zmiany w podatkach

Artykuły - Zmiany w podatkach (50)

Filmy - Zmiany w podatkach (3)

  • Największa tegoroczna zmiana podatkowa

    Urzędy skarbowe bedą mogły łatwiej i szybciej kontrolować rachunki przedsiębiorców. W tym roku wprowadzona zostaje zmiana podatkowa dotycząca VAT, która oznacza wprowadzenie w Polsce nowych zasad obrotu gospodarczego. A chodzi o split payment, czyli zasadę podzielonej płatności.
  • Zmiany podatkowe: trzeba bardzo się śpieszyć z kredytami

    Nowe regulacje dotyczące CIT obejmą wszystkich podatników korzystających z jakiegokolwiek finansowania zewnętrznego. Chodzi nie tylko o kredyty, ale także o leasing. Zmiany będą obowiązywać od początku 2018 r., czyli warto jeszcze się pośpieszyć.
  • Rządowy projekt zmian w podatkach zwiększy koszty dla wielu firm

    Rządowy projekt zmian w ustawach o PIT i CIT przygotowano, aby uszczelnić system podatkowy. Jednak zmiany dotyczące kosztów uzyskania przychodów prowadzą do ich wzrostu i pogorszenia sytuacji finansowej firm. - Zmiany te, dotyczące rozliczania tzw. usług niematerialnych, mogą prowadzić w niektórych przypadkach efektywnie do zwiększenia kosztów dla przedsiębiorstw - mówi w rozmowie z MarketNews24 Tomasz Zaleski, partner w kancelarii prawniczej Kochański Zięba i Partnerzy (KZP). - Koszt dla firm może wzrosnąć o co najmniej 19 proc.