Żnin

Synonimy:
Żninie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Żnin (10)

  • Ojciec oskarżony o skatowanie 2-latki wrócił do aresztu

    Nowa ekspertyza w sprawie śmierci 2-letniej Wiktorii ze Żnina, wskazująca na możliwość pobicia dziecka, skłoniła sąd do aresztowania ojca dziewczynki, który jest głównym oskarżonym w tej sprawie. Dziecko zmarło dwa lata temu z powodu wewnętrznych urazów.
  • Trzech zabitych w wypadku mikrobusa

    Trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych w zderzeniu mikrobusa i samochodu osobowego z naczepą ciężarówki. Droga nr 253 zablokowana po wypadku, do którego doszło w środę wieczorem koło Żnina (woj. kujawsko-pomorskie) jest już przejezdna.
  • Pani kongresmen z USA zostanie honorową żninianką?

    Amerykańska polityk, zaangażowana w ujawnienie dokumentów rządowych USA dotyczących sowieckiej zbrodni na polskich oficerach w Katyniu, ma żnińskie korzenie. Burmistrz rozważa wystąpienie do Rady Miejskiej z wnioskiem o nadanie pani kongresmen z Ameryki tytułu Honorowego Obywatela Gminy Żnin.
  • Skazano młodocianych za molestowanie w Żninie

    Trzech nastolatków, oskarżonych o zranienie i molestowanie seksualne 15-latki w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie) skazał Sąd Okręgowy w Bydgoszczy. Młodzi ludzie pozostaną warunkowo pod nadzorem kuratora.
  • Wyroki ws. zbiorowego gwałtu na 13-latce

    Sąd Rejonowy w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie) uznał winę trzech nastolatków, oskarżonych o zbiorowe zgwałcenie 13-latki. Dwóch sprawców trafi do poprawczaka, a trzeci do ośrodka wychowawczego.
  • Byli dyrektorzy domów dziecka pozywają powiat żniński

    Starosta żniński Zbigniew Jaszczuk znalazł w ubiegły czwartek na swoim biurku wezwania do sądu. Byli dyrektorzy rodzinnych domów dziecka na drodze sądowej domagają się od powiatu żnińskiego pieniędzy za przepracowane przez nich nadgodziny w okresie ostatnich trzech lat.
  • Góra spływa do jeziora

    Góra spływa do jeziora

    Płynąca niczym rwący górski potok woda z ulic Cichej i Majdanowej po ulewie, która przeszła nad Żniniem w ubiegłym tygodniu, zalała ulice położone niżej. Mieszkańcy Różanej, Glicznera, Gwardii Ludowej na osiedlu górskim w Żninie są pewni, że przyczyną zalania jest brak kanalizacji deszczowej na ulicach położonych wyżej, które gmina utwardzała w zeszłym roku.
  • Tragiczna śmierć Wiktorii: Rodzice staną przed sądem

    Tragiczna śmierć Wiktorii: Rodzice staną przed sądem

    Za znęcanie się nad dzieckiem i doprowadzenie do jego śmierci stanie przed sądem w Bydgoszczy ojciec dwuletniej Wiktorii ze Żnina (woj. kujawsko-pomorskie). Dziewczynka zmarła z powodu wewnętrznych urazów. Matkę Wiktorii oskarżono o brak opieki nad dzieckiem.
  • Szlakiem kolei wąskotorowej

    Szlakiem kolei wąskotorowej

    Żnin, Wenecja, Biskupin, Pałuki. Kraina zabytków i stu trzydziestu jezior.
  • Nowe zarzuty dla ojca dwuletniej Wiktorii

    Nowe zarzuty dla ojca dwuletniej Wiktorii

    Zarzut znęcania się przez ponad rok nad dzieckiem postawiła prokuratura ojcu dwuletniej Wiktorii ze Żnina. Dziewczynka zmarła dwa miesiące temu na skutek wewnętrznych urazów. Prawdopodobnie była maltretowana przez rodziców.