zrównoważony rozwój

Artykuły - Zrównoważony rozwój (16)

 • Czy zrównoważony rozwój się opłaca?

  Czy zrównoważony rozwój się opłaca?

  W ciągu najbliższych 15 lat wydatki na infrastrukturę w transporcie, miastach, w obszarze zarządzania energią i gospodarką wodną są szacowane na ok. 6000 mld dolarów rocznie. Z kolei do rozwinięcia infrastruktury niskoemisyjnej wystarczyłaby ponad 22 razy mniejsza kwota - 270 miliardów dolarów rocznie - wynika z danych Schneider Electric. Czy zrównoważony rozwój może być bardziej opłacalny niż strategia zorientowana tylko na wyniki finansowe, powodująca nadmierne zużycie zasobów i negatywny wpływ na środowisko?
 • Jak być eko na co dzień? To proste!

  Jak być eko na co dzień? To proste!

  Mamy indywidualny wpływ na ochronę środowiska, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.
 • MRiRW: Program odbudowy i zrównoważonego rozwoju owczarstwa

  MRiRW: Program odbudowy i zrównoważonego rozwoju owczarstwa

  Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel podjął decyzję o przygotowaniu "Programu odbudowy i zrównoważonego rozwoju owczarstwa".
 • Raport zrównoważonego rozwoju Grupy Tauron opublikowany

  W doborze tematów do treści Raport zrównoważonego rozwoju, który został opracowany według najwyższych standardów raportowania, udział wzięło ponad 4,6 tys. klientów i pracowników Grupy. Dzięki interaktywnym rozwiązaniom, dokument kompleksowo prezentuje realizowaną strategię oraz liczne praktyki wdrożone w spółkach Grupy.
 • Alternatywa energetyczna z... kosmosu

  Alternatywa energetyczna z... kosmosu

  Racjonalna polityka energetyczna kraju to nie zakazy czy nakazy, ale zrównoważony rozwój w oparciu o efektywne finansowo projekty i odpowiednie zarządzanie kosztami. Aksjomat: stopa dochodu zależna od ryzyka ma zastosowanie także w energetyce.
 • New World Resources Plc publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2012 rok.

  Raport bieżący nr 26/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bie¿¹ce i okresoweZarząd spółki NEW WORLD RESOURCES Plc z siedzibą w Londynie ("Spółka") w załączeniu przekazuje komunikat opublikowany na rynku londyńskim dotyczący publikacji Raportu Zrównoważonego Rozwoju za rok 2012. Pełna treść komunikatu w języku angielskim stanowi załącznik numer jeden do niniejszego raportu.
 • Szczyt ONZ bez konkretnych deklaracji

  Szczyt ONZ Rio +20 zakończył się w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego przyjęciem deklaracji, w której prawie 200 krajów postanowiło w ciągu 3 lat zdefiniować cele zrównoważonego rozwoju (SDG), podobne do Milenijnych Celów Rozwoju, wygasających w 2015 r.
 • New World Resources Plc publikuje pierwszy Raport dotyczący Zrównoważonego Rozwoju.

  Raport bieżący nr 24/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bie¿šce i okresowe Zarząd spółki NEW WORLD RESOURCES Plc z siedzibą w Londynie ("Spółka") w załączeniu przekazuje komunikat opublikowany na rynku londyńskim w języku angielskim dotyczący publikacji Raportu o Zrównoważonym Rozwoju. Pełna treść komunikatu w języku angielskim stanowi załącznik numer 1 do niniejszego raportu. Tłumaczenie komunikatu na język polski stanowi załącznik numer 2
 • Orbis S.A. wdraża program PLANET 21

  Orbis S.A. wraz z partnerem strategicznym Grupą Accor, starają się łączyć swój rozwój z poszanowaniem środowiska naturalnego i lokalnych społeczności. W tym celu angażują wszystkie hotele i klientów do udziału w nowym, ogólnoświatowym, programie zrównoważonego rozwoju - PLANET 21.
 • Zrównoważony rozwój sektora pocztowego w Polsce - prawo na przekór praktyce!

  Zrównoważony rozwój sektora pocztowego w Polsce - prawo na przekór praktyce!

  Chaos prawny, wszechwładza, dyktatura i dumping - w takich warunkach Polska, jako jeden z ostatnich krajów Unii Europejskiej, przygotowuje się do liberalizacji rynku pocztowego, która ma nastąpić już 1 stycznia 2013 roku.