Zortrax

Artykuły - Zortrax (14)

 • ​Zortrax Endureal - drukarka przemysłowa 3D trzeciej generacji

  ​Zortrax Endureal - drukarka przemysłowa 3D trzeciej generacji

  Zortrax Endureal to nowa drukarka 3D przeznaczona dla przemysłu i linii produkcyjnych. Jej atuty to m.in.: duże pole robocze, technologia podwójnej ekstruzji, zamknięta i podgrzewana komora druku oraz zaawansowane funkcje kontrolujące jakość oraz bezpieczeństwo druku. To rozpoczyna nowy rozdział w historii firmy, dotychczas związanej z rozwiązaniami desktopowymi.
 • Jubilerskie żywice odlewnicze i nowy Z-SUITE

  Jubilerskie żywice odlewnicze i nowy Z-SUITE

  Trzy nowe żywice odlewnicze do zastosowań jubilerskich dołączą do materiałów dedykowanych dla drukarki UV LCD Zortrax Inkspire. Przygotowane dla nich profile do druku znajdą się w nowym Z-SUITE, oprogramowaniu do zarządzania drukiem 3D. Jedną z największych zmian, jest to, że oprogramowanie będzie współpracować z drukarkami LCD zewnętrznych producentów.
 • Druk 3D zrewolucjonizuje stomatologię - Zortrax wprowadza pierwsze żywice

  Druk 3D zrewolucjonizuje stomatologię - Zortrax wprowadza pierwsze żywice

  Zortrax wkracza w sektor dentystyczny i protetyczny, wprowadzając do oferty specjalistyczne, biokompatybilne żywice do użytku końcowego.
 • Druk 3D pomaga w rekonstrukcji legendarnego Porsche 911

  Druk 3D pomaga w rekonstrukcji legendarnego Porsche 911

  Zespół ABCar Oldtimers mierzy się z czasem podczas rekonstrukcji zabytkowego egzemplarza Porsche 911, którym prawdopodobnie jeździł Sobiesław Zasada w trakcie swojej sportowej kariery. Samochód trafił do warsztatu dzięki Patrykowi Mikiciukowi, który postanowił tchnąć w niego nowe życie i obsadził w głównej roli w swoim autorskim programie "Polskie Porsche", na bieżąco relacjonując postęp prac. Gdyby udało się je zakończyć w tym roku, samochód wróciłby na drogę w swoje jubileuszowe, 50-te urodziny.
 • Druk 3D pomoże niepełnosprawnemu sportowcowi

  Druk 3D pomoże niepełnosprawnemu sportowcowi

  Florian Jouanny, niemal całkowicie sparaliżowany triatlonista, jest drugą na świecie osobą o tym stopniu niepełnosprawności, której udało się ukończyć ekstremalne zawody Ironman. W przełamywaniu ograniczeń w tej bardzo wymagającej dyscyplinie sportu pomoże mu technologia druku 3D.
 • Druk 3D przełomem w terapii osób z niepełnosprawnością ruchową

  Druk 3D przełomem w terapii osób z niepełnosprawnością ruchową

  Terapeuci zajęciowi z firmy PoleErgo wykorzystują druk 3D do pracy z osobami z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki drukarkom 3D polskiej firmy Zortrax są w stanie projektować i wykonywać przedmioty dostosowane do indywidualnych potrzeb swoich pacjentów, znacznie poprawiając komfort ich codziennego życia.
 • Photon - robot do nauki programowania dla dzieci

  Photon - robot do nauki programowania dla dzieci

  Zortrax pomógł stworzyć pierwszego na świecie robota do nauki programowania dla dzieci - Photona.
 • Zortrax Inventure - nowa drukarka 3D z filtrem HEPA

  Zortrax Inventure - nowa drukarka 3D z filtrem HEPA

  Nowa drukarka 3D, materiały i zupełnie nowa odsłona autorskiego oprogramowania - to nowości od Zortrax, które zostały zaprezentowane podczas konferencji Zortrax Experience w Olsztynie.
 • Drukarki 3D pomagają w radioterapii w Szczecinie

  Drukarki 3D pomagają w radioterapii w Szczecinie

  Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie wykorzystuje drukarki 3D Zortrax M200 w planowaniu i prowadzeni leczenia pacjentów z nowotworami znajdującymi się na skórze lub pod jej powierzchnią. Użycie technologii druku 3D pozwala na bezpośrednie dotarcie do komórek nowotworowych i zwiększa precyzyjność całego zabiegu.
 • Pierwsze urządzenie do operowania żył z drukarki 3D

  Pierwsze urządzenie do operowania żył z drukarki 3D

  Zortrax zaprojektował i stworzył jedyne w swoim rodzaju urządzenie ułatwiające lekarzom operacyjne usuwanie żylaków kończyn dolnych metodą endowaskularną.