zniesławienie

Artykuły - Zniesławienie (41)

 • Rośnie liczba osób skazanych za zniesławienie i znieważenie

  Rośnie liczba osób skazanych za zniesławienie i znieważenie

  Eksperci przewidują wzrost liczby skazań za zniesławienia i znieważenia (art. 212 i 216 Kodeksu karnego). Wskazują na to też dane z resortu sprawiedliwości. W ub. roku sądy rejonowe wydały łącznie 729 takich wyroków. A w I połowie br. było ich już 387. Pokaźna część wyroków dotyczy spraw o zniesławienie osób prywatnych, a także osób prowadzących działalność gospodarczą i spółek.
 • Francja: Pierwsza Dama żąda 85 tys. euro za "zniesławienie"

  Francja: Pierwsza Dama żąda 85 tys. euro za "zniesławienie"

  Małżonka prezydenta Francji, Valerie Trierweiler, domaga się 85 tys. euro odszkodowania od autorów jej biografii, zarzucając im zniesławienie - podały w czwartek media. W książce jest mowa o dawnym domniemanym romansie pani Trierweiler z prawicowym politykiem.
 • Ruszył proces Drzewiecki - Kamiński o zniesławienie

  Ruszył proces Drzewiecki - Kamiński o zniesławienie

  Przed warszawskim sądem rozpoczął się we wtorek prywatny proces karny o zniesławienie, który byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu wytoczył b. minister sportu Mirosław Drzewiecki. Chodzi o jego słowa dot. przestępczych kontaktów Drzewieckiego.
 • Apel do prezydenta o usunięcie art. 212 z Kodeksu karnego

  Apel do prezydenta o usunięcie art. 212 z Kodeksu karnego

  Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych oraz Stowarzyszenie Wolnego Słowa zaapelowały do prezydenta Bronisława Komorowskiego o zniesienie odpowiedzialności karnej za zniesławienie, tj. usunięcie art. 212 z Kodeksu karnego.
 • Poczobut z zarzutami zniesławienia Łukaszenki

  Poczobut z zarzutami zniesławienia Łukaszenki

  Działaczowi nieuznawanego przez Mińsk Związkowi Polaków na Białorusi (ZPB) Andrzejowi Poczobutowi przedstawiono zarzut zniesławienia prezydenta Alaksandra Łukaszenki - powiedziała jego żona Aksana po rozmowie z adwokatem.
 • ETPC: Kara za zniesławienie polskiego dziennikarza jest uzasadniona

  Polskie sądy, które orzekały w sprawie o zniesławienie dziennikarza lokalnej telewizji przez kandydata na prezydenta Tarnowa nie naruszyły jego prawa do wolności wypowiedzi - orzekł w czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka.
 • Kania i Janecki skazani za zniesławienie prof. Ceynowy

  Na kary grzywny i nawiązki na cel społeczny skazał Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy b. dziennikarkę "Wprost" Dorotę Kanię i b. naczelnego tygodnika Stanisława Janeckiego - za zniesławienie w 2007 r. rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Andrzeja Ceynowy.
 • Ziobro oskarża Jaromira Netzla o zniesławienie

  Ziobro oskarża Jaromira Netzla o zniesławienie

  Zbigniew Ziobro skierował do sądu okręgowego w Warszawie prywatny akt oskarżenia przeciwko Jaromirowi Netzlowi. Jak ustalili dziennikarze śledczy RMF FM, były minister sprawiedliwości oskarża byłego prezesa PZU o zniesławienie. Sprawa dotyczy afery z 2007 roku, kiedy służby zatrzymały Janusza Kaczmarka, Jaromira Netzla i Konrada Kornatowskiego.
 • Co Google o nas myśli?

  Co Google o nas myśli?

  Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać! Do tego pomysłu zainspirowała mnie grafika u znajomego na FB i artykuł o tym, jak francuski sąd skazał CEO Google, Erica Schmidta, za zniesławienie pewnego internauty. Zobaczcie sami, jak Google postrzega Polaków.
 • Proces o zniesławienie prezesa Zagłębia odrodzony

  Ze względu na pertraktacje ugodowe między stronami Sąd Okręgowy w Poznaniu odroczył rozpoczęcie procesu o zniesławienie byłego prezesa Zagłębia Lubin przez piłkarza Lecha Poznań.