znikną papierosy mentolowe

Artykuły - Znikną papierosy mentolowe (5)

 • Nowy trend wśród palaczy papierosów

  Nowy trend wśród palaczy papierosów

  Od 20 maja na ternie całej Unii Europejskiej obowiązuje zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką smakową. Palacze "mentoli" szukają alternatyw, a rynek stara się nadążyć za zapotrzebowaniem wśród konsumentów. W sklepach pojawiły się karty do aromatyzowania, które mogą służyć do "mentolizowania" tradycyjnych papierosów.
 • PIH: zakaz sprzedaży "mentoli" uderzy w małe sklepy

  PIH: zakaz sprzedaży "mentoli" uderzy w małe sklepy

  20 maja wchodzi w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych oraz tych z kapsułką smakową. To efekt unijnej dyrektywy tytoniowej. "Mentole" odpowiadają za od ok. 5 do 15 proc. obrotów małych i średnich sklepów. Polska Izba Handlu ostrzega przed negatywnymi zjawiskami, które może spowodować zakaz sprzedaży tych produktów.
 • Za dwa tygodnie "mentole" znikną ze sklepowych półek

  Za dwa tygodnie "mentole" znikną ze sklepowych półek

  Od 20 maja, czyli dokładnie od środy za dwa tygodnie, na terenie całej Unii Europejskiej wchodzi w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i z kapsułką smakową. To efekt implementacji dyrektywy tytoniowej, która wprowadziła prohibicję na część aromatyzowanych wyrobów tytoniowych. Jak na zakaz reagują Polacy?
 • Za cztery miesiące "mentole" znikną ze sklepowych półek

  Za cztery miesiące "mentole" znikną ze sklepowych półek

  Od 20 maja 2020 roku na terenie całej Unii Europejskiej zakazana będzie sprzedaż papierosów z kapsułką smakową i mentolowych. To wynik wejścia w życie przepisów, które wprowadzają do krajowych porządków prawnych unijną dyrektywę tytoniową.
 • ​Rok wyzwań dla branży tytoniowej

  ​Rok wyzwań dla branży tytoniowej

  Polska należy do światowej czołówki eksporterów wyrobów tytoniowych. W pierwszych dziesięciu miesiącach 2019 roku, sprzedaż zagraniczna tych produktów wzrosła o ok. 10 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2018 roku. Trend wzrostowy może być jednak trudny do utrzymania - ostrzegają eksperci.

Filmy - Znikną papierosy mentolowe (1)

 • Dziś ostateczne głosowanie nad dyrektywą tytoniową. Jej zapisy to połowiczny sukces Polski

  Dzisiaj na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbędzie się ostateczne głosowanie nad dyrektywą tytoniową. Przyjęcie wypracowanego dokumentu ma być jedynie formalnością. Oznacza to, że najprawdopodobniej w ciągu 6 lat z polskiego rynku całkowicie znikną papierosy mentolowe, co narazi ich producentów na straty. – W takich procesach głosowanie jest tylko formalnością z uwagi na to, że większość szczegółów jest dogrywana w podkomisjach. Te szczegóły zostały już określone, dyrektywa raczej już nie powinna zmieniać kształtu – wyjaśnia Zbigniew Pisarski, prezes Polskiego Instytutu Myśli Gospodarczej.