Zrób to sam

Artykuły - Zrób to sam (18)

 • Eksperci: Na rynku zachodzą znaczące zmiany. Sieci DiY powinny zweryfikować swoje strategie

  Eksperci: Na rynku zachodzą znaczące zmiany. Sieci DiY powinny zweryfikować swoje strategie

  Aż 51 proc. ankietowanych z dużych miast, kupujących w sklepach typu "Zrób to sam", stwierdza, że nabywa materiały za pośrednictwem obsługujących ich firm.
 • Adam Słodowy ma już 90 lat!

  Adam Słodowy ma już 90 lat!

  Adam Słodowy, niezapomniany popularyzator majsterkowania, który w latach 70. i 80. prowadził w Telewizji Polskiej program "Zrób to sam" oraz autor scenariusza serialu animowanego dla dzieci "Pomysłowy Dobromir", skończył 3 grudnia 90. lat!
 • Majsterkowanie - ostatnia deska ratunku dla męskości?

  Majsterkowanie - ostatnia deska ratunku dla męskości?

  Bycie szefem czy zapewnienie bytu własnej rodzinie przestaje być domeną mężczyzny. Role te przejmują kobiety, doskonale odnajdując się w nowej sytuacji - twierdzi socjolog, dr Tomasz Sobierajski. Czy dzieje się tak na wszystkich płaszczyznach życia? Jak mężczyźni odnajdują się w nowych realiach i co sprawia, że czują się spełnieni? Czy majsterkowanie jest ostatnią ostoją męskości? Na te i inne pytania odpowiada badanie opinii "Być mężczyzną w domu".
 • Jak naprawdę powstają kręgi w zbożu?

  Jak naprawdę powstają kręgi w zbożu?

  Z najnowszych badań wynika, że liny, kłody i barowe stołki, których używano do niedawna, zastąpiły kuchenki mikrofalowe i GPS-y. Krótko mówiąc - zrób to sam!
 • Domowy sposób na robienie zdjęć 3D

  Domowy sposób na robienie zdjęć 3D

  Kamery jednorazowe są dziś równie rzadkie jak telewizory kineskopowe, tymczasem wykonanie tego projektu "zrób to sam" jest możliwe tylko po zdobyciu dwóch egzemplarzy takich urządzeń.
 • "Zrób to sam"

  "Zrób to sam"

  Gdańska grupa Sainc coraz śmielej wdziera się do świadomości polskich fanów ciężkich brzmień. Wydany w 2010 roku, drugi album "Schizis" jest nie tylko muzycznym rozwinięciem konceptu powstałego na debiucie "Pathogen" (2009), ale i - a może przede wszystkim - efektem godnej pochwały konsekwencji i uporu zgodnych z ideą punkowego DIY.
 • Laptop w łóżku

  Laptop w łóżku

  Uprzedzam pytanie - nie mam pojęcia, dlaczego twórca projektu zrób-to-sam wybrał takie zdjęcie, by zaprezentować swój pomysł na podstawkę na laptopa. Może lubi się bawić Barbie.
 • Zrób to sam: Usuń azbest z dachu

  Zrób to sam: Usuń azbest z dachu

  Na wniosek Ministra Gospodarki, Rada Ministrów podjęła w dniu14 lipca 2009 roku uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego "Program oczyszczania kraju z azbestu na lata 2009-2032". Program zastępuje dotychczasowy "Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest, stosowanych na terytorium Polski". Utrzymuje dotychczasowe cele i określa nowe zadania niezbędne do oczyszczenia kraju z azbestu. Dokument zakłada przyspieszenie tempa usuwania wyrobów azbestowych, oraz zminimalizowanie negatywnego oddziaływania azbestu na zdrowie ludzi i środowisko naturalne.

Filmy - Zrób to sam (22)