żołnierz zawodowy

Artykuły - żołnierz zawodowy (9)

 • Prezydent pożegna się z żołnierzami podwyżką. Dostaną nawet 550 zł

  Prezydent pożegna się z żołnierzami podwyżką. Dostaną nawet 550 zł

  Średnio uposażenie zawodowych wojskowych może w przyszłym roku wzrosnąć o 550 zł. Najmniej optymistyczny wariant przewiduje 300 zł.
 • Mundurowi nie chcą emerytur

  W ciągu trzech lat o połowę spadła liczba funkcjonariuszy i żołnierzy zawodowych, którzy odeszli ze służby. Ci, którzy zostają, liczą na podwyżki świadczeń na starość.
 • Szukasz pracy w wojsku? Rusza lawina ofert

  Szukasz pracy w wojsku? Rusza lawina ofert

  "Jeśli armia jest zbyt młoda, to komedia, a jeśli zbyt stara, to tragedia". Powiedzenie jednego z generałów trafnie opisuje sytuację w polskiej armii. Z jednej strony żołnierze wcześniej opuszczają wojsko. Z drugiej, każde odejście jest szansą dla młodych osób, które chcą przywdziać mundur.
 • Z jakich ulg korzystają mundurowi

  Z jakich ulg korzystają mundurowi

  Osoby decydujące się na rozpoczęcie służby w policji czy w wojsku muszą się liczyć z tym, że wybierając takie profesje, nie będą podlegać pod kodeks pracy, a ich zatrudnienie będzie nawiązane na podstawie powołania. Zainteresowani muszą poddać się regułom służby, co sprowadza się do szczególnych obowiązków. Powinni być dyspozycyjni i wykonywać zadania w nielimitowanym czasie pracy w trudnych warunkach, związanych nierzadko z bezpośrednim narażeniem życia i zdrowia. W zamian za te uciążliwości przysługują im m.in przywileje emerytalne oraz możliwość otrzymania wsparcia dla swojej rodziny w czasie wakacji.
 • Nie uwierzysz. To auto ma milion km przebiegu!

  Nie uwierzysz. To auto ma milion km przebiegu!

  Rudnik nad Sanem - właśnie tam mieszka Jerzy Czaja, były żołnierz zawodowy (spadochroniarz) w 16 batalionie powietrzno-desantowym w Krakowie i właściciel Mitsubishi Carisma, które przejechało już ponad milion kilometrów.
 • "Must Be The Music": Do czego się przywalić?

  "Must Be The Music": Do czego się przywalić?

  Niemal wszyscy półfinaliści dostali komplet głosów na "tak" od jurorów, ale na tym etapie decydują już widzowie. To za ich sprawą do finału awansowali 13-letni gitarzysta Maciej Krystkowiak i były żołnierz zawodowy Przemysław Radziszewski.
 • Z "Mam talent" do "Must Be The Music"

  Z "Mam talent" do "Must Be The Music"

  Jednym z objawień niedzielnego (9 września) odcinka "Must Be The Music" był śpiewający arię Przemysław Radziszewski, były żołnierz zawodowy, pamiętany z programu "Śpiewaj i walcz". Do dalszego etapu awansował również m.in. Mateusz Ziółko, finalista pierwszej edycji "Mam talent".
 • Żołnierzu, zmień fach

  W dniu 19 kwietnia 2008 roku wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 20 marca 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu korzystania przez żołnierzy zawodowych i byłych żołnierzy zawodowych z pomocy w zakresie przekwalifikowania, doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy.
 • III Pomorskie Targi Pracy

  Odejście do rezerwy oznacza dla żołnierza zawodowego radykalne zmiany w życiu zawodowym i prywatnym. W ramach pomocy w przystosowaniu się do odmiennej rzeczywistości cywilnego rynku pracy stworzono system rekonwersji kadr.