znak towarowy

Artykuły - Znak towarowy (41)

 • Prawo.pl: Liść marihuany nie może być znakiem towarowym

  Prawo.pl: Liść marihuany nie może być znakiem towarowym

  Liść marihuany nie może zostać zarejestrowany jako unijny znak towarowy, bo sugeruje, że produkty nim oznaczone mogą zawierać niedozwolone środki odurzające. Sąd Unii Europejskiej uznał, że znak ten jest sprzeczny z porządkiem publicznym.
 • Wielka batalia Messiego wygrana

  Wielka batalia Messiego wygrana

  - Uważany za jednego z najlepszych piłkarzy świata Argentyńczyk Lionel Messi wygrał w czwartek przed sądem Unii Europejskiej toczącą się od kilku lat batalię o możliwość rejestracji znaku towarowego, który brzmi dokładnie tak jak jego nazwisko. Sąd uznał, że zawodnik może zarejestrować swój znak towarowy "MESSI" dla artykułów i odzieży sportowej.
 • Nowelizacja prawa własności przemysłowej niekorzystna dla firm?

  Nowelizacja prawa własności przemysłowej niekorzystna dla firm?

  Przedsiębiorcy będą krócej czekać na rejestrację znaku towarowego. Jednak po jej dokonaniu będą zmuszeni prowadzić monitoring, czy zgłaszane przez inne firmy znaki nie są podobne do tych, które sami zarejestrowali. Należy spodziewać się również niższych opłat urzędowych.
 • Od dziś nowa procedura patentowa

  Dziś wchodzą w życie przepisy mające przyspieszyć proces rejestracji znaków towarowych. Według Urzędu Patentowego nowe regulacje w ustawie Prawo własności przemysłowej pomogą skrócić nawet o połowę czas na udzielenie praw ochronnych na znak towarowy.
 • Przedsiębiorcom będzie trudniej chronić swoją markę

  Przedsiębiorcom będzie trudniej chronić swoją markę

  15 kwietnia 2016 r. wchodzą w życie zmiany w Prawie własności przemysłowej. Dzięki nim będzie można łatwiej i szybciej rejestrować znaki towarowe (np. nazwę czy logo firmy). Niestety, coś za coś: przedsiębiorcy będą musieli sami dbać o to, aby znaki zgłaszane przez konkurencję nie naruszały ich interesów.
 • FoodCare właścicielem znaku towarowego TIGER?

  FoodCare właścicielem znaku towarowego TIGER?

  Urząd Patentowy potwierdził wcześniejsze prawa firmy FoodCare sp. z o.o. do znaku towarowego z elementem TIGER. W wyniku decyzji Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej z 5 sierpnia 2015 roku pierwszeństwo do znaku towarowego z elementem TIGER tj. do BLACK TIGER i WILD TIGER na terytorium Polski dla napojów bezalkoholowych przysługuje firmie Foodcare Sp. z o.o. - jednemu z wiodących producentów branży spożywczej w Polsce. Decyzje te są ostateczne i wykonalne. To stanowisko spółki FoodCare. Grupa Maspex z Wadowic jest zupełnie innego zdania.
 • Kosztowne dla przedsiębiorców zmiany w podejściu do znaków towarowych

  Kosztowne dla przedsiębiorców zmiany w podejściu do znaków towarowych

  Zmiana w podejściu do ochrony znaków towarowych może okazać się kosztowna dla przedsiębiorców. Czarno-białe znaki nie są już uznawane za tożsame z innymi wariantami kolorystycznymi. Z tego powodu część przedsiębiorców, aby w pełni chronić własność intelektualną, będzie zmuszona do zarejestrowania każdej używanej przez nich wersji kolorystycznej znaku z osobna.
 • Rząd przyjął projekt ułatwień w znakowaniu produktów

  Rząd przyjął projekt noweli ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Przewiduje on ułatwienia w znakowaniu towarów sprowadzanych do Polski. Przedsiębiorcy mają dzięki temu zaoszczędzić ok. 70 mln zł rocznie.
 • Logo Androida wzięło się z drzwi publicznej toalety

  Logo Androida wzięło się z drzwi publicznej toalety

  Logo systemu Android jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków towarowych na całym świecie. A kto je wymyślił i skąd czerpał inspiracje?
 • Spór o znak Peek&Cloppenburg wraca do sądu pierwszej instancji

  Spór o znak Peek&Cloppenburg wraca do sądu pierwszej instancji

  Naczelny Sąd Administracyjny nie rozstrzygnął w środę sporu o znak towarowy Peek&Cloppenburg, jaki toczy się pomiędzy dwiema spółkami o tej samej nazwie Peek & Cloppenburg, ale z siedzibą w dwóch różnych niemieckich miastach. Spór sięga 1911 r.