle ciężki do pokonania teren - z tym wszystkim muszą sobie radzić zwiadowcy 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (7bSKW) z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17WBZ).
 • Zwiadowca Andrzej Bartkowiak

  Zwiadowca Andrzej Bartkowiak

  Andrzej Bartkowiak ("Romeo musi umrzeć", "Mroczna dzielnica") zasiądzie na fotelu reżysera pełnej akcji opowieści "Pathfinder". Film powstanie dla studia Paramount Pictures, a nad produkcją czuwać będzie Mace Neufeld ("Próba sił", "Suma wszystkich strachów").