zmiany temperatury

Artykuły - Zmiany temperatury (6)

 • Prof. Tryjanowski: Na ociepleniu wygrają ci, których nie lubimy

  Prof. Tryjanowski: Na ociepleniu wygrają ci, których nie lubimy

  W cieplejszym świecie najlepiej odnajdą się ci, którzy się najszybciej adaptują. Tak się składa, że zwykle są to ci, których bardzo nie lubimy, pasożyty i patogeny - mówi biolog środowiskowy, prof. Piotr Tryjanowski.
 • Jak uniknąć końca świata?

  Jak uniknąć końca świata?

  Scenariusze dla naszej planety są pozbawione happy endu. Korzystamy z jej dóbr, zupełnie nie bacząc na konsekwencje. Czy mamy jeszcze czas, żeby uratować Ziemię? Czy technologie mogą tego dokonać?
 • SOS dla włosów po zimie

  SOS dla włosów po zimie

  Nagłe zmiany temperatury, silne wiatry, zanieczyszczone opady atmosferyczne wpływają niekorzystne nie tylko na naszą skórę, ale także na włosy. W ochronie przed negatywnymi czynnikami zewnętrznym nakładamy grube warstwy kremów i wklepujemy odżywki. A co z włosami? Czy wystarczy je szczelnie schować pod odzieżą?
 • Niezniszczalny laptop

  Niezniszczalny laptop

  Wytrzyma wszytko - nagłe zmiany temperatury, upadek z dużej wysokości i kąpiel w wodzie. W Tokio NEC zaprezentował nowego laptopa - Shield PRO FC-N21S.
 • Komórka ostrzegawcza

  Być może już wkrótce na rynku pojawią się komórki, które będą ostrzegać przed obecnością niebezpiecznych substancji. Urządzenie wymyślił Marian Gavrila. W specjalnej baterii znajduje się sensor, który wykrywa nagłe zmiany temperatury, obecność dymu, metanu i tlenku węgla.
 • Nie zaśniesz za kierownicą

  Ranault zaprezentował system wykorzystujący nakierowaną na twarz kierowcy kamerę rejestrującą wszelkie zmiany temperatury ludzkiego ciała. Kiedy osoba prowadząca samochód zamknie oczy na dłużej niż kilka sekund natychmiast włączy się bardzo głośny alarm.