znalezisko

Artykuły - Znalezisko (36)

 • Korkociąg diabła: Czym jest dziwaczne znalezisko?

  Korkociąg diabła: Czym jest dziwaczne znalezisko?

  Ludzie od dawien dawna próbowali rozwiązać tajemnice różnych niezwykłych skamieniałości. Te relikty przeszłości niekiedy wywracały do góry nogami nasze wyobrażenia o życiu na ziemi. Jedną z trudniejszych naukowych łamigłówek okazały się odkryte w 1894 roku w stanie Nebraska skamieniałe spirale, nazwane „korkociągami diabła”.
 • Mumia z San Pedro: Szczątki kryjące przerażającą tajemnicę

  Mumia z San Pedro: Szczątki kryjące przerażającą tajemnicę

  ​W 1932 roku poszukiwacze złota w amerykańskim Wyoming odkryli pieczarę, w której natknęli się na zmumifikowane szczątki. Nie wyglądały one na coś pochodzącego z tej planety...
 • Tisulska księżniczka: Tajemnica sprzed 800 lat

  Tisulska księżniczka: Tajemnica sprzed 800 lat

  Do dziś nikt oficjalnie nie przyznał, że w 1969 roku spokojne życie rosyjskiej wioski Rżawczik w rejonie tisulskim obwodu kemerowskiego zostało zakłócone za sprawą niezwykłego znaleziska. W miejscowej kopalni, na głębokości wyrobiska korytarzowego, górnicy znaleźli tajemniczy sarkofag.
 • Znalezionej drobnej sumy nie będzie trzeba przekazywać staroście

  Znalezionej drobnej sumy nie będzie trzeba przekazywać staroście

  Znalazca kwoty do 50 zł nie będzie już musiał przekazać jej staroście - zakłada komisyjny projekt nowelizacji ustawy o rzeczach znalezionych. Zgodnie z obecnymi przepisami każdy, kto znajdzie nawet bardzo niewielką sumę pieniędzy i nie zna jej właściciela, ani nie jest w stanie go ustalić, jest zobowiązany niezwłocznie oddać znalezione pieniądze staroście.
 • Z Bałtyku wydobyto części wraku słynnego okrętu Mars z XVI w.

  Z Bałtyku wydobyto części wraku słynnego okrętu Mars z XVI w.

  Z dna Morza Bałtyckiego u wybrzeży Olandii płetwonurkowie wydobyli w sobotę części wraku słynnego okrętu Mars z XVI wieku, należącego do floty króla Szwecji Eryka XIV Wazy. Był to największy statek wojenny, jaki w XVI wieku pływał po Bałtyku.
 • W Chinach odkryto wytwórnię luster z brązu sprzed 2000 lat

  Pozostałości wytwórni luster z brązu sprzed 2 tys. lat odkryli archeolodzy we wschodnich Chinach - poinformował serwis internetowy New Straits Times.
 • Uwaga! Takie znaleziska są własnością Skarbu Państwa

  Uwaga! Takie znaleziska są własnością Skarbu Państwa

  W lasach Podkarpacia, m.in. w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, jelenie rozpoczęły zrzucanie poroży. Leśnicy przypominają, że nie można ich zbierać w parkach narodowych i krajobrazowych oraz ostojach dzikiej zwierzyny.
 • Sensacyjne znalezisko na dnie Bałtyku. Nowe informacje

  Sensacyjne znalezisko na dnie Bałtyku. Nowe informacje

  Samolot jest mocno skorodowany i mógłby się rozpaść przy próbie wydobycia - to wnioski po badaniu wraku niemieckiego bombowca, który spoczywa na dnie Bałtyku. Jeszcze nie wiadomo, co stanie się ze znaleziskiem - informuje portal polska-zbrojna.pl.
 • Sensacyjne znalezisko na dnie Morza Bałtyckiego

  Sensacyjne znalezisko na dnie Morza Bałtyckiego

  Wrak niemieckiego bombowca Junkers z czasów drugiej wojny światowej odkryła na dnie Morza Bałtyckiego załoga okrętu hydrograficznego ORP "Arctowski" - informuje portal polska-zbrojna.pl.
 • Znalazcy ambry zaproponowano 50 tys. euro

  Brytyjczyk, który znalazł na plaży dziwnie pachnącą szaro-żółtą bryłę substancji podobnej do wosku, dostał propozycję sprzedania jej za 50 tys. euro - informują w czwartek brytyjskie media. Chodzi o ambrę, cenny surowiec perfumeryjny.

Filmy - Znalezisko (1)

 • Nietypowe znalezisko w morzu. Co to takiego?

  Nietypowe znalezisko w Morzu Alborańskim. Samochód został wyłowiony z wody po tym, jak w nieznanych okolicznościach zatonął. Dzięki pomocy plażowiczów pojazd udało się wydostać na powierzchnię. (STORYFUL/x-news)