ZUS plus

Artykuły - ZUS plus (3)

 • Jeszcze tylko dzisiaj możliwe są zgłoszenia do "małego ZUS plus"

  Jeszcze tylko dzisiaj możliwe są zgłoszenia do "małego ZUS plus"

  Eksperci inFakt przypominają, że ostatni dzień zgłoszeń przedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z "małego ZUS plus", to 1 lutego 2021 r.
 • Ostatnie godziny na zgłoszenie się do programu "Mały ZUS Plus"

  Ostatnie godziny na zgłoszenie się do programu "Mały ZUS Plus"

  W związku z tym sale obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą otwarte do godziny 18.00 czyli dłużej, niż zwykle. Mały ZUS Plus jest rozszerzeniem ulgi dla przedsiębiorców wprowadzonej w 2019 roku, czyli Małego ZUS-u. Do 1 lutego z ulgi mógł skorzystać przedsiębiorca, którego ubiegłoroczny przychód nie przekraczał 30-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli 67,5 tysiąca złotych. Od lutego kwota ta wzrosła do 120 tysięcy złotych.
 • ​Tylko do 2 marca przedsiębiorcy mogą zgłosić się do Małego ZUS plus

  ​Tylko do 2 marca przedsiębiorcy mogą zgłosić się do Małego ZUS plus

  Przedsiębiorcy, którzy chcą od lutego korzystać z Małego ZUS-u plus i spełniają warunki, mogą zgłosić się do ulgi tylko do 2 marca. Wówczas ich składki na ubezpieczenie społeczne będą liczone proporcjonalnie do dochodów. Mały ZUS plus jest skierowany do najmniejszych przedsiębiorców. Rozwiązanie weszło w życie 1 lutego. Aby skorzystać z Małego ZUS plus trzeba złożyć w ZUS dokumenty: ZUS ZWUA (wyrejestrowanie z dotychczasowym kodem ubezpieczenia) oraz ZUS ZUA lub ZUS ZZA (zgłoszenie do ubezpieczeń z kodem właściwym dla Małego ZUS: 05 90 albo 05 92).