menway - zupa

Synonimy:
zupy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zupa (5)

 • Zupa z szatańską wkładką

  Zupa z szatańską wkładką

  Były funkcjonariusz służby więziennej maltretował i upokarzał żonę. Zdesperowana kobieta postanowiła otruć go zupą grzybową...
 • Pomidorowa z naleśnikami

  Pomidorowa z naleśnikami

  Składniki na 4 porcje: Wywar: 1 udko kurze, 1 pęczek włoszczyzny, 1 szklanka przecieru pomidorowego, 2 puszki pomidorów, 2 ząbki czosnku, sól, pieprz. Naleśniki: po 1 szklance mąki pszennej, wody i mleka, 2 jajka. Nadzienie: 10-15 dag sera żółtego, 10 dag serka śmietankowego, 2 łyżki śmietany, po 3 łyżki siekanej natki, bazylii i szczypiorku, sól, pieprz, 3-4 łyżki oleju do smażenia.
 • Gulasz z kota, zupa z psa

  Gulasz z kota, zupa z psa

  Większość z nas sądzi, że koty i psy lądują wyłącznie na talerzach mieszkańców Chin. Okazuje się, że Europejczycy również gustują w parówkach z psa, a Australijczycy - w kotach podawanych z trawą cytrynową.
 • Przesolona zupa

  Długo oczekiwany album Kultu, "Poligoni Industrial", wydany w grudniu 2005 roku, spotkał się z mieszanym przyjęciem przez krytykę. Na szczęście dla zespołu Kazika Staszewskiego jak zwykle nie zawiedli fani, którzy już w pierwszym tygodniu po premierze kupili blisko 20 tysięcy egzemplarzy. Płyta powstawała w dosyć szczególnych okolicznościach. Kazik, lider zespołu, miał tym razem inną wizję nagrania utworów niż pozostali członkowie Kultu. Ostatecznie Staszewski ograniczył się więc tylko do zaśpiewania piosenek, a głównym kompozytorem utworów jest gitarzysta Krzysztof "Banan" Banasik.
 • Rozszerzamy dietę malucha

  Rozszerzamy dietę malucha

  Półroczny maluch oprócz mleka zaczyna poznawać nowe smaki. Ponieważ nawet tak mały człowiek ma swoje upodobania, nie wszystkie z nich musi od razu zaakceptować i polubić.