InteriaTV - ZNP

Filmy - ZNP (6)

 • U. Woźniak (ZNP): "Nie powiem nauczycielom, by przeprowadzili egzaminy"

  Urszula Woźniak ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Wojciech Starzyński z fundacji "Rodzice szkole" byli gośćmi Porannej Rozmowy w RMF FM. Prezes ZNP okręgu mazowieckiego podkreślała, że nie chce apelować do nauczycieli, by przerwali strajk na czas egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnych.
 • Nauczyciele decydują o dacie strajku i domagają się przeprosin od Krzysztofa Szczerskiego za słowa o celibacie

  Warszawa, Poznań, Łódź. Dziś decyzja Związku Nauczycielstwa Polskiego o tym, jakie będzie pytanie w referendum strajkowym i kiedy ten strajk się odbędzie. Najbardziej prawdopodobny jest kwiecień. Nauczyciele chcą też przeprosin od prezydenckiego ministra Krzysztof Szczerskiego, który w wywiadzie radiowym powiedział, że nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie. - Obraźliwa nie tylko dla nas nauczycieli, ale i dla milionów polskich rodzin, które mają dzieci nie dlatego że ktoś im obiecał 500 plus. Słowo przepraszam z ust ministra Szczerskiego jest jak najbardziej uzasadnione – powiedział Sławomir Broniarz, prezes ZNP. - Celibat nie ma nic do statusu materialnego nauczyciela. Kwestia 500+ to jest wspomaganie dzieci i rodzin. Nie powinno się tego łączyć z pracą, którą wykonuje nauczyciel – skomentowała Ewa Frąckowiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Poznaniu. - Absolutnie nie ma to żadnego znaczenia. My mówimy o pensji. Pensja jest wynagrodzeniem za naszą pracę a nie sytuacje rodzinną. Jesteśmy w takiej sytuacji, że ten strajk musi się odbyć. Jesteśmy w takiej sytuacji, że on nie może, czy powinien się odbyć, on musi się odbyć. Musimy jasno pokazać nasze żądania – powiedziała Magdalena Rydel z XLIV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. (TVN24/x-news)
 • Broniarz o debacie sejmowej w sprawie wniosku o referendum edukacyjne (TV Interia)

  Broniarz o debacie sejmowej w sprawie wniosku o referendum edukacyjne (TV Interia).
 • Zalewska w Porannej rozmowie RMF (28.11.16)

  „Nowa ustawa edukacyjna zostanie uchwalona w tym roku, w grudniu” – zapewnia w Porannej rozmowie w RMF FM szefowa MEN Anna Zalewska. „Proszę zauważyć, że są jeszcze dni poza posiedzeniem Sejmu, gdzie może pracować komisja i podkomisja” – dodaje w odpowiedzi na pytanie Roberta Mazurka, czy Sejm zdąży przegłosować ustawę podczas dwóch posiedzeń, które pozostały do końca roku. „Mam wsparcie prezesa PiS” - mówi minister edukacji narodowej pytana o to, czy nie boi się, że rząd polegnie na reformie oświaty. Anna Zalewska przekonuje, że po likwidacji gimnazjów nauczyciele nie stracą pracy. "Mamy to policzone" - podkreśla. "Będą darmowe podręczniki, to zostaje utrzymane" - zadeklarowała w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Anna Zalewska. Minister edukacji zdradziła kilka szczegółów nowych programów nauczania. "W podstawówce dzieci będą miały dwa języki obce. (...) Na historii siódmoklasiści nie zaczną od starożytności" - mówiła. "Dajemy dużą wolność szkole, czego wcześniej nie było" - stwierdziła. Robert Mazurek pytał szefową MEN o sposób przeprowadzania reformy. "Wszyscy wszystko wiedzą, wszystko jest pod kontrolą" - uspokajała Zalewska dodając, że "każda zmiana budzi niepokój".
 • Od tego roku 3 tysięcy nauczycieli bez pracy

  Z powodu niżu demograficznego zwiększa się bezrobocie wśród nauczycieli. Szacuje się, że od nowego roku szkolnego bez pracy może być ponad 3 tysiące nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego proponuje, jak wykorzystać ich potencjał – mogą oni np. pracować z dorosłymi, którzy mają problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi, lub też mogą zajmować się dziećmi w świetlicach środowiskowych. Komentuje Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
 • Prezes ZNP: Na razie nauczyciele ostrzegają

  Gościem INTERIA.TV był Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.