Fakty - zupa

Synonimy:
zupy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zupa (11)

 • Koniec z zupą z płetwy rekina. Jest zakaz

  Koniec z zupą z płetwy rekina. Jest zakaz

  Mieszkający w Toronto Kanadyjczycy chińskiego pochodzenia będą musieli zapomnieć o tradycyjnej zupie z płetwy rekina podczas ślubnych uroczystości. Radni zakazali właśnie sprzedaży płetw rekina w mieście, a nowe przepisy wejdą w życie we wrześniu 2012 roku.
 • Zupa dziwnie pachniała. Próba otrucia uczniów

  Pomocnik kuchenny Maxwell Cook, który pracował w jednej z najbardziej prestiżowych szkół prywatnych w Wielkiej Brytanii, w piątek został oskarżony o próbę podania uczniom zatrutej zupy - podała lokalna policja.
 • Zupa grzybowa zatrzymała samolot

  Zupa grzybowa zatrzymała samolot

  Samolot linii Ryanair, lecący z Budapesztu do Dublina, musiał wylądować awaryjnie w Niemczech, gdyż jeden z pasażerów dostał alergii na zupę grzybową.
 • Groch z kapustą kontra ostrygi

  Groch z kapustą kontra ostrygi

  Gdy my jemy karpia i groch z kapustą, Francuzi zajadają się ostrygami, Szwedzi szynką, Niemcy pieczoną kiełbasą, a Hiszpanie popijają "cava".
 • RMF: Wigilia na krakowskim rynku

  RMF: Wigilia na krakowskim rynku

  Ponad 50 tysięcy osób spodziewanych jest na krakowskiej Wigilii dla Potrzebujących. Od godziny 10 wszyscy mogą spróbować zupy grzybowej a także poczęstować się bigosem i pierogami z grzybami.
 • Amerykańska zupa

  Amerykańska zupa

  Z przejmowaniem amerykańskich wzorców jest trochę jak z zazdrością w stosunku do bogatego sąsiada. O, samochodzik nowy sobie kupił. I meble. Ale sami byśmy taki samochodzik chcieli. Meble też. I jak już mamy na to wszystko pieniądze - to kupujemy.
 • Zupa na wieprzowinie nie jest rasistowska

  Zupa na wieprzowinie nie jest rasistowska

  Francuski sąd administracyjny orzekł we wtorek, że powiązana ze skrajną prawicą organizacja charytatywna może żywić bezdomnych zupą na wieprzowinie - czego niedawno zabroniła policja jako praktyki rasistowskiej.
 • Niemcy zajadają dynie

  Niemcy zajadają dynie

  W Niemczech trwa doroczny czas królowania dyni. Nasi zachodni sąsiedzi, podobnie jak Amerykanie bardzo chwalą sobie to warzywo i znajdują dla niego przeróżne zastosowania. Najbardziej lubiana jest zupa z dyni.
 • Koncertowa zupa z Austrii

  Warzywna orkiestra z Austrii robi coraz większą karierę. Muzycy ostatnio wyruszyli na tournee po Niemczech. Ich występy przyciągają tłumy, i to nie tylko koneserów muzyki, ale także amatorów... warzywnych zup.
 • Czesław Bielecki gościem Krakowskiego Przedmieścia 27

  Kto jest winny opóźnieniu o rok naszego wejścia do Unii Europejskiej? - I rząd i trudni partnerzy z Unii po połowie - odpowiada Czesław Bielecki z AWS, z sejmowej komisji spraw zagranicznych. Gość programu Krakowskie Przedmieście 27, na trójkę z plusem ocenia działania naszego rządu w tej sprawie. Jednocześnie broni rządu przed krytyką SLD. - Nie przesadzajmy. Teraz to rząd naszej opozycji będzie musiał ciągnąć to dalej i nie widzę powodu dlaczego plują do zupy, którą i tak będą musieli jeść - twierdzi Bielecki.