zmiany temperatury

Artykuły - Zmiany temperatury (7)

 • Prof. Tryjanowski: Na ociepleniu wygrają ci, których nie lubimy

  Prof. Tryjanowski: Na ociepleniu wygrają ci, których nie lubimy

  W cieplejszym świecie najlepiej odnajdą się ci, którzy się najszybciej adaptują. Tak się składa, że zwykle są to ci, których bardzo nie lubimy, pasożyty i patogeny - mówi biolog środowiskowy, prof. Piotr Tryjanowski.
 • Jak uniknąć końca świata?

  Jak uniknąć końca świata?

  Scenariusze dla naszej planety są pozbawione happy endu. Korzystamy z jej dóbr, zupełnie nie bacząc na konsekwencje. Czy mamy jeszcze czas, żeby uratować Ziemię? Czy technologie mogą tego dokonać?
 • SOS dla włosów po zimie

  SOS dla włosów po zimie

  Nagłe zmiany temperatury, silne wiatry, zanieczyszczone opady atmosferyczne wpływają niekorzystne nie tylko na naszą skórę, ale także na włosy. W ochronie przed negatywnymi czynnikami zewnętrznym nakładamy grube warstwy kremów i wklepujemy odżywki. A co z włosami? Czy wystarczy je szczelnie schować pod odzieżą?
 • Niezniszczalny laptop

  Niezniszczalny laptop

  Wytrzyma wszytko - nagłe zmiany temperatury, upadek z dużej wysokości i kąpiel w wodzie. W Tokio NEC zaprezentował nowego laptopa - Shield PRO FC-N21S.
 • Komórka ostrzegawcza

  Być może już wkrótce na rynku pojawią się komórki, które będą ostrzegać przed obecnością niebezpiecznych substancji. Urządzenie wymyślił Marian Gavrila. W specjalnej baterii znajduje się sensor, który wykrywa nagłe zmiany temperatury, obecność dymu, metanu i tlenku węgla.