zorza

Artykuły - Zorza (7)

 • Tajemnicze chmury pyłu i zorza nad powierzchnią Marsa

  Tajemnicze chmury pyłu i zorza nad powierzchnią Marsa

  Naukowcy z Uniwersytet Colorado dokonali kolejnych zaskakujących odkryć związanych z naszym najbliższym sąsiadem – Marsem. Co tym razem zaobserwowała sonda kosmiczna MAVEN?
 • Zorza polarna nad Grenlandią. To trzeba zobaczyć

  Internauci mogą na żywo oglądać zorze polarne znad bieguna północnego. Transmisja online oraz zdjęcia dostępne będą dzięki obserwacjom prowadzonym na Grenlandii od 24 do 29 sierpnia. Wtedy - według prognoz - zorze mogą być szczególnie spektakularne.
 • Po wybuchu na Słońcu - intensywne zorze polarne na Ziemi

  Po wybuchu na Słońcu - intensywne zorze polarne na Ziemi

  W środę o godz. 16 naszego czasu materia wyrzucona w ostatnim dużym wybuchu na Słońcu zderzyła się z ziemskim polem magnetycznym, powodując intensywne zorze polarne - informuje serwis NASA o nazwie SpaceWeather.com.
 • Zoran Tosić rozchwytywany przez kluby Bundesligi

  Zoran Tosić rozchwytywany przez kluby Bundesligi

  Bayer Leverkusen jest ostatnim z klubów Bundesligi, które bacznie obserwują wypożyczonego do FC Koeln pomocnika Manchesteru United, Zorana Tosicia. 23-letni Serb świetnie sobie radzi na niemieckich boiskach i nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony potencjalnych pracodawców.
 • Zoran Tosić wypożyczony z Man Utd do FC Koeln

  Zoran Tosić wypożyczony z Man Utd do FC Koeln

  Rok temu przychodził z wielkimi nadziejami na Old Trafford, dziś uznano, że na razie nie jest potrzebny w Manchesterze United. Zoran Tosić, 22-letni Serb został wypożyczony do końca sezonu do niemieckiego FC Koeln, gdzie będzie klubowym kolegą Lukasa Podolskiego.
 • Zorza polarna Midnattsol

  Zorza polarna Midnattsol

  Niemiecka, gothic / folkmetalowa formacja Midnattsol, w której za mikrofonem stoi Carmen Elise Espenaes, młodsza siostra norweskiej wokalistki Liv Kristine, przygotowała drugi album "Nordlys".
 • Eksplozje na Słońcu, zorza na Ziemi

  Eksplozje na Słońcu, zorza na Ziemi

  Od kilku dni nieprzespane noce mają geofizycy i astronomowie. Wszystko za sprawą aktywności słońca, która powoduje powstawanie zorzy polarnej. To piękne zjawisko od kilkunastu dni jest szczególnie wyraźnie widoczne. Naukowcom przynosi ono wiele informacji o stanie ziemskiej atmosfery, specjalistom od telekomunikacji sprawia kłopoty, a nas może przyprawić o ból głowy.