znachor

Synonimy:
znachorzy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Znachor (4)

 • RMF24: Znachor z Nowego Sącza leczył ponad 60 osób

  Znachor z Nowego Sącza, który dziś zostanie oskarżony ws. śmierci półrocznej Madzi z Brzeznej w Małopolsce, leczył ponad 60 osób - dowiedział się reporter RMF FM. Akt oskarżenia, który prokuratura wyśle dziś do sądu, obejmuje również rodziców niemowlęcia. Dziecko zmarło w strasznych męczarniach. Rodzice, zgodnie z sugestią znachora, nie podawali jej jedzenia i leków.
 • Lekarze ostrzegają przed „znachorem” z Nowego Sącza

  Lekarze ostrzegają przed „znachorem” z Nowego Sącza

  Lekarze ostrzegają przed „znachorem” z Nowego Sącza. Okręgowa Rada Lekarska w Krakowie ostrzega przez korzystaniem z porad Marka H.
 • "Gazeta Wyborcza": Uwolnić "Znachora"

  Na terenie Rosji państwowa firma Roskino, kiedy tylko chce, sprzedaje licencje na PRL-owskie hity. Ma prawa do ponad 200 filmów, w tym "Jak rozpętałem II wojnę światową", "Samych swoich", "Seksmisji" czy "Znachora" - pisze "Gazeta Wyborcza".
 • Ten sposób leczenia ma setki lat

  Ten sposób leczenia ma setki lat

  Potrafią przepędzić złe duchy oddechem, znają rzadkie zioła i przyrządzają leki przypominające mikstury czarnoksiężników. Czy naprawdę są skuteczni?

Filmy - Znachor (2)

 • Dlaczego leczymy się u znachorów?

  Według ostrożnych szacunków w Polsce działa około 140 tysięcy znachorów, szarlatanów i najróżniejszych uzdrowicieli, z których większość opanowała do perfekcji sztukę wyciągania z ludzi pieniędzy. Zdarza się niestety i tak, że osoby chore porzucają tradycyjne leczenie, zbytnio ufając różnej maści naciągaczom, którzy z uzdrawianiem nie mają nic wspólnego. Konsekwencje takiego "leczenia" mogą być tragiczne w skutkach. O mechanizmach kierujących pacjentami, którzy oddają swoje zdrowie i życie w ręce różnej maści uzdrowicielom, opowiedział w studiu psycholog i specjalista interwenci kryzysowej Tomasz Kozłowski. Według pediatry Dawida Ciemięgi wpływ na takie zachowanie pacjentów mógł też mieć w ostatnich latach spadek zaufania do służby zdrowia. Jak można z tym walczyć? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nie stać ich na lekarza. Dlatego chodzą do...

  ... znachorów. Ci, przygotowując leki dla swoich pacjentów, stosują tylko naturalne składniki, takie jak: suszone zioła, korzenie i kawałki kory.