#zostańwdomu

Artykuły - #zostańwdomu (16)

Filmy - #zostańwdomu (25)

 • Psy pomogą w tropieniu COVID-19?

  Brytyjscy naukowcy pracują nad wykorzystaniem psów w diagnozowaniu koronawirusa. Niezwykle czuły węch czworonogów jest od lat wykorzystywany w medycynie m.in. do wykrywania raka. Teraz, badacze z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej Uniwersytetu w Durham i organizacji zajmującej się szkoleniem psów do celów medycznych chcą sprawdzić, czy psi węch będzie równie skuteczny w tropieniu COVID-19.
 • Zdjęcie zakochanej pary wzrusza ludzi na całym świecie

  Wystarczyło jedno zdjęcie z pracy, żeby podbić serca ludzi na całym świecie. Ben i Mindy, małżeństwo pielęgniarzy anestezjologów na co dzień pracujących w szpitalu na Florydzie pokazało moment swojego życia w pracy. Zdjęcie okazało się istotne nie tylko dla nich, ale i dla wielu osób szukających dziś odrobiny nadziei.
 • #Koronawirus: Supermarkety i sklepy dbają o bezpieczeństwo klientów

  Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, której członkami są największe działające w Polsce sieci handlowe, wprowadziła do swoich sklepów specjalne procedury bezpieczeństwa. Na wejście do Auchan, Biedronki, Cerrefura czy Żabki poczekamy chwilę przed sklepem, by w środku znajdowało się mniej osób. Do dyspozycji klientów są rękawiczki jednorazowe i żele dezynfekujące. Dezynfekowane są również najczęściej dotykane przez klientów przedmioty – takie jak rączki wózków i koszyków. Między klientem a ekspedientami pojawiły się ścianki pleksi, oddzielające od siebie stojące blisko osoby. W kolejkach do kas uwagę zwracają naklejone na podłodze taśmy, które odznaczają półtora metra minimalnej odległości między klientami. Co jeszcze zmieni się w codziennych zakupach?
 • #Koronawirus - Dobra organizacja pracy zdalnej – nie pracuj w szlafroku!

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną wielu pracowników zaczęło pracować zdalnie, by ograniczyć kontakty społeczne. Współczesna technologia pozwala na zdalne wykonywanie zadań, komunikację i prowadzenie projektów. Jednak ci z nas, którzy na co dzień pracują w unormowanych godzinach w biurze, mogą mieć trudności z dostosowaniem się do pracy z domu. Z pomocą przychodzą im pracownicy tych branż, które już od paru lat z powodzeniem praktykują pracę zdalną. Ich doświadczenie, a także podpowiedzi psychologów, mogą pomóc nam przetrwać ten trudny czas. Również w sytuacji, gdy pracę z domu pogodzić trzeba z życiem rodzinnym – które podczas izolacji stawia przed nami wiele dodatkowych wyzwań.