znęcanie się

Synonimy:
znęcania się,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Znęcanie się (84)

Filmy - Znęcanie się (3)

  • Wyjechała za chlebem. Wróciła… w trumnie

    Młoda kobieta z Madagaskaru, która wyjechała do pracy w charakterze pomocy domowej do Arabii Saudyjskiej, wróciła do domu… w trumnie. Jej ciało było straszliwie wychudzone. To nie pierwszy taki przypadek. Organizacje humanitarne alarmują, że w wielu krajach arabskich służące są traktowane niczym niewolnice. Przemoc i znęcanie się nad kobietami są na porządku dziennym.
  • Czy jest w tobie oprawca?

    Często czujemy niesmak i obrzydzenie, kiedy słyszymy o przypadkach znęcania się albo o okrutnych zbrodniach popełnionych przez kogoś innego... Ale skąd mamy pewność, że my sami nie bylibyśmy zdolni do takich czynów? Ten odcinek cyklu "Polimaty" poświęcony jest mrocznym zakamarkom ludzkiej duszy...
  • Katowane dzieci spod Torunia w placówce opiekuńczej

    Decyzją kuratora Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Toruniu bite przez ojca dzieci zostały mu odebrane i trafiły do placówki opiekuńczo-wychowawczej. - Będą tam przebywać do czasu decyzji ostatecznej w kwestiach sprawowania opieki nad dziećmi . To sąd zdecyduje, gdzie one dalej będą przebywać: czy w placówce, czy powrócą do domu - powiedziała rzecznik toruńskiej policji Wioletta Dąbrowska.