Znikasz

Artykuły - Znikasz (35)

 • Znikający kawałek emerytury

  Znikający kawałek emerytury

  Po odebraniu OFE części aktywów ten rząd i kolejne będą mogły łatwiej zmieniać sposób indeksacji i wypłacania tej części emerytur.
 • Oddziały banków będą znikać?

  Oddziały banków będą znikać?

  Istnieje ryzyko likwidacji wielu tradycyjnych oddziałów banków, ucieczki kapitału spowodowanej coraz mniejszą stopą zwrotu z sektora polskich banków na tle innych branż gospodarki. Rosnące obciążenia na rzez BFG, problemy SKOK-ów, nowe wymogi kapitałowe i płynnościowe CRD IV - wszystkie te elementy wymagają przekonstruowania strategii banków na najbliższe lata - powiedział podczas Forum Strategii Bankowych Krzysztof Pietraszkiewicz prezes Związku Banków Polskich.
 • Znika Bankowy Tytuł Egzekucyjny

  Znika Bankowy Tytuł Egzekucyjny

  Sejm zaakceptował w piątek nowelizację prawa bankowego, zakładającą likwidację Bankowego Tytułu Egzekucyjnego (BTE). Teraz banki, by dochodzić swoich praw wobec klientów, będą musiały korzystać z pełnej drogi sądowej. Za ustawą głosowało 374 posłów, dwóch posłów było przeciw.
 • Co czwarte przedsiębiorstwo znika z rynku przed upływem roku działalności

  Co czwarte przedsiębiorstwo znika z rynku przed upływem roku działalności

  3 na 4 nowe firmy przeżywają pierwszy rok działalności - wynika z danych GUS. Widać znaczną zmianę w stosunku do firm zakładanych na początku XXI wieku, kiedy w ciągu pierwszego roku znikało ponad 35 proc. nowych przedsiębiorstw.
 • Real znika. Połowa negocjacji zakończona sukcesem

  Real znika. Połowa negocjacji zakończona sukcesem

  Znikają loga, szyldy i sieć Real zmienia się w Auchan. Nie wszędzie jednak taka zmiana przebiega szybko. Nowy właściciel negocjuje teraz z właścicielami centrów handlowych.
 • Znika 7-dniowy termin fakturowania

  Znika 7-dniowy termin fakturowania

  Nowy rok przyniesie sporo nowości w zakresie VAT-u. Obok podstawowych zasad powstawania obowiązku podatkowego czy ustalania podstawy opodatkowania, zmianie ulegną także regulacje dotyczące fakturowania. Fakturę będzie można wystawić dużo później lub nawet wcześniej niż obecnie.
 • Dania: Z ekranów znika kurdyjska Roj TV

  Dania: Z ekranów znika kurdyjska Roj TV

  Kurdyjska telewizja satelitarna Roj TV znika z ekranów. Tamtejszy sąd uznał ją za propagatora terroryzmu. Roj TV skazano na poważną karę finansową oraz utratę posiadanego od 2003 r. prawą nadawania z terytorium Danii.
 • Znikają główne elementy ryzyka

  Znikają główne elementy ryzyka, dolar może się wyraźnie osłabić w nadchodzących dniach Wiele wskazuje na to, iż problem klifu fiskalnego w USA, który w ostatnich tygodniach wyraźnie ciążył rynkom, zostanie odłożony na połowę 2013 r. Kompromisu, który odsuwa problem w czasie, można też spodziewać się w kwestii finansowania Grecji. To może dać rynkom wyraźny pretekst do większego odreagowania.
 • Znikają główne elementy ryzyka

  Wiele wskazuje na to, iż problem klifu fiskalnego w USA, który w ostatnich tygodniach wyraźnie ciążył rynkom, zostanie odłożony na połowę 2013 r. Kompromisu, który odsuwa problem w czasie, można też spodziewać się w kwestii finansowania Grecji. To może dać rynkom wyraźny pretekst do większego odreagowania.
 • Emerytury: Znikający staż

  Emerytury: Znikający staż

  W nowym, kapitałowym systemie emerytalnym staż ubezpieczeniowy nie będzie warunkiem do uzyskania prawa do emerytury. Jeśli przyszły emeryt nie osiągnie określonego progu stażu, po 67. roku życia dostanie tylko to, co zgromadził w OFE.

Filmy - Znikasz (1)