znaki drogowe

Artykuły - Znaki drogowe (10)

 • Nowe znaki drogowe. Np. "Zdejmij słuchawki!"

  Nowe znaki drogowe. Np. "Zdejmij słuchawki!"

  "Zdejmij słuchawki" i "Zejdź z roweru" - takie znaki wkrótce mogą pojawić się na ulicach Moskwy.
 • Uwaga! Będzie nowy znak E-15h. Sprawdź, co oznacza!

  Uwaga! Będzie nowy znak E-15h. Sprawdź, co oznacza!

  Dobre wiadomości dla kierowców ciężarówek. Na polskich drogach pojawią się wkrótce nowe znaki zdecydowanie ułatwiające poruszanie się po nich większymi pojazdami.
 • "Znaki stoją zgodnie z prawem. Ale nie zawsze zgodnie z logiką"

  "Znaki stoją zgodnie z prawem. Ale nie zawsze zgodnie z logiką"

  Przeglądu oznakowania 260 kilometrów dróg dokonano w ramach pilotażowego programu, który został przeprowadzony w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim. Wnioski mają posłużyć opracowaniu wytycznych dla zarządców szos w całym kraju i przygotowaniu zmian w prawie.
 • Katastrofalne oznakowanie polskich dróg

  Katastrofalne oznakowanie polskich dróg

  Na 80 proc. odcinków dróg skontrolowanych w woj. mazowieckim stwierdzono co najmniej jeden przypadek nieczytelnego lub źle widocznego oznakowania - wynika z raportu przygotowanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki.
 • Dlaczego ignorujemy znaki drogowe?

  Dlaczego ignorujemy znaki drogowe?

  Jak wygląda rzeczywistość na polskich drogach? Można powiedzieć: prawo sobie, znaki sobie, a kierowcy sobie... Komu służą znaki drogowe? Kierowcom czy urzędnikom? Czy ludzkie życie jest warte mniej niż pieniądze z mandatów?
 • Zatrzymały go znaki drogowe

  25-letni Jarosław K. nigdy nie miał prawa jazdy, nie powstrzymało go to jednak przed zajęciem miejsca za kierownicą mazdy i urządzeniem sobie brawurowej przejażdżki.
 • Uwaga - nowe znaki drogowe!

  Uwaga - nowe znaki drogowe!

  9 grudnia br. weszło w życie rozporządzenie ministrów infrastruktury oraz administracji i spraw wewnętrznych z 23 września 2008 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
 • Wandale drogowi

  Policjanci z Niska na gorącym uczynku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy przewracali znaki drogowe stojące na remontowanej drodze krajowej nr 77. Sprawcy za to bezmyślne zachowanie zapłacą grzywny po 400 zł. Do zatrzymania doszło dzięki informacji od kierowcy, który przejeżdżał tą drogą i widział mężczyzn idących z Niska w Stronę Stalowej Woli. Wandale przewracali znaki wskazujące krawędzie jezdni na remontowanej "krajówce". Policjanci byli na miejscu po kilku chwilach. Kiedy doj
 • Uwaga: To nie są znaki drogowe

  Uwaga: To nie są znaki drogowe

  Zarząd dróg w Langwarrin na południe od Melbourne od dłuższego czasu nie może sobie poradzić z tajemniczo pojawiającymi się "znakami drogowymi" - informuje australijski portal news.com.
 • Do czego służą znaki drogowe?

  Do czego służą znaki drogowe?

  Człowiek myślący bez wahania odpowie, że dbają o bezpieczeństwo ruchu.

Filmy - Znaki drogowe (2)