zmiana stóp procentowych USA

Artykuły - Zmiana stóp procentowych USA (4)

 • Załamanie na Wall Street, indeksy w dół 12-13 proc.

  Załamanie na Wall Street, indeksy w dół 12-13 proc.

  Poniedziałek na Wall Street przyniósł załamanie notowań i najgorszą sesję od 1987 roku. Główne indeksy zniżkowały po 12-13 proc., a Dow stracił 3000 punktów. Złe nastroje pogrążyły słowa prezydenta Trumpa, że najgorsza faza pandemii potrwa przynajmniej do sierpnia, a amerykańska gospodarka może zmierzać w stronę recesji.
 • ​Fed obniża stopy proc.; podejmuje interwencję z pięcioma bankami centralnymi

  ​Fed obniża stopy proc.; podejmuje interwencję z pięcioma bankami centralnymi

  Amerykański Fed w niedzielę obniżył interwencyjnie stopy proc., by wesprzeć gospodarkę zagrożoną konsekwencjami epidemii COVID-19. Fed zapowiedział skoordynowaną akcję z największymi pięcioma bankami centralnymi świata, by zapewnić płynność systemu finansowego.
 • USA: Dotkliwe spadki na Wall Street po obniżce stóp procentowych

  USA: Dotkliwe spadki na Wall Street po obniżce stóp procentowych

  Niespodziewana obniżka stóp procentowych o 50 pb., na którą Fed zdecydował się poza regularnymi posiedzeniami, nie pomogła amerykańskim rynkom akcji. Główne indeksy zakończyły sesję niemal 3-proc. spadkami.
 • Fed obniżył główną stopę procentową o 50 pb do 1,00-1,25 proc.

  Fed obniżył główną stopę procentową o 50 pb do 1,00-1,25 proc.

  ​Fed obniżył główną stopę procentową o 50 pb do 1,00-1,25 proc. - podano w komunikacie. W oświadczeniu poinformowano, że obniżono stopy proc., aby chronić najdłuższą w historii ekspansję gospodarczą. Decyzja ws. obniżki stóp procentowych była podjęta jednogłośnie. "Komitet uważnie monitoruje rozwój sytuacji i jej wpływ na perspektywy gospodarcze. Fed zamierza wykorzystać wszystkie swoje narzędzia i podejmie odpowiednie działania w celu wsparcia gospodarki" - napisano w komunikacie FOMC.