zmiany w OFE

Artykuły - Zmiany w OFE (124)

Filmy - Zmiany w OFE (8)

 • Zmiany w emeryturach nie wpłyną na ich wysokość

  Zmiany w systemie emerytalnym w długim terminie nie wpłyną na wysokość emerytur, ale nie dają też gwarancji, że w ogóle będą wypłacane, bo za te zobowiązania w całości odpowiadać będzie państwo. – Czy się z nich wywiąże? To pozostaje kwestią otwartą, choć narażoną na wiele różnych ryzyk – uważa Krzysztof Nowak z firmy doradczej Mercer Polska.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Z wątpliwościami

  Prezydent podpisał ustawę, która nakazuje Otwartym Funduszom Emerytalnym przeniesienie do ZUS-u połowy pieniędzy, które posiadają. Jak ta decyzja odbije się na portfelach przyszłych emerytów? Zobacz Felieton Tomasza Olbratowskiego!
 • Komorowski: Nie ma co udawać, że zmiany w OFE to rozwiązanie pożądane

  Prezydent Bronisław Komorowski przyznał w Kontrwywiadzie RMF FM, że w sprawie OFE został przez rząd postawiony pod ścianą. - Nie ma co udawać, że ustawa o OFE to rozwiązanie pożądane. Ta reforma jest konieczna głównie ze względu na budżet - tłumaczył. - Pozostaje pytanie o przyszłość systemu emerytalnego. Zapowiadano rozwiązanie związane z III filarem. Chciałbym poznać założenia tego projektu - przyznał.
 • Zmiany w OFE czasowo wesprą rynek akcji

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało projekt ustawy wprowadzającej zmiany w zasadach wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Konsultacje nadal trwają, jednak analizując potencjalny wpływ zapisów projektu ustawy w obecnym kształcie na rynek akcji, można dojść do wniosku, że w krótkim terminie te zmiany są pozytywne dla inwestorów lokujących kapitał na warszawskiej giełdzie. Komentuje Piotr Minkina z Union Investment TFI.